Vizitas Izraelyje – svarbus ir Universitetui, ir Alumni bendruomenei

Vizitas Izraelyje – svarbus ir Universitetui, ir Alumni bendruomeneiSausio viduryje LSMU delegacija vyko į komandiruotę viename didžiausių Izraelio miestų – Tel Avive. Vizito metu Universitetą atstovavo LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanas prof. Žilvinas Padaiga, Histologijos ir embriologijos katedros vedėja prof. Angelija Valančiūtė, Užsieniečių studijų skyriaus vedėja dr. Laura Sapranavičiūtė-Zabazlajeva ir tarptautinių programų koordinatorė Evelina Mačiulskienė.

Vienas iš pagrindinių komandiruotės tikslų buvo dalyvauti medicinos studijų parodoje, kurią organizavo „Medical doctor international studies“ centras Izraelyje. Parodos metu TRSC dekanas prof. Ž. Padaiga pristatė prezentaciją apie studijas LSMU bei išsamiai atsakė į iškilusius klausimus. Izraelio LSMU Alumni nariai  Dudu Jagudaev ir Natali Visdino bei medicinos studentės mama Larisa Chorny parodos metu mielai pasidalino savo žiniomis, prisiminimais apie studijas LSMU.

Viešnagės metu vyko ir svarbūs susitikimai. Pirmiausia, delegacija susitiko su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Edminu Bagdonu. Susitikimo tikslas – aktyvinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, atnaujinti ir palaikyti ryšius su Izraelyje gyvenančiais Universiteto absolventais, stiprinti universiteto įvaizdį Izraelyje. Taip pat buvo aptartos ir 2016 m. balandžio 7 d. Izraelyje organizuojamo pirmojo visų baigusių Kauno medicinos akademiją, Kauno medicinos institutą, Kauno medicinos universitetą, Veterinarijos akademiją, Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, izraeliečių absolventų susitikimo detalės. Ambasadorius išreiškė paramą ir pažadėjo realią pagalbą organizuojant renginį.

Kitas svarbus susitikimas vyko garsioje visame pasaulyje Schneider vaikų medicinos klinikoje. Ten LSMU atstovai buvo itin šiltai sutikti jos vadovo prof. Josepho Presso, kuris taip pat yra baigęs LSMU (tuometinį Kauno medicinos institutą). Šio susitikimo metu profesorius dalinosi mintimis kaip dar plačiau būtų galima pasiekti šios šalies LSMU alumnus, pakviesti juos į būsimą absolventų renginį bei aptartos galimybės pasirašyti susitarimus dėl studentų praktikos Izraelio ligoninėse.

Vienas paskutiniųjų vizito Tel Avive tikslų – tai norinčiųjų studijuoti LSMU stojamasis egzaminas. Jo metu reikiamą balų skaičių surinko devyni jaunuoliai. Tad jau šių metų rugsėjį septyni iš jų atvyks studijuoti mediciną, o dar du – odontologiją.

Indrė Levickytė