Spausdinti

Tarptautiniai mokymai būsimiems ausų, nosies ir gerklės ligų specialistams

Tarptautiniai mokymai būsimiems ausų, nosies ir gerklės ligų specialistamsLietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos ir Rygos Stradinio universiteto ligoninės otorinolaringologijos lektoriai organizavo mokymus, kuriuose dalyvavo Lietuvos ir Latvijos rezidentai.

LSMU Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos rezidentūros koordinatorius doc. Saulius Vaitkus džiaugėsi pirmųjų tobulinimosi kursų pasisekimu. „Tai pirmieji, bet ne paskutiniai kursai. Pavasarį planuojame bendrus rezidentų kursus Latvijoje. Pradėtos diskusijos ir dėl bendradarbiavimo mokslinėje veikloje“, – teigė doc. Saulius Vaitkus.

Mokymų metu paskaitas aktualiomis rinologijos temomis rezidentams skaitė doc. S. Vaitkus kartu su Rygos Stradinio universiteto ligoninės gydytojais dr. Kasparsu Peksisu ir dr. Liva Šperla. Po paskaitų vyko praktiniai darbai LSMU Anatomijos instituto prozektoriume, buvo mokomi preparavimo su šviežiais šaldytais anatominiais preparatais.Tarptautiniai mokymai būsimiems ausų, nosies ir gerklės ligų specialistams

Praktiniams darbams naudota videoendoskopinė įranga bei specialūs endonazalinės chirurgijos instrumentai. „Dėkojame Lietuvos sveikatos mokslų universitetui, nupirkusiam anatominius preparatus. Be šios paramos, praktiniai mokymai nebūtų tokie efektyvūs“, – Universitetui ir jo rektoriui prof. R. Žaliūnui dėkojo doc. S. Vaitkus.

Abiejų šalių rezidentai buvo sužavėti šiuolaikiniu aukščiausio lygio mokymu. Rezidentai pabrėžė, kad jiems buvo svarbu ne tik teorinės paskaitos, bet ir galimybė praktiškai patobulinti savo įgūdžius. Paskaitos ir praktiniai rinologijos aspektai dėstyti anglų kalba.

 Kauno klinikų inf.