„Sugrįš pavasarį saulėtą...“

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijos (VA) tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“ trankiai ir jaunatviškai pasitiko garbingą kolektyvo jubiliejų – 70 metų.

Kauno kultūros centre „Tautos namai“ įvykęs jubiliejinis koncertas sukvietė ne tik liaudiškos muzikos ir šokio gerbėjus, žinovus, tautinio paveldo mylėtojus ir puoselėtojus, bet ir kolektyvo senbuvius, buvusius narius ir jų artimuosius – pasidžiaugti išties neeiline sukaktimi.

Jubiliejiniam koncertui pasirinktą pavadinimą „Sugrįš pavasarį saulėtą...“ kolektyvas atspindėjo visa savo būtimi: pavasaris, į jubiliejinį renginį sugrįžę buvę kolektyvo nariai ir net programos parinkimas. Didžioji dalis žiūrovų džiaugsmui pateiktų šokių pavadinimai – susieti su pavasarį grįžtančiais paukščiais: „Kielelė“, „Kaip du paukšteliai“, „Šarkelė“, „Mandra pelėda“, „Paukščiai“ „Pempel, pempel“ ir pan.

Kolektyvą sveikino ir prisiminimais dalijosi buvęs Veterinarijos akademijos rektorius ir LSMU VA kancleris prof. Henrikas Žilinskas, buvęs ilgametis kolektyvo „Džigūnas“ vadovas Zigmas Rimdeika ir dar ilgą gyvą eilę salės pasienyje sudarę kitų (ne tik Kauno) kolektyvų vadovai bei nariai, Universiteto bendruomenės atstovai ir kt.

„Džigūno“ šokėlėjams atsipūsti leido, o žiūrovams – atvirkščiai: atsipūsti neleido Jonavos kultūros centro kapela „Jonė“.

„Džigūnui“ ir „Jonei“ atlikus jungtinį kūrinį „Medžio degimas“, plojo net tie koncerto žiūrovai ir klausytojai, kurie, paprastai, niekada neploja – tik akimis ir ausimis gėrisi...

„Ruošdamiesi jubiliejui, visi kolektyvo nariai susivienijo, taip dar kartą įrodydami, kad yra neišskiriama šeima“, – sakė 5 metus kolektyvui vadovaujanti Vilma Tiškevičienė.

„Džigūno“ choreografija rūpinasi Aistė Jacikė, koncertmeisteris – Kęstas Visockas, jubiliejinį koncertą vedė – Severina Venckutė.

Vedini meilės tautiniam menui, įnovatyvių idėjų ir neišsenkančio entuziazmo, šokėjai stengėsi sukurti nepamirštamas akimirkas kiekvienam, siekiančiam bent trumpam sugrįžti prie mūsų – lietuviškų – šaknų.

Ir kolektyvui tai pavyko – ne veltui sveikintojai linkėjo gyvuoti dar 100 metų be šių metų...

Džiuljeta Kulvietienė,

Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba