Spausdinti

Visuomenės sveikata

appointment-appointment-book-blur-40568.jpg (3000x2000)Bakalauro studijų programa

Studijų krypčių grupė – Sveikatos mokslai

Studijų kryptis Visuomenės sveikata

Fakultetas Visuomenės sveikatos

Studijų trukmė 4 metai, forma – nuolatinė, baigus suteikiamas sveikatos mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis

Visuomenės sveikatos studijų programa skirta rengti specialistus, turinčius gilių modernios visuomenės sveikatos žinių, mokslinio darbo pagrindų ir praktinių gebėjimų, kurių reikia visuomenės ir profesinės sveikatos poreikiams tenkinti. Tai specialistai, dirbsiantys visuomenės sveikatos priežiūros įstaigose, savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose, sveikatos ugdymo centruose, darbuotojų saugos ir sveikatos srityje.

Kodėl verta studijuoti?

Visuomenės sveikatos specialisto darbas – atsakingas, sudėtingas ir įdomus. Globaliame pasaulyje šie specialistai pirmieji organizuoja priemones apsaugoti visuomenę gripo epidemijų ir kitų užkrečiamųjų ligų atvejais, atlieka triukšmo, oro taršos, kvapų ar cheminių medžiagų poveikio visuomenės sveikatai tyrimus, rengia sveikos gyvensenos rekomendacijas.

Tai specialistai, gebantys analizuoti, apibendrinti ir įvertinti didelį skirtingos su visuomenės sveikata susijusios informacijos kiekį.

Ko mokysitės?

visuomenessv1.jpg (1372x915)Visuomenės sveikatos studijų programoje studentams greta sveikatos bei medicinos pagrindų žinių suteikiamos ir humanitarinių bei socialinių mokslų žinios. Dėstomos žmogaus fiziologijos, epidemiologoijos, aplinkos ir darbo medicinos, psichikos sveikatos, šeimos medicinos pagrindų, ekstremalių situacijų valdymo ir kitos disciplinos. Studijų metu atliekama praktika.

Pagal ERASMUS + ir kitas akademinių mainų programas galima išvykti praktikai ar studijoms į užsienio šalių universitetus.

Kuo dirbsite baigę studijas?

Sveikatos mokslų bakalaurai dirba visuomenės sveikatos, profesinės sveikatos, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistais visuomenės sveikatos centruose, savivaldybių sveikatos apsaugos skyriuose, visuomenės sveikatos biuruose, asmens sveikatos priežiūros įstaigose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose.

Tolesnės studijų galimybės:

Galima tęsti studijas antrosios pakopos magistrantūros studijų programoje „Visuomenės sveikata“ ar kitose antrosios pakopos studijų programose, vėliau – rinktis mokslininko kelią ir studijuoti doktorantūroje.