Spausdinti

Verslo bei karjeros lyderiai bendrauja su pirmakursiais

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės technologijos fakulteto (GTF) studentai jau nuo pirmo kurso siekia profesinės lyderystės. Lapkričio 6 d. LSMU GTF vyko paskaita, kurią skaitė keletas šio fakulteto atstovų.

Prof. Vida Juozaitienė aptarė GTF pirmakursių sukurtą „Lūkesčių medį“, kuriame išdėstytos būsimųjų specialistų svajonės bei tikslai. Net 59 proc. studentų viliasi tapti gyvulininkystės verslo lyderiais, 5 proc. – dirbti Universitete ir Lietuvos žemės ūkio ministerijoje, 4,5 proc. – planuoja išvykti į užsienį, kiti – tikisi tapti gerais specialistais. Tikslo užrašymas padidina jo pasiekimo tikimybę, žinoti lūkesčius yra naudinga ne tik studentams, bet ir dėstytojams, kuriems tai – galimybė sužinoti, kokioje srityje studentai nori tobulėti ir padėti sukurti sąlygas tikslui pasiekti, – sakė profesorė V. Juozaitienė.   

Kad lūkesčiai neliktų tik užrašyti popieriuje, susitikime su studentais dalyvavo ir savo patirtimi apie profesinės lyderystės idėją, inovacijas žemės ūkyje dalijosi zootechnikos mokslų daktaras Tautvydas Barštys – verslininkas, įmonių grupės „Kauno grūdai“ valdybos pirmininkas. „Kauno grūdų“ akcinę bendrovę įkūręs 1993 m., vėliau ši įmonė įsigijo „Kaišiadorių paukštyno“, „Vilniaus paukštyno“, „Zelvės“ įmones. Dr. T. Barštys dalyvauja politikoje, jis Kauno miesto savivaldybės tarybos narys, žinomas visuomenės veikėjas, įvairių organizacijų narys.

Įmonių grupė „Kauno grūdai“ yra daugiausia GTF absolventams darbo vietų sukūrusi įmonė. 

Lektorius pirmakursiams pasakojo, kas nulėmė profesijos pasirinkimą bei sėkmingą karjerą. Prisiminė tam tikras linksmas istorijas apie savo charakterio savybes, tėvų ir vaikų santykius. Paminėjo ir tai, jog „dabar daugelis tėvų sukuria gerą vaikystę savo vaikams ir taip sužlugdo jų ateitį“. „Iššūkiai gyvenime yra sėkmės pagrindas, reikia pajusti alkį, kad įvertintum prabangą ir norėtum kažką pasiekti“, – teigė dr. T. Barštys. Lektorius akcentavo pozityvumo, entuziazmo, žinių siekimo svarbą kuriant ir plėtojant verslą.

Pristatęs savo verslo kūrimo pradžią zootechnikos mokslų daktaras pašmaikštavo, jog jo mokslinis darbas buvo nulemtas likimo, susijęs su verslu bei jo valdomais paukštynais. Aptarė komandinio darbo svarbą ir kaip jis, būdamas vadovu, šiandien renkasi darbuotojus, į ką kreipia didžiausią dėmesį. „Svarbiausia, kad specialistas atitiktų CV nurodytas savybes, nes kartais tame aprašyme pasitaiko nemažų spragų. Gali būti geru specialistu ir visiškai prastu vadovu arba žmogumi.

“Žmones užgrūdina iššūkiai ir pralaimėjimai, ir sunkiausia – pakeisti žmonių sąmonę arba netinkamą mąstymą. „Darbas tik dėl pinigų būtų mane sužlugdęs“, – teigė dr. T. Barštys.

Lektorius akcentavo, kad būti aukštos kvalifikacijos universitetinio išsilavinimo gyvulininkystės specialistu šiandien nepakanka, reikia planuoti savo nuolatinį profesinį tobulėjimą. Kalbėdamas apie inovacijų svarbą verslo plėtrai ir įmonės išskirtinumui T. Barštys teigė: „Svarbiausia –neišradinėti to, kas jau išrasta, reikia mokytis iš puikių praktikų, įsisavinti ir priimti tai, kas geriausia, reikia bendradarbiauti su iškiliausiais tam tikros srities specialistais.“

Dr. T. Barštys pasidžiaugė bendradarbiavimu su prof. V. Tėveliu, Lietuvos paukštininkystės asociacijos prezidentu, ir prof. R. Gružausku, LSMU VA Paukščių lesalų ir paukštininkystės produktų laboratorijos vadovu, iš kurių semiasi patirties bei patarimų savo verslui.

Po paskaitos kalbinta prof. V. Juozaitienė teigė, kad ugdant brandžias bei integralias asmenybes, pasirengusius kūrybingai ir atsakingai dirbti gyvulininkystės ir su šia veikla susijusiose srityse,

studentų susitikimai su verslo lyderiais yra didelė patirtis bei paskatinimas siekti užsibrėžtų tikslų ir juos įgyvendinti. Paminėjusi keletą svarbiausių aspektų profesorė teigė, jog ir ateityje bus rengiami GTF studentų seminarus kartu su šios specialybės lyderiais.

Jolanta Jonikienė