Spausdinti

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika

LSMU MA Odontologijos fakultetas
Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika
Adresas: Eivenių g. 2, LT-50161 Kaunas
Tel.: +370 37 327041
El. paštas: veido.zandikauliu.chirurgijos.klinika@kaunoklinikos.lt

Prof. habil. dr. Ričardas Kubilius
Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos vadovas
Tel.: +370 37 326969
El. paštas: ricardas.kubilius@lsmuni.lt

 

 

 

Violeta Kapočaitė
Studijų administratorė
Tel.: +370 37 327041
El. paštas: violeta.kapocaite@lsmuni.lt

Klinikos darbuotojų kontaktai

  

Apie kliniką

Veido ir žandikaulių klinikos tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos specialistus,  tobulinti ir diegti naujus dėstymo metodus, vykdyti mokslinius tyrimus ir klinikinę veiklą. Odontologijos bei Burnos higienos programų studentams suteikti burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos teorinių žinių bei praktinių įgūdžių. Burnos, veido ir žandikaulių chirurgija yra dėstoma III – V kurso Odontologijos bei VI kurso Medicinos studijų programos studentams lietuvių ir anglų kalbomis. Burnos higienos programos III ir IV kurso studentai supažindinami su burnos priežiūros ypatumais po veido ir žandikaulių operacijų.  

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje veikia LSMU Studentų mokslinės draugijos Veido ir žandikaulių chirurgijos būrelis, kurio veikloje aktyviai dalyvauja Odontologijos bei Medicinos fakultetų studentai.

Mokslinė veikla

Klinikos mokslinių tyrimų tema - Veido ir žandikaulių ligų diagnostikos ir gydymo optimizavimas, biologinių medžiagų, regeneracinės medicinos ir sveikatos technologijų tyrimai, vadovas: prof. habil. dr. Ričardas Kubilius.

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje vykdomi šie moksliniai projektai:

 • Alveolinės ataugos ir skruostinės sienelės rezorbcijos vertinimas, priklausomai nuo alveolės užpildymo ksenogeniniu, alogeniniu kaulo pakaitalu ir PRGF
 • Audinių inžinerijos panaudojimo perspektyva kaulinio audinio regeneracijoje
 • Naujo progresuojančio peri-implantinių audinių uždegimo kompleksinio patogenezinio gydymo metodo kūrimas
 • Vienmomentė implantacija po dantų pašalinimo estetinėje zonoje: alveolės morfologija pagrįsti gydymo metodai ir estetinis įvertinimas
 • Inovatyvaus instrumento, skirto alveolės skruostinės sienelės pločiui nustatyti, kūrimas
 • Kokybinis žandikaulių kaulinės struktūros vertinimas bei žandikaulių kaulinių defektų regeneracija bioinžineriniais metodais
 • Viršutinio žandikaulio ančio ir aplinkinių audinių anatomijos tyrimai, praradus vieną ar daugiau dantų
 • Pre-analgezijos poveikis skirtingų psichoemocinių grupių pacientams trečiųjų krūminių dantų šalinimo procedūrose
 • Su bisfosfonatų vartojimu susijusi žandikaulių osteonekrozė : gydymo taktikos ir profilaktikos priemonių plano optimizavimas
 • Veido srities skausmų diagnostika ir diferenciacija
 • Pacientų su miofascijiniu sindromu veido srityje gydymas PRGF
 • Imuninis atsakas į skirtingos rūšies kaulo transplantatus

Projektas su ūkio subjektu UAB Baltic Orthoservice: ,,Mokslinio tyrimo paslaugų teikimo sutartis”, projekto vadovas – prof. habil. dr. Ričardas Kubilius.

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika bendradarbiauja su Kauno technologijos universitetu, Vilniaus universitetu, Rygos Stradins (Latvija), Tartu (Estija), Oulu (Suomija), Hacettepe (Turkija), Granados (Ispanija), Mičigano (JAV), Porto (Portugalija) universitetais.

Podiplominės studijos

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje vykdomos rezidentūros studijos:

 • Burnos chirurgijos rezidentūra, baigus Odontologijos studijų programą.
 • Veido ir žandikaulių chirurgijos rezidentūra, baigus Medicinos studijų programą.

 Doktorantūros studijų metu doktorantai gilina teorines veido ir žandikaulių chirurgijos žinias, vykdo mokslinius darbus.

 Klinikinė veikla

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos stacionaras – tai vienas iš trijų stacionarų mūsų šalyje, kur teikiama specializuota stacionarinė pagalba ligoniams, sergantiems veido ir žandikaulių srities ligomis. Čia gydomi pacientai su veido ir žandikaulių srities traumomis, uždegimais, navikais, neurostomatologinėmis ligomis, įgimtais ir įgytais defektais ir deformacijomis, seilių liaukų ligomis. Neurostomatologinių ligų ir smilkininio apatinio žandikaulio sąnario chirurginis gydymas Lietuvoje atliekamas tik šioje gydymo įstaigoje.