Spausdinti

Tarp LR prezidentų stipendininkų – ir LSMU studentai

Tarp LR prezidentų stipendininkų – ir LSMU studentaiLiepos 14 dieną LR Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė sąrašą, kuriame išvardinti geriausi Lietuvos studentai, apdovanoti vardinėmis LR prezidentų stipendijomis. Tarp dvidešimt aštuonių atrinktų universitetų ir kolegijų studentų du yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) jaunuoliai. Abu – Rūta Kinderytė ir Lukas Galkus – yra medicinos nuolatinių vientisųjų studijų programos nariai.

Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko stipendijos pagal Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės įsakymą yra skiriamos ateinantiems 2015–2016 studijų metams už pasiektus puikius akademinius rezultatus ir aktyvų dalyvavimą mokslinėje veikloje.

Gabiausiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams kasmet numatoma iki trisdešimt vardinių stipendijų – po penkias kiekvienai iš šešių studijų sričių. Technologijos mokslų studentams skiriamos Jono Žemaičio, socialinių mokslų – Algirdo Brazausko, fizinių mokslų – Aleksandro Stulginskio, humanitarinių mokslų ir meno – Antano Smetonos, o biomedicinos mokslų studijų atstovams atitenka Kazio Griniaus vardo stipendijos. Pastarąją stipendiją gavo ir abu minėti LSMU studentai.

Rūta Kinderytė pabaigusi mokyklą ilgai nesvarstė, ką norinti studijuoti, nes augo gydytojų šeimoje. Mergina prisipažįsta, jog nuolat buvo apsupta pokalbių ir diskusijų įvairiomis medicininėmis temomis. Tai traukė, skatino domėtis bei stengtis puikiai pabaigti mokyklą, kad svajonė pradėtų pildytis. Todėl dabar Rūta sėkmingai baigė ketvirtą medicinos kursą ir tvirtai siekia tapti oftalmologijos rezidente.Tarp LR prezidentų stipendininkų – ir LSMU studentai

Lukas Galkus, baigęs trečią vientisųjų medicinos studijų kursą, visada vadovaujasi moto „Dum spiro, spero (iš lot. k. - Kol kvėpuoju, tol vilties nenustoju)“. Tai puikiai atspindi vaikino ryžtą ir entuziazmą, kurį dažniausiai išnaudoja ne tik sudėtingiems ir svarbiems medicinos mokslams, bet ir taip pat kaip Rūta aktyviai dalyvaudamas LSMU Studentų mokslinėje draugijoje bei Lietuvos medicinos studentų asociacijoje.

Tiek Rūta, tiek ir Lukas pabrėžia, jog norint pasiekti džiuginančių rezultatų, privalu nuolat gilinti sukauptas žinias, būti aktyviam ir tikslingai žingsniuoti užsibrėžto tikslo link. Rūta Kinderytė pokalbio metu dar pridėjo, jog asmeniniai pasiekimai labiausiai džiugina ir įgauna prasmę tuomet, kai yra su kuo nuoširdžiai jais pasidalinti.

Kitos stipendijos buvo paskirtos Vilniaus, Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo, Šiaulių, Klaipėdos, Mykolo Romerio universitetų bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentams.

Kandidatūras stipendijoms visada teikia aukštosios mokyklos, jas vertina Lietuvos mokslų akademijos ekspertai. Kandidatai stipendijoms atrenkami atsižvelgiant į mokymosi rezultatus, studijų, mokslinės ir meninės veiklos įvertinimus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.

Prezidentų vardines stipendijas siekiant pagerbti Lietuvos Respublikos prezidentus ir paskatinti geriausius Lietuvos studentus Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais.

 

LSMU ir ŠMM inf.