Spausdinti

Tarptautinėje konferencijoje aptarta sveikos gyvensenos svarba

Penktadienį Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) vyko Tarptautinė gyvenimo būdo medicinos konferencija tema Miokardo infarkto prevencijos metodų taikymas klinikinėje praktikoje". Konferencijoje dalyvavę Lietuvos, Vokietijos ir Amerikos medikai bei mokslininkai aptarė sveikos gyvensenos svarbą. 

Sveikinimo kalbą sakęs LSMU Medicinos akademijos kancleris prof. habil. dr. Vilius Grabauskas džiaugėsi, jog tarptautinė konferencija vyko milžinišką sveikos gyvensenos patirtį ir gilias tradicijas turinčiame universitete. „LSMU skiria daug dėmesio ne tik medicinai, tačiau ir prevencijai, sveikai gyvensenai", - atkreipė dėmesį kancleris.

Šeimos gydytojos dr. Idos Liseckienės teigimu, norint sveikai maitintis reikia atkreipti dėmesį į valgymo dažnį ir maisto kokybę. Žmogus pats renkasi, ką jam valgyti. Ir vegetarams, ir žaliavalgiams, ir mėsos mėgėjams reikia valgyti saikingai. Mokslininkai vis dar nesutaria, kokia mityba yra pati sveikiausia. Konsultuodama pacientus pastebiu, kad jie yra linkę diskutuoti apie mitybą tik  atsiradus lėtinėms ligoms. Dar viena klaida yra badas. Drastiškai lieknėdami pacientai kenkia savo sveikatai labiau nei įsivaizduoja", - dėmesį atkreipė gydytoja.

Iš Vokietijos atvykęs medikas dr.  Clausas Leitzmannas pritarė kolegoms Lietuvoje ir pridūrė, jog gyvendami sveikai turime rodyti pavyzdį ir vaikams.

"Mes nebegyvename aktyviai, nevaikštome tiek, kiek turėtume. Šiandienis žmogus per dieną fiziniam aktyvumui viso skiria tik valandą per parą, o 15 valandų sėdi. Tai labai žalinga sveikatai", - kalbėjo garbus svečias.

LSMU inf.