Spausdinti

Šveicarų parama suvienodins medicinos paslaugų kokybę visoje Lietuvoje

Šveicarų parama suvienodins medicinos paslaugų kokybę visoje LietuvojeRugsėjo 30 d. Kaune susirinko gausus būrys gydytojų akušerių ginekologų, neonatologų, akušerių ir ligoninių vadovų iš visos Lietuvos. Specialistai, dirbantys su nėščiosiomis, gimdyvėmis ir naujagimiais, aptarė šveicarų paramos naudą bei modernių diagnostikos ir gydymo metodikų diegimo sveikatos priežiūros įstaigose planą. Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos projektui „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ vadovauja Kauno klinikos.

„Šis projektas yra didžiulis iššūkis jos vykdytojoms Kauno klinikoms, bet neabejotina nauda visos Lietuvos ligoninėms. Mes džiaugiamės, galėdami prisidėti prie tokio reikšmingo ir kilnaus projekto, kurio tikslas – teikti aukščiausio lygio sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms ir naujagimiams“, – susitikimą sveikinimo žodžiu pradėjo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Susitikime dalyvavo šveicarų paramos gavėjai – 24 Lietuvos ligoninių vadovai arba jų deleguoti atstovai, moderniuose mokymuose medicinos personalui dalyvaujantys specialistai, LR sveikatos apsaugos ministerijos ir Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai, suinteresuoti bendro Lietuvos ir Šveicarijos projekto įgyvendinimu Lietuvoje. Nuo šios vasaros prie projekto prisijungė dar 3 ligoninės – Jonavos, Rokiškio ir Šilutės. Regionų ligoninių prisijungimas prie bendro Lietuvos ir Šveicarijos projekto prisideda prie sveikatos priežiūros paslaugų nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams suvienodinimo visoje Lietuvoje.

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Nadišauskienė džiaugėsi, kad projekto įgyvendinimas vyksta sklandžiai, nors ir iškyla sunkumų: „Net ir gerus pokyčius visi sutinka skirtingai. Todėl labai džiaugiuosi, kad toks profesio­nalas kaip ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius doc. dr. Alfredas Chmieliauskas šiandien mus supažindins su itin sudėtinga sritimi –pokyčių valdymu. Naujų modernių akušerijos ir neonatologijos metodikų įdiegimas – tai tas gerasis pokytis, kurį turi priimti projekte dalyvaujančios ligoninės“, – kviestinį lektorių, kuris susitikimo metu kalbėjo apie pokyčių valdymo specifiką ligoninėse, pristatė profesorė.

„Siekiamybė, kad 70 naujų metodinių diagnostikos ir gydymo rekomendacijų taptų universaliomis. Jos turi būti įdiegtos į kiekvienos Lietuvos ligoninės kasdienę praktiką. Mokymų metu įgytos žinios ir praktiniai įgūdžiai neturi būti pamiršti“, – artimiausius darbus įvardijo projektui vadovaujantis Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Gimdymo skyriaus vadovas prof. Mindaugas Kliučinskas.

Profesorius tikisi, kad projekto lėšomis finansuotų metodikų akušeriams ginekologams ir neonatologams rengimas turės ilgalaikę naudą. „Kiekvieną metodiką sudaro 5 dalys: metodikos aprašas, procedūrų aprašas, įdiegimo aprašas, audito aprašas ir informacija visuomenei. Prie paskutinės dalies rengimo prisidėjo ir visuomenės nariai. Dėka jų įžvalgų sukurtos aiškios ir lengvai suprantamos rekomendacijos“, – teigia projekto vadovas.

Modernios metodikos ir mokymai – ne vienintelė projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ nauda. Be modernios medicinos įrangos, šveicarų parama skirta reanimobiliams su naujagimiams vežti skirta specialia įranga Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus ligoninėms pirkti, kompiuterinei nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos duomenų bazei kurti, remonto darbams ligoninėse, pritaikant patalpas moderniai medicininei įrangai sumontuoti ir naudoti. Šveicarijos konfederacijos finansuojamas projektas leis kiekvienai mamai ir  naujagimiui suteikti kokybiškas ir modernias sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvos ligoninėse.

 

Kauno klinikų inf.