Spausdinti

Tadžikų vizitas LSMU

Tadžikų vizitas LSMUĮpusėjus vasarai  LSMU lankėsi delegacija iš Tadžikistano valstybinio medicinos universiteto ir iš Podiplominių medicinos studijų instituto. Svečiai atvyko pagal projektą, kurį koordinuoja Šveicarijos atogrąžų ir visuomenės sveikatos instituto / Šveicarijos tarptautinės sveikatos centras. Tadžikus lydėjo šios įstaigos koordinatoriai Sabine Kiefer ir Erikas van Twillertas. Visą savaitę buvo skaitomos paskaitos apie Universitetą, Lietuvos sveikatos sistemą bei medicinos ir visuomenės sveikatos vadybos studijų programas.

Pirmąją dieną, atvykus svečiams, vakarienės metu sveikinimo kalbą sakė Medicinos fakulteto dekanas profesorius Algimantas Tamelis ir Tarptautinių ryšių ir studijų centro tarptautinių programų koordinatorė Gintarė Diliūnienė.

Kitą dieną svečiai išklausė Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekano profesoriaus Žilvino Padaigos įžanginį pranešimą apie Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Po pietų delegacija važiavo į Vilnių, į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministeriją.

Birželio 16-ąją dieną Sveikatos vadybos katedros dėstytojas docentas Vytenis Kalibatas pateikė pastarųjų 25 metų sveikatos sistemos kitimus Lietuvoje. Docentas skaitė paskaitą apie dabartines sveikatos reformas Lietuvoje.

Užsieniečių delegacija buvo supažindinta su Medicinos ir Sveikatos vadybos magistro programomis, šių programų studijų mokymo metodikomis. Vyko interaktyviosios diskusijos ir praktiniai mokymai. Seminarus ir paskaitas vedė prof. Algimantas Tamelis, doc. Vytenis Kalibatas, prof. Asta Baranauskaitė, doc. Arvydas Gelžinis, prof. Žilvinas Dambrauskas, prof. Žilvinas Padaiga, prof. Andrius Macas, prof. Ramunė Kalėdienė, doc. Mindaugas Stankūnas, prof. Skirmantė Sauliūnė.

Svečiai džiaugėsi, kad gavo daug naudingos informacijos. Tik gailėjosi, kad per trumpas vizito laikas ir pažadėjo būtinai dar atvažiuoti, taip pat kvietė mūsų dėstytojus atvykti ir pas juos.

Darbų tęstinumui garantuoti buvo pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas tarp LSMU ir Tadžikistano valstybinio medicinos universiteto.

 

LSMU inf.