Spausdinti

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika

LSMU MA Odontologijos fakultetas
Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika
Adresas:
Sukilėlių pr. 51, LT-50106 Kaunas
Tel.: +370 37 337552, +370 37 387188
El. paštas: dantu.ortopedijos.klinika@kaunoklinikos.lt  

Prof. Alvydas Gleiznys
Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikos vadovas
Tel.: +370 37 337171
El. paštas: alvydas.gleiznys@lsmuni.lt

 

 

 

Jurgita Atitonė
Studijų administratorė
Tel.: +370 37 337551
El. paštas: jurgita.barcaite@lsmuni.lt

Klinikos darbuotojų  kontaktai

 

Apie kliniką

1991 metais Terapinės ir ortopedinės stomatologijos katedra buvo reorganizuota ir įkurtos dvi klinikos – Terapinės ir Ortopedinės stomatologijos, 1996 m. dvi savarankiškos - Ortopedinės stomatologijos ir Ortodontijos klinikos. 2003 m. Ortopedinės stomatologijos klinika pervardinta į Dantų ir žandikaulių ortopedijos kliniką.

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika yra viena iš nedaugelio gydymo įstaigų Lietuvoje, kuri apjungia didelę mokomąją, mokslinę ir praktinę ortopedinės odontologijos patirtį. Klinikos darbuotojai aktyviai dalyvauja pagrindinių sveikatos apsaugos reglamentuojančių įstatymų ir poįstatyminių aktų rengime bei prisideda prie Lietuvos gyventojų odontologinių ligų profilaktikos programos.

Klinikoje studijuoja II – V kurso Odontologijos ir IV kurso Burnos higienos programos studentai lietuvių ir anglų kalbomis. Klinikiniuose darbuose kiekvieną savaitę dalyvauja virš 250 studentų. Odontologijos programos studentams yra dėstoma: Ortopedinės odontologijos ikiklinikinis kursas ir Ortopedinės odontologijos klinikinė praktika; Burnos higienos programos studentams: Įvadas į dantų ir žandikaulių ortopediją.

Klinikai priklauso Mokomoji dantų protezavimo laboratorija, kurioje naudojant šiuolaikines technologijas gaminami visų tipų ortopediniai aparatai, fiksuoti ir išimami dantų protezai. Studentai įsisavina pagrindinius dantų protezų ir gydomųjų aparatų gamybos principus.

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikos rentgeno kabinete atliekamos dentalinės ir panoraminės  rentgeno nuotraukos, šoninė ir priekinė galvos telerentgenogramos, 3D kūginio apšvietimo kompiuterinė tomografija.

Mokslinė veikla

Klinikos mokslinių tyrimų tema - Dantų ir žandikaulių ligų diagnostikos ir gydymo optimizavimas, naudojamų medžiagų ir burnos  sveikatos bei gyvenimo kokybės technologijų tyrimai, vadovas: prof. dr. Alvydas Gleiznys.

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikos mokslinių tyrimų kryptys:

  • Periimplanto ir periodonto audinių uždegiminių ligų etiologijos, patogenezės, klinikinių tyrimų, diagnostikos ir gydymo tobulinimas bei gyvenimo kokybės vertinimas.
  • Dantų lankų defektų ir jų okliuzinių kreivių pokyčiai, diagnostika ir atstatymo metodai.

Klinikos darbuotojai atlieka mokslinius tyrimus veido žandikaulių ir bendrinės organizmo patologijos srityse, skaito mokslinius pranešimus Lietuvos ir užsienio konferencijose, publikuoja mokslinius straipsnius tarptautiniuose žurnaluose.

Podiplominės studijos

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikoje vyksta 3-jų metų ortopedinės odontologijos rezidentūros studijos, kurias baigus tampama gydytoju odontologu ortopedu, ir doktorantūros studijos.

Klinikinė veikla

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikoje Lietuvos gyventojams teikiama specializuota tretinio lygio medicininė pagalba. Per metus klinikoje apsilanko iki 3000 pacientų. Klinikos gydytojai konsultuoja ir gydo pacientus, turinčius dantų ir žandikaulių patologiją, taiko moderniausius dantų protezavimo bei reabilitacijos metodus, gydo smilkininio apatinio žandikaulio sąnario disfunkcijas bei atlieka šių susirgimų prevenciją. Personalo kompetencija, profesionalumas, žinios, patirtis, atsakingumas, šiuolaikinės medžiagos ir technologijos suteikia galimybę sėkmingai atstatyti kramtymo funkciją sudėtingiausiems pacientams.