Studentai studentams

 • Erasmus atranka 2017/2018 m.m.

  TAPK ERASMUS STUDENTU!

  SKELBIAMA PAPILDOMA ATRANKA STUDIJOMS UŽSIENYJE
  PAGAL ERASMUS+ MAINŲ PROGRAMĄ 2017-2018 M.M.!


  PAGRINDINIAI ATRANKOS KRITERIJAI:
  - bendras studijų vidurkis (ne žemesnis kaip 7 balai);
  - užsienio kalbų mokėjimas;
  - studento motyvacija;
  - bendravimo įgūdžiai.


  PAPILDOMI ATRANKOS KRITERIJAI:
  - studijų programos suderinamumas;
  - aktyvi Erasmus studentų mentoriaus veikla;
  - dalyvavimas Erasmus programoje pirmą kartą;
  - vykimas Erasmus studijoms į ne savo kilmės šalį.


  ATRANKOS EIGA:
  ELEKTRONINĖS PARAIŠKOS PILDYMAS:
  Atrankos dalyviai turi užpildyti online registracijos formą: http://lsmu-outgoing.dreamapply.com/
  Galutinė registracijos data: 2017 m. spalio 10 d.

  MOTYVACINIS POKALBIS:
  Erasmus atrankos komisija pokalbio metu įvertins studentų motyvaciją ir tinkamumą dalyvauti Erasmus mainų programoje. 
  Laikas ir vieta: Spalio 13 d. apie tikslų pokalbio laiką ir vietą informuosime.

  DAUGIAU INFORMACIJOS

  STUDIJŲ VIETOS

  Išsamesnę informaciją apie Erasmus programą rasite:
  http://lsmuni.lt/lt/veikla/tarptautine-veikla/akademinis-mobilumas/
  https://www.facebook.com/ErasmusLSMU
  tel. (837) 327301; El. paštas: zaneta.dickute@lsmuni.lt ;
  Tarptautinių ryšių ir studijų centras, A. Mickevičiaus g. 9, 135 kab.

 • Informacija studentams

  Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla-daugiafunkcinis centras kviečia studentus, kurie domisi sveikatos raštingumu vesti paskaitas/užsiėmimus apie sveikatai palankų/sveikatai nepalankų gyvenimo būdą. Užsiėmimus studentai galėtų vesti skirtingais būdais ir analizuoti kuris būdas duoda geriausią rezultatą. Taip pat taikyti įvairias prevencines programas, o vėliau tirti jų efektyvumą. Atlikti organizacijos SSGG analizę ir teikti rekomendacijas (organizacija turi įsivertinimo duomenų, kai visa bendruomenė jau apklausta, beliktų atlikti mokslinę duomenų interpretaciją.).

  Studentai šioje įstaigoje taip pat galėtų atlikti praktiką, rašyti baigiamuosius darbus (su įstaiga yra pasirašyti bendradarbiavimo sutartis).

  Susidomėjus kreiptis: vilma.milasiunaite@vileisiumokykla.lt

 • Paskaitų kursas „Traumos biomechanika“

  Kviečiame dalyvauti paskaitų kurse „Traumos biomechanika“.

  Pranešėjas: 

  Dr. Kai-Uwe Schmitt Ciuricho universiteto ir federalinio politechnikos instituto profesorius, tarptautinės sužeidimų biomechanikos tarybos sekretorius (IRCOBI), Šveicarijos vyriausybės federalinio kelių biuro konsultantas, Nelaimingų atsitikimų mechanikos darbo grupės (AGU Zurich) partneris/valdybos narys ir vyriausias tyrėjas, yra pasauliniu lygiu pripažintas mokslininkas, gavęs eilę apdovanojimų už savo mokslinį darbą automobilių transporto saugumo srityje, dalyvavęs ir vadovavęs dešimtims įvairių mokslo projektų, kurie susiję su žmonių saugaus transportavimo įvairiomis transporto priemonėmis tyrimais ir problemų sprendimais taikant šiuolaikinius biomechanikos mokslo metodus. 

  Paskaitos vyks anglų kalba.

  Daugiau informacijos.

   

   

 • Diplomų įteikimo šventė

 • Praktikos galimybė Čekijoje

  thumbnail_letak_internship.jpg (zoomed, 636x900)

 • Egzamino tvarkos aprašas

  Slaugos fakulteto taryboje patvirtintas naujas "egzamino tvarkos aprašas" (jį galite rasti paspaudę ant paveikslėlio).

  pdf.png (thumb, 100x100)

 • Savianalizės

 • Studijų programos "Sveikatinimas ir reabilitacija" pristatymas

  Studijų programos „Sveikatinimas ir reabilitacija” viešinimo renginys numatomas šį penktadienį, birželio 5 d. 14 val. Z. Januškevičiaus salėje MLK. Renginio įžanginį žodį tars dekanė, vėliau trumpi atsakingų už šakas pasisakymai ir studentų klausimai. Numatoma renginio trukmė iki 1 val.

 • Naujas elektroninis leidinys

  LSMU biblioteka 2015 metams užprenumeravo naują elektroninį leidinį "Physiotherapy Theory and Practice". Leidinys skirtas kinezeterapijos studentams ir yra prieinamas iš LSMU kompiuterinių tinklų, VNP ir EZproxy.

   

 • STUDENTŲ PRAKTIKŲ VYKDYMO TVARKA

  LIETUVOS SVEIKATOS MOKSLŲ UNIVERSITETO MEDICINOS AKADEMIJOS

  SLAUGOS FAKULTETO

  STUDENTŲ PRAKTIKŲ VYKDYMO TVARKA

  Tvarka patvirtinta Slaugo fakulteto Taryboje įsigalioja nuo 2013 m. lapkričio 1 d.

  pdf.png (90x68, 68x68) 

 • Tarptautinė mokslinė konferencija "Vizualinės kūrybos fenomenas ir sveikata"

  Tarptautinė mokslinė konferencija

  VIZUALINĖS KŪRYBOS FENOMENAS IR SVEIKATA

  plakatasinternetui.jpg (regular, 354x500)

  Daugiau informacijos.

  Registracijos forma.

 • 10 gero studento taisyklių

  Nori būti geru studentu? Štai 10 patarimų kaip galėtum juo tapti.

  desimttaisykliucopy.jpg (zoomed, 636x900)

 • Apie mus

  Slauga - kaip sakė profesorius V. Kuzma, „Ligonį gydo gydytojas, o išgydo slaugytojas“. Kol gydytojas užsiima pagrindinės ligos ir komplikacijų gydymu, labai daug darbo atlieka slaugytojai - jie daro viską, kad gydymas būtų veiksmingas ir iš visų medicinos darbuotojų būna arčiausiai ligonio. Tarybiniais laikais slaugytojo darbas buvo beveik nematomas, o šiais laikais slaugytojai yra savarankiški, įvaldę daugybę procedūrų, turintys ne tik medicininių, bet ir psichologinių, socialinių, pedagoginių žinių. Slaugytojams keliami aukšti reikalavimai, kadangi jų veikla labai plati ir įvairi, žinios taip pat turi būti įvairiapusiškos.

  Akušerija – paradoksas, bet viena naujausių studijų programų mūsų universitete rengia vienos seniausių ir labiausiai gerbiamų profesijų atstovus – akušerius. Baigęs akušerijos studijas žmogus gali savarankiškai arba dirbdamas komandoje prižiūrėti nėščios moters ir vaisiaus sveikatą nėštumo metu, priimti gimdymą ir prižiūrėti naujagimį. Šios studijos kloja labai gerą studento būsimos karjeros kelio pradžią, mat Lietuvoje kol kas nėra akušerių, kurie turi pedagoginį ar mokslo vardą.

  Kineziterapija – Lietuvoje daugėja žmonių, besilankančių pas kineziterapeutus ir žinančių, jog kineziterapija – tai gydymas judesiu. Mūsų pagrindinė gydymo priemonė – tai judesys, kuris yra būdingas organizmui – žmogui. Dabartinės visuomenės gyvenimo būdas yra kur kas sėslesnis nei buvo ankščiau, todėl daugėja ligų susijusių su fiziniu neaktyvumu. Todėl didesnė svarba tenka judesio puoselėtojams – kineziterapeutams, kurie skatina judėti sveikai. Vienas iš pagrindinių tikslų kineziterapijos metu – užtikrinti, kad paciento ar kliento judesys būtų kuo mažiau kenksmingas. Beje, teiginys kineziterapeutas = masažuotojas yra neteisingas ir verčia mažumėlę suirzti ne vieną jaunąjį “kinezą“, nes masažas – tik maža kruopelytė kineziterapeuto gebėjimų, kuriuos jis įgyja mokydamasis.

  Ergoterapija – ergoterapeutai dirba su žmonėmis, turinčiais fizinę ar psichinę negalią. Ergoterapeuto darbas yra ne išmokyti kažko naujo, o grąžinti ar kompensuoti tai, kas prarasta - padedant atstatyti prarastas organizmo funkcijas, mokant tenkinti asmeninius poreikius – pavalgyti, nusiprausti, apsirengti, gaminti maistą, kad žmogus galėtų gyventi savarankiškai. Šiame darbe reikalinga didelė ištvermė, emocijų kontrolė bei didžiulė kantrybės taurė.

  Kokių savybių reikia norint studijuoti LSMU? Nebūtina būti Hausu, tačiau analitinis ir loginis mąstymas tikrai nepamaišys biomechanikos platybėse. Tau nebūtina būti A.Cholina – tačiau kūrybingumas ir kitoks žvilgsnis į pacientui kuriamą pratybų planą tikrai nepakenks. Dar truputėlis suvokimo, kad judesys ir mankšta taps nuolatiniais tavo bendraminčiais turėtų padėti apsispręsti.

 • Problemos, komentarai ir pasiūlymai


  Turi problemų susijusių su studijomis? O gal turi komentarų dėl slaugos fakulteto studentų skilties „Studentai studentams“? O gal turi minčių, kurias norėtum publikuoti „Studentai studentams“ skiltyje? Rašyk į  studentaistudentams@gmail.com ir būsi išgirstas, privatumas garantuotas.

 • IP IC4Life kursai

  Sausio 13 – 25 dienomis Belgijoje, Overpelt miestelyje vyko IP IC4Life („Innovation and Creativity for Life") kursai, kuriuos koordinavo Erwin Vanroye. Intensyvios programos metu buvo telkiamas dėmesys tiek teoriniams tiek praktiniams užsiėmimams. Buvo orientuojamasi į kūrybiškumą, inovatyvumą (naujumą) ir verslumą ieškant sprendimo būdų pateiktų situacijų problemoms, kurios buvo susijusios su žmogaus užimtumu ir veikla kasdieniame gyvenime. Į šiuos kursus buvo atvykę ergoterapijos, įvairių technologijos sričių studentai ir dėstytojai iš Anglijos, Belgijos, Bulgarijos, Danijos, Lietuvos, Suomijos. Iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vyko dvi ergoterapijos studentės (Ksenija Kolesnikova III k., Joana Sarpaliūtė IV k.) ir dėstytoja Giedrė Kavaliauskienė. Taip pat iš Vilniaus dailės akademijos dalyvavo dvi grafinio dizaino studentės (Indrė Jazdauskaitė ir Simona Budraitytė). Projekte keletai dienų buvo atvykusi dėstytoja iš KTU – Rūta Valušytė.

  Kursų metu buvo aiškinama kūrybiškumo sąvoka, vyko problemų sprendimas remiantis komandiniu darbu ir pritaikant naujausias technologijas. Kursų metu, studentai nežinojo, apie ką bus dėstoma ryte, per pietus, kas bus kitą dieną ir kokias užduotis jiems skirs dėstytojai. Buvo skatinamas studentų spontaniškumas, kūrybingumas. Naudojant įvairius kūrybos metodus, buvo bandoma sukurti tokią technologiją, kuri būtų inovatyvi ir negirdėta.

  Na, o pabaigai pateiksiu keletą patarimų iš kursų:

  Negalvokite per daug. Idėjos nėra pavojingos – priimkite jas visas. Tikėkite savo fantazija. Būkite savimi... nebūkite genijais. Kad neįžeistumėt kitų žmonių, jų iškeltoms idėjoms niekada nesakykite „Ne“ arba „Taip, bet...“, nes tai irgi reiškia „Ne“, geriau sakykite „Taip ir...“.

   

  Ergoterapijos studentės Ksenija Kolesnikova ir Joana Sarpaliūtė.

   

  dsc04289.jpg (regular, 500x333)1501101_464332727012376_1020262627_o.jpg (regular, 500x375)

 • Iš studentų lūpų

  „4 metai vėjo greičiu“
  Keturi metai - daug ar mažai? Viskas priklauso nuo to ką skaičiuojam, nuo to ką nuveikėm ir patyrėm per nurodytąjį laikotarpį. Takoskyra tarp trumpo/ilgo ar daug/mažai labai subjektyvi. Viskas priklauso nuo to kur sudėlioti akcentai bei kas su kuo lyginama. Tai gi, mieli kolegos, ar, būsimi studentai, trumpai norėčiau žvilgtelėti į tai, ką pavyko nuveikti per šį trumpai-ilgą ar ilgai-trumpą studijų laikotarpį.
  Manau, kad kiekvienam iš Jūsų gali pavykti nuveikti dar daugiau tereikia noro ir tikėjimo, kad studijų metu Jūs galite įgyvendinti savo svajonę, kad ir kokia ji bebūtų... Į LSMU įstojau 2008 m. vasarą – stojimų lape tebuvo viena specialybė „kineziterapija“.  Manote labai rizikinga? Ne, paprasčiausiai aš žinojau ko noriu... Tiesa, tas žinojimas atėjo ne iš karto - metus atsakingai varsčiau VU KHF duris.
  Jaunas maksimalizmas, savirealizacijos poreikis, vienerių metų studijų patirtis kur ištobulinti bendravimo įgūdžiai bei užmegztos naujos pažintys kultūros srityje padėjo ne tik studijose, bet ir po studijų. Jau nuo pirmų studijų metų įsiliejau į LSMU SA (tada dar KMU SA) komandos gretas. Iš karto atsiradęs lojalumas LSMU SA ir kažkoks vidinis noras būti, it burtas neišblėso ir dabar, – tai šeima, tikrąja to žodžio prasme, kurioje randi ne tik bendraminčių, gali nuversti kalnus akademinėje srityje bei visapusiškai save realizuoti, atstovaudamas studentams. Mano realizacija pasireiškė kultūros, laisvalaikio bei akademinėse srityse - pusantrų metų teko garbė bei pareiga priklausyti Slaugos fakulteto tarybai, prisidėti organizuojant Rektoriaus inauguracijos savaitės renginius, fuksų krikštynas, kartu su bendraminčiais atgaivinti Latežerio stovyklos tradiciją į kineziterapeutų būrį bei dar  nuveikti 101 smulkų darbelį, kurie jau seniai nusėdę tolimiausiuose prisiminimų stalčiukuose...
  Tačiau neišdildomos patirtys yra susijusios su septynių raidžių žodžiu – Erasmus. Erasmus studijos – Norvegijoje bei Erasmus praktika – Ispanijoje.  Galimybė reprezentuoti savo šalį bei pasisemti kitos kultūros įdomybių – tai bene labiausiai viliojantys dalykai. O ką jau kalbėti apie įgytą patirtį – slidinėjimas su neįgaliaisiais paraolimpiadoje vykusioje Beitostolene (Norvegija), moksliniai tyrimai INEFC universitete (Ispanija). Tai  buvo puiki proga pajusti, ką reiškia studijos ir praktika kitoje Europos šalyje. Galiu drąsiai sakyti, kad savo svajones pirmojoje studijų pakopoje pavyko įgyvendinti sėkmingai!! Dabar žengiu į gyvenimo tiesiąją – kur laukia dar neatrastos galimybės pučiant vasaros ,deja, ne itin šiltam lietuviškam vėjui.

  finepix002.jpg (250x170, 227x170) dscf0358.jpg (250x170, 227x170) kaledinis.laikotarpis.sa043.jpg (250x170, 227x170) img_1898.jpg (250x170, 250x140)

 • LSMU SMD ergoterapijos būrelis

  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų mokslinės draugijos ergoterapijos būrelis savo veiklą pradėjo 2010 metų rudenį. Tai savanoriškas studentų mokslinis būrelis, vienijantis LSMU studentus, kurie dirbdami mokslinį tiriamąjį darbą, siekia pagilinti žinias ir praktinius įgūdzius. Būrelis savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymu, LSMU Statutu, kitais galiojančiais įstatymais, LSMU Medicinos akademijos Studentų mokslinės draugijos įstatais. Viena iš Studentų mokslinės draugijos Ergoterapeutų būrelio pradininkių Ingrida Petrauskaitė kartu su būrelio koordinatore, o šiuo metu būrelio moksline vadove dr. Jolita Rapoliene įkurė LSMU SMD Ergoterapijos būrelį. Š.m. birželio 25 d. Ergoterapijos būrelio pirmininke buvo išrinkta studentė Lina Gedmintaitė, ergoterapijos IV k. studentė.

  Pagrindiniai Studentų mokslinės draugijos Ergoterapeutų būrelio tikslai – tai vykdyti mokslinę tiriamąją veiklą ergoterapijos srityje, gilinti žinias ir praktinius įgūdžius ergoterapijos srityje, vienyti ergoterapijos sritimi besidominčius studentus, nes būrelio veikloje gali dalyvauti visų kursų LSMU studentai, besidomintys ergoterapija, prisidėti prie tradicijų puoselėjimo bei kūrimo Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitete.

  Studentų mokslinės draugijos ergoterapeutų būrelis pasižymi aktyvumu, vykdo įvairias akcijas su neįgaliaisiais Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centre. Taip pat buvo minimos tokios dienos kaip Tarptautinės neįgaliųjų diena PC „Akropolyje“. 2012 metų spalio 26 dieną LSMU SMD ergoterapijos būrelis paminėjo Tarptautinę Ergoterapeutų dieną. Ergoterapeutų dienos minėjime dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Slaugos fakulteto dekanė prof. Juratė Macijauskienė, taip pat reabilitacijos klinikos vadovas prof. Aleksandras Kriščiūnas, LSMU SMD Ergoterapijos būrelio mokslinė vadovė dr. Jolita Rapolienė, dr. Sigitas Mingaila. Pranešimus skaitė Viktorija Repšaitė, Kauno kolegijos studentės Giedrė Stankutė bei Paulina Sutkutė. Gruodžio 3 dieną yra organizuojama Tarptautinė neįgaliųjų diena, Kalėdinis aukcionas ir išvyka Šventoji – Palanga – Klaipėda. 2013 metams yra ruošiami studentų, grįžusių iš mainų, darbų pristatymai, išvyka į Vilnių, susitikimas su Vilniaus kolegijos ir Vilniaus universiteto ergoterapijos studentais, mokslinių darbų ir straipsnių rengimas, seminarai.

  Taigi, LSMU SMD ergoterapeutų būrelis maloniai kviečia visus norinčius prisijungti prie veiklos, susipažinti su daugybe puikių ir entuziastingų žmonių, rengti mokslinius darbus, keliauti, pažinti, gilinti bei tobulinti savo žinias.

   pa091691.jpg (226x169, 225x169)pa091666.jpg (250x170, 227x170)pa091686.jpg (226x169, 225x169)

   

 • LSMU SMD kineziterapijos būrelis

  LSMU SMD Kineziterapijos būrelis

  Kineziterapijos studentų mokslinės draugijos būrelis jungia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentus, kurie domisi kineziterapija  ir moksline veikla. Čia susitinka studentai norintys daugiau sužinoti apie kineziterapijos mokslą, įgyti naujų žinių, patirties bei dalyvauti mokslinėje veikloje.

  Būrelio susitikimų metų kviečiami garbūs dėstytojai, lektoriai, gydytojai, profesoriai, treneriai bei patys studentai pasidalinti savo žiniomis, mintimis, idėjomis ir pasiūlymais. Todėl kas mėnesį rengiami būrelio susirinkimai pritraukia vis naujų narių, net gi iš kitų universitetų.

   

  Prisijungti prie būrelio veiklos kviečiami visi susidomėję!

   

  Turi idėjų būrelio veiklai?

  Nori paruošti pranešimą kokia nors kineziterapijos tema?

  Nori organizuoti renginį?

  Rašyk! :]

   

  Būrelio pirmininkė: Agneta Šepetkaitė

  Tel.:  860189178;

  El. paštas: agneta@inbox.lt

  LSMU SMD Kineziterapijos būrelio puslapis FB: http://www.facebook.com/groups/201326079999500/

   

   

  logotttipas.png (376x240, 286x240) 

 • "Kompleksinių sistemų kursai Makedonijoje - patirtis"

  Kiekvienas iš mūsų prieš prasidedant naujiems metams užsibrėžia naujus tikslus arba per ateinančius metus pasiryžta pasiekti senų, dar neįgyvendintų tikslų. Tačiau šįkart ne apie tikslus, tačiau apie galimybes. Galimybes, kurių šiame XXI amžiuje tiesiog negali nebūti. Galimybės yra, tik svarbiau yra išmokti jas priimti ir nebijoti rizikuoti. Palikite saugią zoną „safe“, kur jums viskas yra pažįstama, kur jūs jaučiatės komfortabiliai ir pamatysite, kad galimybių jūsų gyvenime padaugėjo.

  Tokia trumpa įžanga į mano išgyvenimus, pamokas, kurias vos prieš kelias valandas parsivežiau iš Makedonijoje Skopjė  Ss. Kirilo ir Methodius Universiteto  vykusių kursų „Žmogaus funkcijų analizė naudojant kompleksinių sistemų teoriją“. Makedonijoje vykusiuose kursuose dalyvavo doktorantūros bei magistrantūros studentai iš Ispanijos, magistrantai iš Skopjė universiteto  bei  LSMU atstovavo Sporto Instituto prof. A. Vainoras bei tokia galimybė pasitaikė ir man.

  „Makedonija –  ko tokioje šalyje galima išmokti?“ – manau toks klausimas atsirado ne vieno iš jūsų galvoje. O išmokti pavyko, pavyko ne tik išmokti, bet ir pasidalinti savo nedidele, dar tik augančia patirtimi kompleksinių sistemų platybėse. Galimybė pristatyti pranešimą „Fluctuations in ECG data using algebric equasions and Hankel matrix“ – tai geriausias būdas išmokti, mokant kitus, ką ir byloja LSMU MA herbo lotyniškas devizas DOCENDO DISCIMUS.

  Kompleksinių sistemų kursai buvo inicijuoti  Skopjė universiteto prof. R. Hristovski, kuris ir vedė praktinius užsiėmimus studentams, dalinosi savo patirtimi apie netiesinius duomenų analizės metodus, kurie praplečia pažinimo ribas. Kartu su prof. Vainoru supažindinome susidomėjusius su „Kaunas - krūvis“ programa, kuomet testuojami buvo – lengvaatlečiai, greičiui - ištvermei adaptuoti asmenys. 

  Žmogiškos pamokos, kurias pavyko parsivežti – tai motyvacija ir noras dirbti, tokiomis sąlygomis, kokias turi, prisitaikymas prie jų. Žinoma, mes norime, kad viskas kiek galima labiau orientuotųsi į šiaurę ar vakarus, Skandinavijos ar Amerikos galimybes, tačiau, nepamirškime motyvacijos – ji daro didžiausius stebuklus.

   

  I kurso Sveikatinimo ir reabilitacijos fiziniais pratimais studentė Agnė Slapšinskaitė.

   

  dscf0041.jpg (regular, 500x375)

  Agnė Slapšinskaitė, prof. Robert Hristovski, prof. Alfonsas Vainoras, magistrantas Angel Ric Diez, doktorantas Daniel Aragones

  dscf0229.jpg (regular, 500x375)

 • Prieš Kalėdas Ergoterapijos ir Kineziterapijos studentai dalinosi šiluma su vaikais ir jaunimu

  Nors žiema jau keliauja į pabaigą ir naujo semestro pradžia, naujų darbų rutina taip įtraukia, kad jau ir Kalėdų džiaugsmai baigia pasimiršti. Bet dabar yra puiki galimybė trumpam sugrįžti ir jas vėl prisiminti! Slaugos fakulteto, reabilitacijos krypties, studentai neliko abejingi žmonėms, turintiems protinę negalią, ir mažiesiems iš vaikų dienos centro. Taigi pasidžiaukime studentų įspūdžiais ir brandinkime mintį kitais metais patys pabūti geri!

  ,,2012 m. gruodžio 4d. LSMU SMD Ergoterapijos būrelio studentai lankėsi Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centre. Vos atvykusius studentus pasitiko draugiškas ir vietoje nenustygstantis šuo. Jau tada supratome, jog tai yra ypatinga vieta. Aplankydami šį jaunimo centrą, siekėme atnešti gerą, šiltą, šventinę nuotaiką. Neįgaliojo jaunimo užimtumo centro jaunimas apsidžiaugė, kai mus pamatė, nes jiems didelė šventė, kai juos aplanko studentai. Su jaunuoliais karpėme ir klijavome karpinius, dalinomės įspūdžiais ir šventine nuotaika. Turėjome galimybę artimiau pabendrauti su neįgaliais žmonėmis, kuriems labai trūksta dėmesio. LSMU SMD Ergoterapijos būrelio studentams tai buvo neįkainojama patirtis. Komandinis darbas džiugino ne tik mus ir jaunuolius, bet ir centro darbuotojus. Kuomet karpiniai papuošė visus valgyklos langus, visi vaišinomės studentės iškeptu naminiu pyragu, kuris kvepėjo ateinančiomis šventėmis ir šiluma.“

  LSMU SMD Ergoterapijos būrelio studentai

  ,,Pirmą kartą apsilankę Senamiesčio vaikų dienos centre kartu su dėstytoja I. Jarmalavičiūte, negalėjome patikėti, kad vaikai gali būti tokie nuskriausti likimo. Tai, kas mums šiandien savaime suvokiama, tokie dalykai kaip karštas vanduo ar šiltas maistas ant stalo, šiems vaikams nėra jau tokia įprasta kasdienybė. Jie neturi šiltų batų, striukių, o lauke žiema. Tad kineziterapijos II kurso studentai sugalvojo Kalėdų iniciatyvą vaikams pradžiuginti. Kiekvienas iš mūsų prisidėjome kaip galėjome ir raginome visus savo draugus prisidėti, nes juk vienas, padaręs gerą darbą, gali juo užkrėsti kitus. Pas vaikus nuėjome dar kartą, tik šį kartą jau pasilikome ilgiau. Pabendravome, pažaidėme su centre buvusiais vaikais, skyrėme savo laiko gražiam tikslui - būti su jais. Ne vienas pagalvojome, kad tikrai dar kada nors pas juos apsilankysime, nes šiems vaikams labai reikia dėmesio ir gerų pavyzdžių. Labai kviečiame jus visus ten apsilankyti ir pasidalinti gerumu ne tik per Kalėdas.“

  Kineziterapijos II kurso studentai

   

  _dsc5169.jpg (regular, 500x280)

  _dsc5179.jpg (regular, 500x280)

  img_6875.jpg (regular, 375x500)

  img_6880.jpg (regular, 500x375)

 • LSMU SMD ergoterapijos būrelis su studentais iš Danijos ir Belgijos

  2013 m. vasario 5d. vyko LSMU studentų mokslinės draugijos ergoterapijos būrelio susitikimas.
  Susitikime šį kartą dalyvavo ne tik LSMU SMD ergoterapijos būrelio nariai, bet ir studentai iš Danijos ir Belgijos, taip pat studijuojantys ergoterapiją. Susitikimo metu studentai turėjo galimybę pristatyti savo šalies ergoterapijos studijų programų esminius dalykus. Kiek metų studijuoja, kokius dalykus mokosi, siekdami bakalauro laipsnio.
  Apie savo studijas pasakojo ne tik užsieniečiai, bet ir mes jiems papasakojome apie Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto ergoterapijos studijas. Pasakojome kokiose įstaigose atliekame praktiką studijų metu. Diskutavome ir lyginome ergoterapijos pritaikymą namuose, kokį vaidmenį atlieka ergoterapeutas esant įvairių ligų ir traumų funkcinės būklės sutrikimams, aptarėme gydymo ir profilaktikos principus. Išskyrėme pagrindinius ergoterapijos studijų bei pritaikymo skirtumus tarp Lietuvos, Danijos bei Belgijos šalių universitetų. Labai malonu buvo susipažinti ir bendrauti šiltoje aplinkoje su kitų šalių studentais.

  p2062748.jpg (regular, 500x375)

  p2062762.jpg (regular, 500x375)

 • Nauja patirtis Belgijoje

  Mieli kolegos,

  2013 metai prasidėjo svajonių ir lūkesčių išsipildymu. Viena iš jų buvo nuvykti į Belgiją pasidalinti savo praktikos ir teorijos žiniomis su studentais. Sausiui įpusėjus ši svajonė išsipildė ir man teko galimybė apsilankyti Belgijoje, Limburgo universiteto kolegijoje, kur studijavau dvi savaites intensyvių kursų  „International module “The missing link”: the use of the E-OPP (Electronic - Occupational Performance Profile) Tarptautinis modulis "The missing link": E-OPP naudojimas“.

  Studijos vyko probleminio mokymo pagrindu. Šių intensyvių kursų metu turėjau galimybę keturių metų žinias sutelkti į vieną problemą, į vieną tikslą, parenkant tyrimo priemones, gydymo metodus.  Užduotys ir situacijos buvo orientuotos į holistišką paciento suvokimą, gydymas paremtas kūrybišku problemų sprendimu, naujų technologijų taikymu. Darbai vyko ne tik prezentacijų pristatymu, referatų rašymu, bet ir buvo atliekamos įvairios užduotys, filmuojamos situacijos, gvildenamos idėjos, kaip būtų galima pagelbėti asmenims su skirtingomis negaliomis. Ir žinoma, kokios studijos jei nėra studentavimo. Laisvu laiku nuo studijų turėjau galimybę pagaminti tradiciškus Belgijos vaflius, prisidėjau gaminant šokoladinius saldainius. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę išvažiuoti į kitą šalį ir įgyti naujų žinių. Tikiu, kad ši patirtis man bus labai naudinga  ateityje, todėl linkiu ir Jums atsiradus progai nebijoti ir ryžtis judėti pirmyn.

   

  Pagarbiai,

  Lina Gedmintaitė

  dscf1423.jpg (regular, 500x375)

  dscf5610.jpg (regular, 500x375)

 • Velykos - draugiškumo metas.

  2013m. kovo 27d. LSMU Studentų atstovybės nariai kartu su LSMU SMD Ergoterapijos būreliu lankėsi Vilijampolės socialinės globos namuose. Studentų tikslas buvo pradžiuginti namuose gyvenančius vaikus, pabūti su jais ir įnešti Velykų dvasios. Studentai vaikams padėjo spalvinti iš popieriaus iškirptus zuikius bei kiaušinius, kurie buvo suklijuoti į didžiulį paveikslą. Salėje pasigirdus muzikai, visi įsitraukė į aktyvius žaidimus: vaikai šoko, dainavo, rungtyniavo estafetėse. Studentė pamokė šokti viščiukų šokį, kurį šoko ne tik globotiniai, studentai, bet ir jų auklėtojos. Po smagių žaidimų visų veiduose švytėjo šypsenos. Pasivaišinę studentės keptais keksiukais svečiai apžiūrėjo vaikų gyvenamas patalpas, kasdienybę. Atsisveikindami vieni kitiems pasakėme: IKI KITŲ SUSITIKIMŲ. 

  Nuotraukas galite pamatyti naujų draugų tinklalapyje: http://www.vilijampolessgn.lt/naujienos/2013-03-27/

  20130327_154804.jpg (regular, 500x375)

 • Sensorikos sodas

  Šią vasarą, liepos 9 d.  LSMU SMD ergoterapijos būrelis rado laiko susiburti ir aplankyti vaikučius, gyvenančius LSMU KK padalinyje vaikų reabilitacijos ligoninėje ,,Lopšelis“. Šio vizito tikslas buvo pradėti būrelio kuruojamą projektą ,,Sensorikos sodas“. Jo metu studentai užsiėmė su mažaisiais, žaidė įvairius žaidimus, pūtė didelius muilo burbulus, tai vaikams labai patiko, taip pat būrelio nariai pasiuvo sensorikos kamuoliukus, kurių pagalba yra lavinami jutimai.

  Po apsilankymo vaikų ir studentų širdelės prisipildė šilumos, nes juk taip gera pradžiuginti mažuosius ir dovanoti savo dėmesį kitiems. Tikimasi, kad projektas ,,Sensorikos sodas“ bus tęstinis ir vaikučiai vis dažniau sulauks studentų, norinčių pabūti su jais.

   dsc_1284.jpg (regular, 500x281)