Spausdinti

Svečiai iš JAV domėjosi LSMU ir Kauno klinikų veikla

Gruodžio 12 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) lankėsi Pensilvanijos gyvybės mokslų asociacijos „LifeSciencesPA news“ viceprezidentas Craig’as Tucker’is ir jo kolega, technologijų naujienų tinklo „Technical.ly“ vadovas Christopher’is Wink’as. Svečiai iš JAV domėjosi Universiteto ir Kauno klinikų veikla, technologine pažanga, istorija bei galimybėmis Lietuvai bendrauti su Pensilvanijos (JAV) valstija.

Susitikime dalyvavusi LSMU prorektorė mokslui prof. habil. dr. Vaiva Lesauskaitė, pristatydama Universitetą, atkreipė dėmesį į pagrindines Universiteto vertybes – mokymą, praktiką ir tyrimus. Pristatydama studijas prorektorė pabrėžė, kad LSMU yra vienas tarptautiškiausių Lietuvos universitetų. Nors Lietuvoje abiturientų mažėja, tačiau Universitete studentų skaičius yra stabilus“.

Vizito metu JAV atstovai susipažino su pagrindinėmis ir stipriausiomis Universiteto tyrimų sritimis, taip pat pamatė „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centro laboratorijų veiklą. „Centre mūsų farmacininkai gamina ir vysto įvairius medicinos produktus ir vaistus“, – svečiams iš JAV centro veiklą apibūdino prof. V. Lesauskaitė.

Susitikime taip pat dalyvavo LSMU prorektorius klinikinei medicinai, Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius. JAV atstovams jis pristatė didžiausias Baltijos šalyse klinikas, čia apsilankančių pacientų skaičius ir nuolat modernizuojamų Kauno klinikų galimybes.

Su LSMU ir Kauno klinikų veikla susipažinę svečiai domėjosi, ar Universitetas, plėtodamas tyrimų sritis, bendradarbiauja ir su kitomis įstaigomis, taip pat Kauno klinikų regeneracinės medicinos pasiekimais. „Šiuo metu dirbame tik Universitete, bet turime planų plėstis ir šią sritį pradėti taikyti klinikinėje praktikoje“, – apie regeneracinę mediciną Kaune pasakojo LSMU Fiziologijos ir farmakologijos instituto vadovas doc. dr. Arvydas Ūsas.

Be akademinės ir klinikinės veiklos, JAV atstovai domėjosi, kaip, bėgant laikui, LSMU ir Kauno klinikose kito studijų, mokslo ir klinikinės veiklos kokybė. Pasak prof. V. Lesauskaitės, įvairių mokslo projektų kokybė labai patobulėjo net per pastaruosius 5 metus, – tai rodo, kad progresyvūs pokyčiai vyksta nuolatos.