Spausdinti

Akušerijos ir ginekologijos klinika

LSMU MA MF Akušerijos ir ginekologijos klinika


Adresas: Eivenių g. 2, Kaunas
Tel. nr. (8-37) 326827, 326927, 326701
Faksas: (8-37) 327076

picture1.png (376x240, 357x240)

 

LSMU MA MF Akušerijos ir ginekologijos klinika - viena pagrindinių akušerijos ir ginekologijos mokymo įstaigų, kurioje vykdomos nuosekliosios bei tęstinės akušerijos ginekologijos studijos.
Klinikoje studijuoja medicinos, visuomenės sveikatos, slaugos, odontologijos fakultetų studentai.
2015 m. LSMU MA MF Akušerijos ir ginekologijos klinika – pirmoji šio profilio klinika Baltijos šalyse, Europos akušerių ir ginekologų kolegijos akredituota Akušerijos ir ginekologijos specialybės rezidentūros bazė.

Mūsų specialistai - pagrindiniai strategai ir vykdytojai, planuojant ir įvykdant Lietuvos – Šveicarijos bendradarbiavimo programą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“. 

Akušerijos ir ginekologijos katedra Kauno Vytauto Didžiojo universitete įsteigta 1922 m. prof. Prano Mažylio pastangomis. Pradžioje ji veikė Raudonojo kryžiaus ligoninėje, 1940 m. pradėjo dirbti naujai pastatytoje Universiteto klinikoje, 1972 m. persikėlė į naują modernų pastatą. 1992 m. pradėjus reorganizuoti perinatalinę pagalbą, įkurtas Kauno perinatologijos centras, jungiantis Akušerijos ir ginekologijos bei Neonatologijos klinikas. Nuo 2004 m. klinikai suteiktas Naujagimiui palankios ligoninės vardas, 2016 m. klinikai pakartotinai suteiktas šis garbingas vardas.

 

Klinikos vadovė

Prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė

Tel. nr. (8-37) 327132
El. paštas: ruta.nadisauskiene@lsmuni.lt 
Kabineto Nr. 2001

nadisauskiene.jpg (376x240, 180x240)

Studijų administratorės:

Ieva Andriejaitė 
El. paštas: 
ieva.andriejaite@lsmuni.lt

Donata Rekašiūtė
El. paštas: donata.rekasiute@lsmuni.lt

Austėja Urbonaitė
El. paštas: austeja.urbonaite@lsmuni.lt

Kabineto Nr. 5013

Tel. nr. (8-37) 326 994

Akušerijos skyrius

Nėštumo ir ekstragenitalinių ligų sektorius

Sektoriaus vadovas:

doc. dr. Vladas Gintautas
Tel. (8-37) 326643
                       

Sektoriuje yra tiriamos ir gydomos pacientės, sergančios cukriniu diabetu, gestaciniu diabetu, kitomis nėštumą komplikuojančiomis ligomis (širdies ir kraujagyslių, inkstų, skydliaukės, plaučių), esant daugiavaisiam nėštumui ir jo komplikacijoms, atliekami visi šiuolaikiniai vaisiaus būklės tyrimai, sudaromas nėštumo ir gimdymo priežiūros planas, pateikiamos išsamios rekomendacijos. Vaisiaus hipotrofijos ir užsitęsusio nėštumo atveju atliekami nuoseklūs vaisiaus būklės tyrimai (kartiotokograma, ultragarsinis tyrimas ir doplerometrija). Diagnozavus dvynių transfuzijos sindromą ir atlikus pradinį ištyrimą, organizuojamas nėščiųjų siuntimas į kitas Europos ligonines lazeroterapijai. Sėdmenų pirmeigos atvejais atliekamas išorinis vaisiaus apgręžimas. Moterys su minėtomis patologijomis ir jų naujagimiai prižiūrimos ir po gimdymo. Studentai ir rezidentai turi galimybę susipažinti su nėščiųjų priežiūros ir gydymo ypatumais, vaisiaus būklės tyrimais ir jų interpretacija, vizituoja pacientes iki ir po gimdymo, dalyvauja bendrose vizitacijose, cezario pjūvio operacijose. Gydytojai rezidentai mokomi ir prižiūrimi patyrusių gydytojų turi galimybę atlikti daugumą nėščiosios ir vaisiaus būklės tyrimų, dalyvauti gydymo procese.

 

Nėštumo patologijos sektorius

Sektoriaus vadovė:

doc. dr. Regina Mačiulevičienė
Tel. (8 37) 326871  

Sektoriuje yra gydomos pacientės, sergančios hipertenzinėmis nėščiųjų būklėmis, rezus izoimunizacija, esant kraujavimui nėštumo metu, vaisiaus augimo sulėtėjimui, daugiavaisiam ar užsitęsusiam nėštumui, sėdyninei vaisiaus pimeigai. Didelė dalis pacienčių čia yra prižiūrimos kartu su jų naujagimiais po gimdymo. Studentai ir  rezidentai  dirbdami šiame sektoriuje turi galimybę išmokti  ištirti ir sudaryti gydymo bei stebėjimo planus didelės nėštumo rizikos pacientėms, vertinti vaisiaus būklę, analizuojant kardiotokografijos, echoskopijos  duomenis ir doplerometrinius vaisiaus bei placentos kraujotakos tyrimus. Studentams, rezidentams, podiplominių kursų dalyviams sudaromos sąlygos ne tik dalyvauti nėščiosios ir vaisiaus ištyrimo, klinikinės diagnozės nustatymo bei gydymo procese, pagimdžiusių motinų ir jų naujagimių priežiūroje, bet ir  stebėti bei asistuoti atliekant planines cezario pjūvio operacijas ar kitas akušerines procedūras.

 

Priešlaikinio gimdymo ir nėščiųjų infekcijos sektorius

Sektoriaus vadovė:

prof. dr. Meilė Minkauskienė
Tel. (8-37) 326521

Sektoriuje dirba docentas ir du lektoriai, kuriems padedant studijuoja akušerijos ir ginekologijos bei šeimos rezidentai, klinikinius įgūdžius įgyja studentai, studijuojantys LSMU ir kituose universitetuose bei atliekantys klinikinę praktiką pagal mainų programas. Vadovaujant sektoriuje dirbantiems dėstytojams, studentai ir rezidentai atlieka mokslinius darbus priešlaikinio gimdymo, priešlaikinio vaisiaus vandenų nutekėjimo, infekcijos akušerijoje ir ginekologijoje ir kitomis temomis.

Gimdymo skyrius

Skyriaus vadovas:

prof. dr. Mindaugas Kliučinskas
Tel. (8-37) 326621 

LSMUL Akušerijos ir ginekologijos klinikos Gimdymo skyriuje gimdo moterys esant mažai ar didelei rizikai. Skyriuje yra septynios saugią ir jaukią aplinką užtikrinančios gimdymo palatos, operacinė skubioms cezario pjūvio operacijoms ar kitoms būtinoms operacijoms. Greta Gimdymo skyriaus yra Naujagimių intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrius. Tai sudaro sąlygas gimdyti jaukioje, vienai šeimai skirtoje aplinkoje, esant mažai rizikai, o didelės rizikos atveju, užtikrinti skubią ir maksimaliai kompetetingą ir saugią pagalbą gimdančiąjai, vaisiui ar naujagimiui.

LSMU ir kitų medicinos mokymo institucijų studentams Gimdymo skyriuje sudarytos sąlygos susipažinti ir sužinoti apie gimdymus, esant mažai rizikai (prižiūrimus tik akušerių) bei didelei rizikai (prižiūrimus specialistų komandos). Šiame skyriuje yra galimybė pamatyti ir pasijusti komandos nariu. Gimdančiai šeimai sutikus, sudaroma galimybė vienam studentui stebėti gimimo procesą, asistuoti šeimai ir personalui.

Svarbiausia, kad studentams sudarytos sąlygos pamatyti, kaip teorinės žinios sudera su praktika.

                                                  

Ginekologijos skyrius

Onkoginekologijos sektorius

Sektoriaus vadovė:

prof. dr. Daiva Vaitkienė
Tel. (8 37) 326875 

Onkoginekologijos sektoriuje ikivėžinėmis ligomis ir vėžiu sergančios pacientės tiriamos ir gydomos naudojant naujausius diagnostikos metodus bei minimaliai invazines operacines technikas.

Šiame sektoriuje studijuojantys supažindinami su  ginekologinio vėžio bei ikivėžinių susirgimų (gimdos kaklelio displazijų, gimdos ir kiaušidžių neoplazijų) diagnostika ir gydymu. Studijuojantys ir besistažuojantys gydytojai turi galimybę aktyviai dalyvauti pacientų tyrimo ir gydymo procese -  ne tik stebėti operacijas, bet ir asistuoti operacijų metu patyrusiems specialistams. Mokymo metu besimokantys turi galimybę dalyvauti kas savaitiniuose tarpdisciplininiuose pacientų aptarimuose, kuriuose dalyvauja patologai, onkologai, chemoterapeutai, radioterapeutai, radiologinės diagnostikos ir kiti specialistai, aptariami ne tik sudėtingi reti ir komplikuoti klinikiniai atvejai, bet ir sudaromas kiekvienos onkologine liga sergančios moters gydymo bei stebėjimo planas. Onkoginekologijos sektoriuje studijuoja ir žinias gilina studentai, rezidentai, podiplominių kursų ir individualių stažuočių dalyviai.

 

Uroginekologijos sektorius

Sektoriaus vadovė:

doc. dr. Dalia Regina Railaitė
Tel. (8 37) 327169 

Mikroinvazinės ir plastinės ginekologijos sektoriuje gydomos pacientės sergančios labai įvairia ginekologine patologija.  Specifinė sektoriaus sritis – dubens  dugno disfunkcijos, pasireiškiančios lyties organų slinkimu bei šlapimo nelaikymu, gydymas. Studentai gali pamatyti pacienčių, su gimdos ir makšties iškritimu, ištyrimą bei chirurginį gydymą, o taip pat įvairias šiuolaikines šlapimo nelaikymą koreguojančias operacijas. Sektoriuje taip pat atliekamos minimaliai invazinės laparoskopinės ir histeroskopinės operacijos dėl  daugelio ūmių  bei lėtinių lyties organų  ligų. Studentai gali pamatyti endoskopines gimdos miomų, polipų, kiaušidžių cistų, negimdinio nėštumo bei kitas diagnostines ir gydomąsias operacijas.

 

Ginekologijos skyrius

Skyriaus vadovas:

doc. dr. Valdemaras Kruminis
Tel. (8 37) 327193

Moters reprodukcinės sveikatos sutrikimų sektoriuje gydoma esant mėnesinių ciklo sutrikimams bei anomaliniam kraujavimui iš gimdos nuo paauglystės iki premenopauzės amžiaus, esant vaisingumo sutrikimams  bei pagalbinių vaisingumo technologijų komplikacijoms,  esant nėštumo ankstyvaipatologijai ( negimdinis, nesivystantis, savaiminis perisleidimas, trofoblastinė liga). Yra galimybė įgyti minėtos diagnostikos bei diferencinės diagnostikos žinias. Įsisavinti diagnostikos bei gydymo tiklsu atliekamų manipuliacijų bei endoskopinių ( histeroskopija, laparoskopija) operacijų metodikas.

Bendrosios ginekologijos sektorius

Sektoriaus vadovė:

prof. dr. Rūta Jolanta Nadišauskienė
Tel. (8 37) 327132 

Septinės ginekologijos sektoriuje gydomos pacientės sergančios dubens uždegimine liga, ginekologinės kilmės peritonitu bei sepsiu, esant infekcinėms komplikacijoms po gimdymo.

Studentams sektoriuje sudarytos puikios galimybės dalyvauti šių pacienčių ištyrimo bei gydymo procese, stebėti tarpdisciplininį bendradarbiavimą su gydytojais chirurgais, mikrobiologais, echoskopuotojais, intervenciniais radiologais ir kt. Šio sektoriaus išskirtinis bruožas – ligų diagnostika pagal griežtus klinikinius kriterijus ir gydymas adekvačia antibiotikoterapija. Sergančios gimdyvės turi puikias sąlygas gydytis ir, padedant artimiesiems, prižiūrėti sveikus naujagimius. Greta konservatyvaus gydymo atliekama ir daug operacinių intervencijų, kuriose patyrusiems gydytojams asistuoja rezidentai, stebėti operacijas sudarytos sąlygos studentams bei būsimiems šeimos gydytojams-rezidentams.

 

Moterų konsultacija

Administratorė:

prof. dr. Rosita Aniulienė
Tel. (8 37) 326929

LSMU  KK  MK teikia 3 lygio specializuotą  konsultacinę  pagalbą  onkoginekologijos, rizikingų nėštumų, nevaisingumo, endokrininės ginekologijos, uroginekologijos srityse.Taip  pat atliekamas antenatalinis  genetinis  ištyrimas, teikiama skubi neatidėliotina pagalba. Per  metus  44 gydytojai pakonsultuoja  apie  30.000 pacienčių, atlieka  apie  1800 ambulatoriniu operacijų. Čia mokosi, įgyja  praktikinius  įgūdžius  akušerijos  ginekologijos, šeimos  medicinos, dermatovenerologijos specialybių  rezidentai, tobulinasi gydytojai. Studentai  iš  ambulatorinių kortelių renka  medžiagą  SMD darbams.