Sutartis su Universitetu pasirašo būsimi LSMU studentai

Stojimai

Liepos 25–27 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) vyksta studijų sutarčių pasirašymas. Liepos 24 d. stojantiesiems buvo išsiųsti elektroniniai laiškai, pranešantys apie kvietimą studijuoti Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU).

Šiais metais pirmą kartą sutartys tarp Universiteto bei pirmakursio pasirašomos ne tik Universitete, bet ir elektronine forma. Tai reiškia, kad LSMU studijuoti pakviestas pirmakursis, būdamas bet kuriame Lietuvos ar pasaulio kampelyje, prisijungęs pagal jam elektroniniu laišku atsiųstas nuorodas, gali pasirašyti sutartį. Šis pasirašymo būdas jau buvo taikomas stojant į magistrantūrą, LSMU pirmakursiams jis pasiūlytas pirmą kartą.

Lietuviai konservatyvūs, gal todėl dauguma pasirašyti sutartis atvyksta į Universitetą asmeniškai. Šiomis dienomis LSMU Studijų centro darbuotojai dirba LSMU Farmacijos fakulteto 2-ame aukšte prie 8 kompiuterizuotų darbo vietų. Sutartys spausdinamos greitai, nes pati sutartis ir visi jai pasirašyti reikalingi dokumentai jau sukaupti Universiteto sistemoje, todėl užtrunkama nedaug laiko, nesusidaro eilės. Be to, I aukšte konsultuoja studentai, įvairiais klausimais pataria ir padeda atvykusiems.

„Priėmimo komisijos darbas vyksta sklandžiai. Dirbame daug greičiau nei ankstesniais metais, nes nereikia daryti dokumentų kopijų, sutartys jau parengtos, jas belieka pasirašyti, – Priėmimo komisijos atsakingoji sekretorė doc. Marija Stankevičienė iš patirties žino, kad pirmoji sutarčių pasirašymo diena – intensyviausia. – Stojančiųjų duomenis gauname iš LAMA BPO. Elektroninio sutarčių pasirašymo sistemą sukūrė ir jos veikimo principais rūpinosi LSMU ITC darbuotojai. Įdiegus šią sistemą, sumažėjo darbo krūvis Priėmimo komisijos darbuotojams. Beveik nesusidaro eilė, negaištamas laikas.“

Liepos 27 d. 8 val. duomenimis, sutartis su Universitetu jau pasirašė 875 pirmakursiai, 231 – nuotoliniu būdu.

Pasak doc. M. Stankevičienės, pirmosiomis sutarčių pasirašymo dienomis aktyvesni atvykstantys iš toliau, pirmakursiai iš kitų miestų. Visi suskubę atvykti į LSMU pasirašyti sutarčių neslėpdami džiaugsmo kalbėjo, kad tai jų svajonių profesija, kad labai laukia rudens ir studijų pradžios, o sunkumai jiems – nebaisūs, nes žino, kokias atsakingas studijas pasirinko, linkėjo sau gerų kurso draugų, bendraminčių, su kuriais bus malonu bendrauti ir Universitete, ir po paskaitų.

 

Džiuljeta Kulvietienė

Giedraius Armonavičiaus nuotraukos.