Spausdinti

Vaikų endokrinologijos skyriui – „Rotary“ klubo dovana

 Vaikų endokrinologijos skyriui – „Rotary“ klubo dovanaČikagos „Rotary“ lietuvių klubas Endokrinologijos klinikos Vaikų endokrinologijos skyriui padovanojo 45 insulino pompas, skirtas vaikams. Tai nėra pirmoji ir vienintelė tokia dovana iš už Atlanto. Dėl labdaringos veiklos – tiek užsienyje, tiek Lietuvoje – Vaikų endokrinologijos skyrius įgijo ir savo mažiesiems pacientams jau pasiūlė 160 tokių pompų.

Vertingą dovaną Vaikų endokrinologijos skyriui perdavė Čikagos „Rotary“ lietuvių klubo atstovas Linas Klimavičius ir jį lydėję Lietuvos „Rotary“ klubų ir labdaros organizacijų nariai. Susitikime dalyvavo firmų, gaminančių ir prekiaujančių insulino pompomis, atstovai, cukriniu diabetu sergančių vaikų šeimos, žiniasklaidos atstovai, medikai.

Gyvybiškai svarbią dovaną priėmė ir visiems prie jos gavimo prisidėjusiems padėkojo Endokrinologijos klinikos vadovė prof. Rasa Verkauskienė bei Vaikų endokrinologijos skyriaus vadovė dr. Edita Jašinskienė.

Cukriniu diabetu sergančių vaikų tėvų vardu kalbėjo labdaros fondo įkūrėja, projekto „Diabitės“ iniciatorė žurnalistė Edita Mildažytė. Apie „Rotary“ klubų veiklos pašaukimą ir įprasminimą pasakojo „Rotary“ Lietuvos apygardos valdytojas Vygintas Grinis. Apie savo potyrius ir išgyvenimus, sergant cukriniu diabetu bei susidraugaujant su šia liga, pasakojo cukriniu diabetu sergantys paaugliai.

„Tai jau nebėra prabanga, tai – kasdienybė. Insulino pompas turi gauti ir galimybę rinktis, kaip gydytis, privalo turėti visi – ir vaikai, ir suaugusieji“, – kalbėjo prof. R. Verkauskienė.

Lietuvos gėda, kad insulino pompos vis dar nėra kompensuojamos.

Prof. R. Verkauskienė perskaitė neseniai pasiekusią džiugią žinią, kad insulino pompų keičiamosios dalys Lietuvoje bus kompensuojamos visiems vaikams ir jaunimui nebe iki 19 m., kaip buvo iki šiol, bet iki 24 m. Susitikimo dalyviai šią žinią sutiko džiaugsmingais plojimais…

„Tikiuosi, kad šią mūsų bendravimo tradiciją tęsime iki tol, kol ji bus reikalinga, t. y. iki insulino pompos Lietuvoje bus kompensuojamos visiems sergantiems cukriniu diabetu“, – sakė L. Klimavičius.

 

LSMU inf.