Tel Avive – pirmasis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Alumnų susitikimas

GalerijaVideo


Balandžio septintą dieną Tel Avive įvyko pirmasis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Izraelio alumnų susitikimas. Jo tikslas – prisiminti studijų metus, pristatyti LSMU pasiekimus ir iššūkius, už nuolatinę pagalbą ir paramą padėkoti Izraelyje gyvenantiems absolventams, baigusiems tuometinius Kauno medicinos institutą, Kauno medicinos akademiją, Kauno medicinos universitetą, Veterinarijos akademiją bei šiandienos Lietuvos sveikatos mokslų universitetą.

Šiuo metu LSMU studijuoja 110 studentų iš Izraelio, tačiau šis skaičius – beveik 20-ies metų stropaus darbo rezultatas. Lietuvos Nepriklausomybės metais atsivėrusios perspektyvos universitetų tarptautinei veiklai, suteikė galimybę tuometiniams Kauno medicinos universiteto studentams, dėstytojams ir mokslo darbuotojams užmegzti ryšius su užsienio aukštosiomis medicinos mokyklomis, ligoninėmis bei įsijungti į tarptautinio bendradarbiavimo programas. Būtent Izraelis tapo viena iš strateginių šalių, kurioje universitetas nuolat plečia savo veiklą.

LSMU atstovai į Tel Avivą atvyko dar 1996 metais, vos tik susikūrus pirmajai Lietuvos Respublikos ambasadai Izraelyje.Pirmieji Universiteto studentai iš Izraelio, studijuoti pradėję dar 1995 – 1996 metais, buvo litvakų vaikai. Labai greitai dabartinį Lietuvos sveikatos mokslų universitetą atrado ne tik izraeliečiai, kurie į savo šalį emigravo iš buvusios Sovietų Sąjungos, bet ir tie, kurie gimė ir augo savo šalyje.

Nepriklausomybės metais universitetą sėkmingai baigė 198 Izraelio piliečiai, dar didesnis skaičius gyvena ir dirba baigusiųjų tarybiniais metais ir išvykusių į šią šalį gyventi. LSMU alumnai sėkmingai dirba gydytojais, odontologais, vaistininkais, veterinarijos gydytojais, visuomenės sveikatos specialistais, yra privačių klinikų savininkai.

Pirmąjį LSMU Izraelio alumnų susitikimą Tel Avive vedė ir M. K. Čiurlionio muzika papuošė LSMU prof. Dainius Pavalkis, sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė Lietuvos Respublikos ambasadorius Izraelio Respublikoje J. E. Edminas Bagdonas, Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, teleryšiu sveikino Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Universiteto absolventas – vieno garsiausių pasaulyje Izraelio Schneider vaikų medicinos centro direktorius, prof. Joseph Press (kuris taip pat yra baigęs tuometinį Kauno medicinos institutą), LSMU kancleris prof. Henrikas Žilinskas, ypatingai daug pastangų šiame darbe įdėjusi prof. Angelija Valančiūtė, prof. Rimantas Benetis, kiti svečiai ir alumnai. Beveik 200 susirinkusiųjų, šalių vėliavos, lietuviškas maistas ir gėrimai, įvairių laikotarpių populiari lietuviška muzika, fotografijomis iliustruoti studijų metai, Lietuvos vaizdai sukūrė nuostabią prisiminimų ir bendravimo atmosferą.

LSMU kancleris, ilgametis Kauno medicinos universiteto rektorius prof. Vilius Grabauskas apžvelgė universiteto istoriją nuo 1922 metų, prorektorė studijoms prof. Daiva Rastenytė pristatė universiteto bendruomenę, studijų ir mokslo programas, bendradarbiavimo su alumnais galimybes.

Bendradarbiavimo prioritetas – bendri mokslo ir verslo projektai, panaudojant Universiteto slėniuose turimą infrastruktūrą. Vienas iš sėkmingų tokių projektų pavyzdžių – JAV patentą gavęs LSMU profesoriaus, šių metų nacionalinės Mokslo premijos laureato Virgilijaus Ulozos bendras projektas su Izraelio partneriais „Balso šaltinio ekstrakcija nustatant maksimalią fazę“. Taip pat sutarta dėl specialistų mainų, Izraelio studentų klinikinės praktikos galimybių alumnų vadovaujamose ligoninėse, skyriuose, centruose, paramos Universiteto strateginiams projektams, informacijos apie Universiteto veiklą sklaidos Izraelyje. LSMU ligoninės Kauno klinikų plėtrą ir strateginius tikslus pristatė LSMU Medicinos fakulteto dekanas prof. Algimantas Tamelis.

Renginio metu Izraelio absolventams įteiktos padėkos už ilgalaikę ir nuolatinę paramą Lietuvos sveikatos mokslų universitetui.

Sėkmingai Izraelyje dirbantys LSMU absolventai ir jų šeimų nariai– geriausi Kauno ir Lietuvos ambasadoriai, universiteto pagalbininkai ir partneriai, draugai, visada nešiojantys širdyje dalelę Lietuvos bei pasiryžę talkinti, toliau plėtojant LSMU ir Izraelio institucijų bendradarbiavimą.

 

Faktai:

  • Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU)  kas dešimtas studentas - iš užsienio šalies;
  • Šiandien Universitete studijuoja beveik 700 užsienio šalių studentų;
  • Didžiausios studentų bendruomenės – iš Švedijos, Izraelio, Ispanijos ir Vokietijos;
  • Per 25-erius Nepriklausomybės metus Universiteto diplomai įteikti 778 užsienio šalių absolventams, iš kurių – 198 Izraelio piliečiai.

TRSC inf.