Veterinarinės medicinos studentai dalyvavo renginyje „Augalų žavadienis 2015“

Veterinarinės medicinos studentai dalyvavo renginyje „Augalų žavadienis 2015“Šiais metais buvo sudaryta tarpuniversitetinė bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) bei jam priklausančio Kauno botanikos sodo. Šia sutartimi siekiama organizuoti LSMU studentų studijų praktinę dalį, taip pat įtvirtinti socialinę partnerystę tarp universitetų ugdant studentų visuomeniškumą, pilietinį ir ekologinį sąmoningumą.

Džiaugdamiesi bendradarbiavimo galimybėmis, LSMU Veterinarijos fakulteto Anatomijos ir fiziologijos katedros biologijos dėstytojai (Kristina Stankevičienė, dr. Jurgita Dailidavičienė, doc. dr. Agila Daukšienė, Lina Vaškevičiūtė bei dr. Modestas Ružauskas) su Veterinarinės medicinos studijų programos pirmojo kurso studentais, studijuojančiais dalyką pasaulio biologinę įvairovę, dalyvavo tradiciniame trečiame tarptautiniame Europos augalų tyrimo organizacijos (EPSO) iniciatyva surengtoje šventėje „Augalų žavadienis 2015“. Renginys vyko gegužės 15 d., o jo tikslas – siekti, kad studentai žavėtųsi augalais ir galėtų įsitikinti augalų tyrimų svarba žemės ūkiui, maisto pramonei, sodininkystei, miškininkystei, energetikos ir farmacijos produkcijai. Taip pat buvo pabrėžiama augalų svarba aplinkos apsaugai.

Augalai yra svarbiausi biomasės gamintojai, aprūpinantys gyvūnus ir žmoniją maistu, pašarais, popieriumi, vaistais, energija ir nuostabiais kraštovaizdžiais, todėl labai svarbu įtvirtinti kolektyvinėje sąmonėje suvokimą, nuolat primenantį apie kritinę augalų mokslo reikšmę visuomenės ir aplinkos kraštovaizdžiui – dabar ir ateityje.

Argi gali būti kas nors nuostabiau už pavasariu alsuojančią gamtą, kvepiančias alyvas, žydinčias tulpes ir ką tik nupjautos žolės kvapą ar skraidančią bitę? Tad ir mes, kaip tos bitelės, nepaisydami permainingo oro ir gausaus lietaus, grožėjomės gausia žaliosios gyvybės įvairove, ragavome nuostabią žolelių arbatą, pasisėmėme puikių emocijų, klausėmės lektoriaus Kęstučio Obelevičiaus vertingų sveikatai, šmaikščių ausiai bei naudingų kiekvieno kasdieniam gyvenimui, patarimų.

Nuoširdžiai dėkojame VDU Kauno botanikos sodo direktorei prof. Vidai Mildažienei už kvietimą prisijungti prie šio išskirtinio renginio originalios ir spalvingos programos.

 

LSMU inf.