Spausdinti

Vizitas Omano Sultonate

Vizitas Omano SultonateVasario mėn. Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, kartu su LR Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi ir jo vadovaujama delegacija lankėsi Omano Sultonate. Oficialaus vizito metu su Omano valdžios atstovais aptartos medicinos paslaugų sektoriaus bendradarbiavimo galimybės ir sutarta skatinti tarpvalstybinius specialistų profesionalų bei studentų mainus.

Lietuvos delegacija susitiko su Omano sveikatos apsaugos ministru Ahmedu Mohammedu Al-Saidi, su kuriuo aptarė bendradarbiavimo galimybes medicinos paslaugų, išmaniųjų technologijų ir mokslinių tyrimų srityse. „Esame suinteresuoti bendradarbiauti su Omano specialistais. Kartu galime įgyvendinti naujus projektus, keistis gerąja patirtimi“, – sakė Premjeras.

„Omane ketinama statyti universitetinės ligoninės miestelį, kuris bus aprūpintas šiuolaikine įranga. Mūsų specialistai pasirengę padėti įdiegti moderniausias technologijas“, – sakė prof. R. Jurkevičius.

Pasak Ministro Pirmininko, Lietuvos mokslininkai, gydytojai ir sveikatos priežiūros specialistai yra savo srities profesionalai. „Jų kvalifikacija pripažįstama visame pasaulyje, o šalies ekspertų produkcija yra viena pažangiausių Vidurio ir Rytų Europoje“, – sakė Premjeras. Su Omano sveikatos apsaugos ministru sutarta skatinti specialistus ir studentus stažuotis abiejose valstybėse.

Oficialus vizitas į Omano Sultonatą – vaisingų tarpvalstybinių santykių tęsinys. Omano delegacija viešėjo Lietuvoje jau du kartus. Praeitų metų rugsėjį Omano atstovai lankėsi Kauno klinikose, VU ligoninėje Santariškių klinikose, susitiko su sveikatos apsaugos ministre Rimante Šalaševičiūte, apžiūrėjo Lietuvos reabilitacijos ir sveikatingumo centrus.

 

Kauno klinikų inf.