Spausdinti

Tarptautinis „Veterinarijos kongresas 2016“ – išskirtinis renginys Baltijos šalyse

Tarptautinis „Veterinarijos kongresas 2016“ – išskirtinis renginys Baltijos šalyse   Šių metų kovo 18-ą dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijoje organizuojamas išskirtinis renginys – Tarptautinis „Veterinarijos kongresas 2016“, skirtas Veterinarijos akademijos įkūrimo 80-mečiui. Renginio partneris – AB „Kauno Grūdai“, kurio įvairiapusė gamybinė veikla tampriai siejasi su gyvulininkystės sektoriaus vystymu.

Kongreso metu bus siekiama skleisti žinią apie šių dienų veterinarinės medicinos tendencijas tarptautiniu mastu, dalyviai susipažins su naujausiais gamintojų produktais, ligų gydymo sprendimais, diagnostika bei profilaktika. Renginyje vyks prezentacijos, atviros diskusijos 6-iuose sektoriuose: paukščių ligų, kiaulių ligų, galvijų ligų, smulkių gyvūnų ligų, arklių ligų, gyvūnų mitybos ir sveikatingumo.

Afrikinis kiaulių maras įrodė, kad gamta sienų neturi. Ši liga Lietuvos kiaulių augintojams pridarė didelių ekonominių nuostolių: viename ūkyje buvo išskersta ir sunaikinta 20 tūkst. kiaulių, o per 2014-uosius metus patvirtinta 111 Afrikinio kiaulių maro židinių. Šis susirgimas yra pavojinga užkrečiamoji liga, nuo kurios kiaulės ir šernai nugaišta per keletą dienų. Viso pasaulio mokslininkai kol kas neįstengia sukurti vakcinos nuo šios ligos.

Būtent todėl antrajame Tarptautiniame veterinarijos kongrese ypatingas dėmesys bus skiriamas Afrikiniam kiaulių marui, pridariusiam daug žalos Lietuvos ūkininkams. Į kongresą atvyksta prof. habil. dr. Zygmunt Pejsak (Lenkija), kuris pateiks naujas įžvalgas Afrikinio kiaulių maro epidemiologijoje bei apžvelgs mikoplazmų sukeliamas ligas kiaulėms.

Mūsų šalies veterinarijos gydytojai nuolatos prisideda prie gyvūnų užkrečiamų ligų pažabojimo. Kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais, buvo vykdoma užkrečiamųjų ligų stebėsena, atlikti prevenciniai veiksmai, dėl ko Europos Komisija Lietuvai suteikė statusą šalies, kurioje nėra galvijų enzootinės leukozės (2012 m.), galvijų bruceliozės (2013 m.), galvijų tuberkuliozės (2015 m.). Nauda akivaizdi: programoje dalyvavę ūkininkai, parduodami savo galvijus, neturi gaišti laiko, atlikdami šių ligų kontrolei privalomų tyrimų. Sklandžiai vykdant laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės, Lietuvoje trejus metus (2012-ų – 2014-ų metų laikotarpyje) nebuvo užregistruotas nė vienas šios ligos atvejis.

Stambūs pramoniniai ir smulkesni paukščių, kiaulių, galvijų, avių ir arklių savininkai susiduria su įvairiais gyvūnų susirgimais, kurių gydymas ir prevencinės priemonės nuolat tobulėja, reikalauja naujos patirties ir žinių pasikeitimo. Tai susieta ir su gyvūnų tinkama mityba bei laikymo technologijomis, naujovėmis.

Šiuolaikinės veterinarijos akiratyje – ne tik produkcijos gyvūnai, bet ir naminiai smulkūs, egzotiniai gyvūnai. Žmonės laiko ir veisia įvairiausių veislių gyvūnus, kurie taip pat serga įvairiomis ligomis, todėl šis veterinarijos aptarnavimo sektorius sparčiai plečiasi. Būtent todėl Tarptautiniame Veterinarijos kongrese „Veterinarijos kongresas 2016“ planuojama skleisti žinią apie šių dienų veterinarinės medicinos tendencijas, supažindinti su naujausiais gamintojų produktais, ligų gydymo sprendimais, diagnostika bei profilaktika.

Veterinarijos kongresą antrus metus iš eilės organizuoja bendrovė AB „Kauno Grūdai“, kuri yra viena didžiausių kombinuotųjų pašarų gamintojų Baltijos šalyse bei plėtoja veterinarinės farmacijos verslus Lietuvoje ir Latvijoje.

 

Daugiau informacijos apie kongresą: www.vetcongress.lt

 

 

 

 

 

 

Parengė Jurgita Miciulevičiūtė-Smeu