Spausdinti

Studijų mugės gali tapti kelrodžiu švyturiu ateitiems specialistams

Studijų mugės gali tapti kelrodžiu švyturiu ateitiems specialistamsJaunųjų abiturientų mokymosi krypties, universiteto ir studijų pasirinkimas dažnai pakloja pagrindą savarankiško gyvenimo ir karjeros pradžiai. Natūralu, kad jauniems žmonėms, renkantis studijas, dažnai iškyla įvairių klausimų, o gausus informacijos kiekis kartais paklaidina net tvirtai apsisprendusiuosius. LAMA BPO rengiamos mugės – tarsi kelrodis švyturys, padedantis jaunimui pasirinkti norimą aukštąją mokyklą, kuri puikiai atitiks jaunuolio(ės) motyvaciją, suteiks žinių ir reikalingą kvalifikaciją būsimai karjerai. Tokiose mugėse kasmet dalyvauja ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), iki šiol prisistatymą rengdavo LSMU Studijų centras.

Kalbamės su LSMU Studijų centro Priėmimo komisijos atsakingąja sekretore, docente, dr. Marija Stankevičiene.

Kelinti metai LSMU dalyvauja studijų mugėje?

Universitetas (anksčiau – Kauno medicinos universitetas ir Lietuvos veterinarijos akademija) mugėse dalyvauja nuo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) įsteigimo ir šios asociacijos studijų mugių organizavimo pradžios.

Kokiose miestuose ir mugėse dalyvaujate?

Keletą metų iš eilės mugės buvo organizuojamos Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Pastaruoju metu aukštųjų mokyklų mugės vyksta tik dviejuose miestuose: Kaune ir Vilniuje.

Ar savo studijas reklamuoja visi fakultetai?

Universiteto studijų programas pristato visi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) fakultetai. Džiugu, kad pristatant studijų programas, aktyviai dalyvauja fakultetų dėstytojai ir studentai. Taip pat galime nuoširdžiai pasidžiaugti, kad mūsų stendas buvo gausiausiai lankomas, o studentai nuoširdžiai stengėsi atsakyti į visus moksleivių pateiktus klausimus. 

Ar mugėse dalyvauja studentai, ar – jų tėveliai?

Į šias muges moksleiviai atvyksta ir vieni, ir su tėveliais. Daugiausia klausimų kyla tėveliams: kokia konkursinio balo sandara, kokie minimalūs reikalavimai, taikomi pretenduojantiems į valstybės finansuojamas vietas, ar pirmakursiai aprūpinami bendrabučiu ir kiti klausimai.

Ar moksleiviai, priėję prie LSMU stendo, jau būna apsisprendę studijuoti biomedicinos mokslus? Ar būna atvejų, kad apsisprendžiama tik priėjus prie Jūsų stendo, pakalbėjus, susipažinus?

Stendą aplanko ir jau žinantys, kad studijuos tik LSMU, ir abejojantys moksleiviai. Taip pat prieina ir tokie moksleiviai, kuriems reikia patarimo, padrąsinimo, pasirenkant vieną ar kitą mūsų Universiteto studijų programą.

Ką, Jūsų nuomone, suteikia tokios mugės?

Manau, moksleiviai nori gyvo bendravimo su savo bendraamžiais. Jiems įdomu iš studentų lūpų išgirsti atsakymą į jiems rūpimą klausimą. Tai – neįkainojama ir unikali galimybė.

Kaip apibūdintumėte jaunimą, kuris lankosi mugėse?

Jaunimas įvairus: vieni ateina, norėdami sužinoti, kiti – tik pasidairyti. Džiugu, kad turime galimybę abejojantį jaunimą padrąsinti, suteikti pasitikėjimo ir įkvėpti geriems darbams ateityje.

 

Jurgita Miciulevičiūtė-Smeu