Studijų parodoje – viskas apie studijas LSMU ir karjeros galimybes

Vasario 7–9 dienomis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovai dalyvauja Vilniuje organizuojamoje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2019“. Tai jau trečioji studijų paroda šiais metais, kurioje Universiteto fakultetų atstovai ir studentai pristato studijas LSMU ir Universiteto atveriamas karjeros galimybes.

Parodą atidaręs ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kalbėjo apie vykstančius pokyčius švietimo sistemoje, taip pat apie sunkumus, su kuriais mokiniai susiduria bandantys atsakyti į vieną svarbiausių gyvenime klausimų – ką studijuoti? „Klausykite savo širdies, svajonių, ir rinkitės tai, ko norite. Nebijokite suklysti. Kad ir ką bedarytumėte, vis tiek tapsite tuo, kuo esate“, – moksleiviams ir visiems parodos dalyviams kalbėjo premjeras ir linkėjo teisingo pasirinkimo.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasidžiaugė, kad kasmet paroda auga ir tobulėja. Pasak ministro, sėkminga švietimo sistema yra vienintelis būdas valstybę paversti klestinčia šalimi, todėl labai svarbu kalbėtis ir išvengti didelių požiūrio takoskyrų. „Turime galvoti ne kaip nukreipti jaunimą į vieną ar kitą specialybę, bet kaip padėti atrasti save“, – kalbėjo A. Monkevičius. Jo teigimu, nesvarbu, kokį gyvenimo kelią pasirinks jaunuoliai – svarbiausia, kad kiekvienas dėtų pastangas, jog savo srityje taptų geriausiu. „Toks žmogus eis teisingu keliu, bus klestintis, sėkmingas, o kartu klestės ir visuomenė“, – parodos dalyviams kalbėjo ministras.

Studijų parodoje dalyvavo ir LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis. Pasak jo, šiemet studijas LSMU besirinksiantys jaunuoliai išvys ganėtinai atsinaujinusį Universitetą – patobulintas studijų programas su dideliu dėmesiu praktiniams gebėjimams, atnaujintu studijų programų turiniu, mokymąsi nuotoliniu būdu. „Daug dėmesio skiriame dėstytojų kompetencijos didinimui. Atsižvelgiant į išorės ir vidaus poreikius, geriname studijų procesus. Taip pat daug dėmesio skiriame bendradarbiavimui tarp skirtingų padalinių. Mums, kaip specializuotam universitetui, vykdyti šiuos pokyčius daug lengviau“, – teigė prorektorius.

Prof. Kęstutis Petrikonis akcentavo inovacijų, technologijų perdavimo, intelektualinės nuosavybės svarbą, kurie bus integruojami kaip nauji studijų programų moduliai. „Tai būsimiems specialistams leis greičiau integruotis į Lietuvos ir užsienio darbo rinką. Įstoję šiais metais tai pajaus ir baigs Universitetą turėdami tas kompetencijas, kurios padės žengti koja kojon su naujovėmis“, – kalbėjo prorektorius.

Septynioliktą kartą vykstanti paroda kasmet sutraukia kelias dešimtis tūkstančių lankytojų. Lankytojai čia susipažįsta su studijų ir profesinio mokymosi galimybėmis Lietuvoje, gauna naudingų karjeros planavimo patarimų, kaip nepasiklysti renkantis tarp tūkstančių specialybių. Tris dienas vykstančioje parodoje prisistatys Lietuvos universitetai, kolegijos, profesinės mokyklos, kalbų mokymo bendrovės, Lietuvos verslo įmonės.

Šių metų parodos „Studijos 2019“ akcentas – karjeros planavimas. Parodos turinys orientuotas į praktines žinias, kaip įkurti verslą, kaip pasirinkti tarp darbo pasiūlymų, kaip parengti išskirtinį CV, kam reikalingas motyvacinis laiškas, kaip vyksta darbo pokalbis.