Spausdinti

Už puikius akademinius pasiekimus – Prezidento vardinė stipendija

Praėję mokslo metai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) penktojo kurso medicinos studentei Ievai Navickaitei buvo ypač sėkmingi – už puikius akademinius pasiekimus merginai įteikta Lietuvos Respublikos Prezidento Kazio Griniaus vardinė stipendija. 

Aktyvia moksline veikla būsimoji medikė užsiima nuo studijų pradžios. Nors studijų metais I. Navickaitei paskirta ne viena vardinė stipendija, tai, studentės teigimu, kol kas yra pats svarbiausias pasiekimų įvertinimas.

„Tokie įvertinimai labai pradžiugina, motyvuoja, suteikia daugiau pasitikėjimo savo gebėjimais, tačiau taip pat ir įpareigoja toliau nuoširdžiai dirbti, tęsti pradėtus darbus bei siekti kitų tikslų. Prezidento Kazio Griniaus stipendija man yra visų praėjusių penkerių studijų metų veiklos, įdėtų pastangų įvertinimas“, – teigia studentė.

Jau antrame kurse LSMU MA Anatomijos institute mergina pradėjo vykdyti neurohistocheminius širdies skilvelių inervacijos, o vėliau – nervo klajoklio branduolių bei juntamųjų mazgų tyrimus. Šie tyrimai sulaukė ir Lietuvos mokslo tarybos dėmesio – jiems buvo skirtas finansavimas, o gautus rezultatus studentė pristatė net 9-iose vietinėse ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose. 

Studijose I. Navickaitė įgijo ir klinikinio mokslininko darbo patirties – LSMU MA Neurochirurgijos klinikoje, kartu su čia dirbančia moksline grupe tyrė pooperacinio delyro pasireiškimo dažnį bei rizikos veiksnius. Nuo antro kurso studentė vasaromis atlieka papildomas klinikines praktikas, taip pat dalyvauja LSMU Studentų mokslinės draugijos (SMD) veikloje.

„Mokykloje labiausiai domėjausi gamtos mokslais, o medicinos studijų programa, mano manymu, suteikia platų išsilavinimą, kurį ateityje galima panaudoti įvairiose klinikinės praktikos srityse, mokslinėje veikloje ir netgi versle. Be to, mane visada žavėjo gydytojo darbo prasmingumas – galimybė savo žiniomis realiai padėti žmonėms“, – apie savo pasirinkimą studijuoti mediciną kalba I. Navickaitė.

Baigusi medicinos studijas mergina planuoja stoti į rezidentūrą ir tapti gydytoja neurologe. „Tačiau man taip pat įdomi ir mokslinė veikla, todėl vėliau ateityje norėčiau tęsti studijas doktorantūroje“, – sako studentė.

Kitiems studentams būsimoji gydytoja taip pat linki atrasti labiausiai dominančią sritį ir drąsiai siekti savo tikslų. „Jeigu myli tai, ką darai, ir nuoširdžiai dirbi – tikrai būsi įvertintas! Taip pat esu labai dėkinga visiems savo mokslinės veiklos vadovams, dėstytojams bei praktikose sutiktiems gydytojams. Tikiu, jog iš visų jų gautos pamokos, įgytos skirtingos patirtys padės man ateityje tapti geresne savo srities specialiste“, – teigė I. Navickaitė.

Prezidento Kazio Griniaus vardinė stipendija skiriama biomedicinos mokslų krypties studentams. Anot Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, už puikius akademinius pasiekimus šiemet vardines Prezidentų stipendijas gaus 26 geriausi Lietuvos studentai.