Spausdinti

Sveikatos priežiūros specialistai domėjosi telekardiologijos paslaugomis

Sveikatos priežiūros specialistai domėjosi telekardiologijos paslaugomisLiepos 29 dieną įvyko seminaras, kurio metu pristatyti ketverius metus Kauno klinikų įgyvendinamo projekto „Telemedicinos taikymas Vakarų Lietuvos kardiologijai“ rezultatai. Į seminarą buvo pakviesti Vidurio ir Vakarų Lietuvos pirminės sveikatos priežiūros centrų bei 33 šalies ligoninių atstovai.

Pasak projekto vadovo Evaldo Bačiulio, įgyvendinant projektą „Telemedicinos taikymas Vakarų Lietuvos kardiologijai“, sukurta tretinio lygio specialistų telekardiologijos paslaugoms teikti būtina informacinė sistema Telekardiomed ir įsigyta techninės bei programinės įrangos. Seminaro metu pademonstruota, kaip veikia sukurta sistema, kaip vyksta paslaugos užsakymas, tyrimų perdavimas ir gaunama nuotolinė universitetinės ligoninės specialisto kardiologo konsultacija.

Kauno klinikų Integruotos sveikatos priežiūros tarnybos vyr. specialistas Henrikas Gintautas Čeida aptarė iššūkius, su kuriais susiduriama diegiant naujas telemedicinos paslaugas. Nors neabejotinai jos naudingos tiek pacientams, tiek asmens sveikatos priežiūros įstaigoms ir visai sveikatos priežiūros sistemai apskritai, nes padeda išspręsti su specialistų trūkumu rajonuose susijusias problemas.

Seminare dalyvavę asmens sveikatos priežiūros įstaigų specialistai domėjosi naujos informacinės sistemos galimybėmis, kurios leistų užtikrinti specializuotą pagalbą net ir atokių vietovių gyventojams.

Kauno klinikų direktorė valdymui ir plėtrai dr. Daiva Pentiokinienė kvietė pasinaudoti galimybe gauti aukščiausio lygio specialistų konsultacijas nuotoliniu būdu ir laiku suteikti reikiamą pagalbą širdies ligomis sergantiems pacientams.

„Telekardiologijos paslaugos padės stiprinti Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotų klasterių veiklą, – pabrėžė dr. D. Pentiokinienė – Tarkim, šeimos gydytojas, turintis elektrokardiografą su galimybe perduoti kardiogramą nuotoliniu būdu, įtaria ūminį miokardo infarktą. Jis galės pasitarti su tretinio lygio kardiologu ir greičiau priimti sprendimą dėl gydymo, kad pacientas laiku patektų į centrą, kuriame yra galimybė atverti užsikimšusią širdies kraujagyslę.“

Projektas „Telemedicinos taikymas Vakarų Lietuvos kardiologijai“ finansuotas iš ES struktūrinių fondų.

 

LSMU inf.