Spausdinti

Socialinis darbas medicinoje

Bakalauro studijų programa

Studijų krypčių grupė – Socialiniai mokslaislauga-1.jpg (5616x3744)

Studijų kryptis – Socialinis darbas

Fakultetas – Visuomenės sveikatos

Studijų trukmė – 3,5 metų, forma nuolatinė, baigus suteikiamas socialinių mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis ir socialinio darbuotojo profesinė kvalifikacija.

Studijų programa rengia kvalifikuotus socialinio darbo specialistus, gebančius optimizuoti paciento ir jo aplinkos tarpusavio sąveiką visuose sveikatos ir socialinės apsaugos sistemų lygiuose.

Medicinos srities socialinis darbuotojas – vienas ieškomiausių specialistų, nes jis yra pagrindinis tarpininkas tarp paciento, gydymo įstaigų bei įvairių socialinės pagalbos institucijų.

Kodėl verta studijuoti?

Jei sieki padėti žmonėms, ši studijų programa suteiks Tau reikiamų žinių ir įgūdžių, nes tai vienintelė Lietuvoje tiesiogiai į sveikatos priežiūrą orientuota socialinio darbo studijų programa. Čia įgysi ne tik socialinio darbo, bet ir medicininių žinių bei gebėjimų, padėsiančių sėkmingai įsitraukti į įvairių sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įstaigų veiklą.

Socialinius darbuotojus dirbti būtent sveikatos priežiūros įstaigose LSMU sėkmingai rengia jau antrą dešimtmetį. Kai kurie programos dėstytojai įvertinti aukščiausiu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apdovanojimu – „Gerumo žvaigžde“. Studijų programą tarptautiniai ekspertai akreditavo maksimaliam šešerių metų laikotarpiui.

Kaip vyks studijos?

akuser4.jpg (1379x919)Studijų metu susipažinsi su Lietuvos sveikatos priežiūros sistema, išmoksi įvertinti asmens, šeimos socialinius poreikius, teikti profesionalią socialinę pagalbą sveikatos priežiūros specialistų komandoje.

Studijuojami bendrieji universitetiniai ir specialieji socialinio darbo krypties dalykai. Mokysiesi tokių disciplinų, kaip socialinio darbo teorija ir praktika, informatika, slaugos pagrindai, traumų ir krizių psichologija ir kt.

Kiekvieną semestrą atliksi socialinio darbo praktiką sveikatos ir socialinės pagalbos įstaigose. Unikali LSMU ir LSMU ligoninės Kauno klinikos mokymo bazė leis susipažinti su sveikatos priežiūros sistema iš vidaus. Studijuodamas (-a) įgysi daug praktinės patirties, naudingų profesinių įgūdžių.

Taikomi mokymo metodai ugdo savarankiškumą, bendravimo įgūdžius, pabrėžiant profesines vertybes ir etiką. Visų studijų laikotarpiu teikiamos individualios ir grupinės praktikos supervizijos, kurių metu studentai reflektuoja savo patirtį.

Dalis studijų vyks kartu su užsienio universitetų studentais, taip pat yra puikios galimybės pagal Erasmus+ ir kitas mainų programas studijuoti užsienio universitetuose. Glaudžiai bendradarbiaujama su mokslininkais ir praktikais iš JAV, Nyderlandų, Vokietijos ir kitų šalių.

Kuo galėsi dirbti baigę (-usi) studijas? 

Socialinių darbuotojų poreikis Lietuvoje vis didėja. Darbo galimybės plačios, todėl absolventai įsidarbina nesunkiai. Jei studentas domisi ir rodo iniciatyvą, neretai darbas jam/jai pasiūlomas jau praktikos metu.

Baigus studijas galima dirbti visų lygių sveikatos priežiūros įstaigose, socialinės paramos ir globos įstaigose, bendruomenių centruose, nevyriausybinėse organizacijose, savivaldybių padaliniuose ir kt. Socialiniai darbuotojai tiesiogiai bendrauja su klientais, vadovauja socialinėms institucijoms, administruoja socialines programas, padeda formuoti šalies socialinę politiką.

Tolesnės studijų galimybės

Įgijus socialinių mokslų bakalauro laipsnį, galima tęsti studijas socialinio darbo, sociologijos, visuomenės sveikatos, sveikatos vadybos, viešojo administravimo magistrantūroje, vėliau rinktis mokslinę veiklą ir studijuoti doktorantūroje.

  LSMUSocialinisDarbasMedicinoje

  Atsisiųsk studijų programos lankstinuką