Studijas LSMU pradeda gabiausias Lietuvos ir užsienio jaunimas

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) pradeda naujuosius mokslo metus. Šie metai ypatingi: studijas universitete pasirinko būrys geriausiai brandos egzaminus išlaikiusių šalies abiturientų – 147 jaunuoliai gavo bent vieną ar daugiau šimtukų. Du pirmakursiai pademonstravo išskirtines žinias – egzaminų sesijoje surinko net po 5 šimtukus!

Pirmosios ir antrosios pakopos bei vientisąsias studijas šiemet pradės daugiau kaip 1500 studentų iš Lietuvos ir užsienio. Studijas LSMU pasirinko gausus užsieniečių būrys – daugiau kaip 300 studentų.

Jie prisijungs prie daugiau kaip tūkstančio universitete jau studijuojančių užsieniečių, kurie sudaro beveik 15 proc. visų studentų. 

Tradiciškai, minint Mokslo ir žinių dieną, universiteto bendruomenės nariai vakar dalyvavo eisenoje iki Kauno rotušės, kur juos sveikino rektorius prof. Remigijus Žaliūnas.

Padėkojęs visiems pasirinkusiems studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, LSMU rektorius pabrėžė, jog šiandien prasideda gražiausias mokslus pradedančio jaunimo gyvenimo etapas, tad svarbu, kad jaunuoliai pirmiausia patys patikėtų, jog yra gabūs ir talentingi.

„Linkiu ne tik sėkmingų studijų, bet turiningo studentiško gyvenimo, kad įvairiose veiklos srityse galėtumėte deramai atstovauti Lietuvos sveikatos universitetui ir Kaunui“, –­ kalbėjo prof. R.Žaliūnas.

LSMU studentų atstovybės prezidentė Danielė Bučinskaitė priminė: su rugsėjo 1-ąja prasidės naujos patirtys ir žinios.

„Kartais bus sunku, bet linkiu nesustoti. Niekada nepamirškite, kad esate ne vieni“, – linkėjo studentų atstovė.  

Aukšta studijų kokybė

Prof. R. Žaliūnas, vertindamas priėmimo rezultatus, pastebėjo, jog tęsiasi ilgametė tradicija – universitetą renkasi patys gabiausi, labiausiai motyvuoti abiturientai. Pasak rektoriaus, pasiteisino šiemet įvesta naujovė – motyvacinis pokalbis, padedantis įsitikinti, ar jaunuolis tikrai nusiteikęs studijoms.

„Mes toliau įtvirtiname tarptautiško universiteto statusą. Užsieniečių daugėja, o didžiausią dalį sudaro Izraelio, Vokietijos, Švedijos šalių studentai“, – pažymėjo LSMU rektorius.

Vienas svarbiausių LSMU prioritetų – aukšta studijų kokybė. Šiemet universitetas vienintelis tarp šalies aukštųjų mokyklų stojantiesiems į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas taikė visiškai vienodas sąlygas, o į bakalauro ir vientisąsias studijas pretenduojantys stojantieji privalėjo peržengti 5,4 konkursinio balo kartelę, taip pat atitikti papildomus priėmimo reikalavimus. Vidutinis visų įstojusių į LSMU konkursinis balas siekė net 8,21.

Šis reikalavimas gabiausio šalies jaunimo neatbaidė, o stojantieji sveikatos ir gyvybės mokslams skyrė ypatingą dėmesį: dvi studijų programos – medicina ir odontologija – po pirmojo bendrojo priėmimo etapo pateko tarp dešimties populiariausių. Medicinos studijų programa šiemet pritraukė daugiausiai stojančiųjų į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas.

„Šeimoje yra žmonių, kurie artimai susiję su medicina. Man ligoninė yra artima, visiškai negąsdina. Be to, noriu padėti žmonėms“, – kalbėjo medicinos pirmakursė Eglė.

Milita, LSMU studijuosiant veterinarinę mediciną, pamena, kad meilė gyvūnams atsirado dar vaikystėje – augant pas močiutę kaime tekdavo matyti felčerių, zootechnikų darbą. Tai merginą sužavėjo. „Kadangi LSMU vienintelis gali pasiūlyti tokias studijas, jį ir pasirinkau. Iš pradžių domėjausi ir studijomis užsienyje, bet ten viskas man pasirodė labai komplikuota, todėl nusprendžiau likti. Pastudijuoti užsienyje galėsiu ir būdama LSMU studente“, – kalbėjo mergina.

Pirmakursė Skaistė pasirinko maisto mokslo studijas, kadangi jau ilgai domisi šia sritimi. „Mane domina viskas, kas susiję su maistu, sveika mityba. Manau, kad studijos nebus lengvos, bet esau įsitikinusi, kad bus įdomu“, – sakė studentė.

LSMU – konkurencingas užsienyje

Prasidedant naujiesiems mokslo metams aišku: LSMU išlieka konkurencingas ne tik Lietuvoje, bet ir tarp užsienio aukštųjų mokyklų. Dauguma užsieniečių LSMU renkasi dėl studijų kokybės.

Izraelio studentai, kurių į LSMU atvyko gausiausias būrys, džiaugiasi, kad Universitete – didelė tautiečių bendruomenė, čia jie gali kalbėti gimtąja kalba. Pasak studentų ambasadoriaus Nicko Delono, tautiečius vilioja ir tai, kad čia įgytas diplomas pripažįstamas Izraelyje, o Lietuva – Europos Sąjungos, taip pat Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos narė. „Taip pat ir Kaunas yra puikus studentiškas miestas, kuris toliau vystosi ir tobulėja“, – tvirtino N. Delonas.

Mediciną studijuosianti Liav Pahima iš pradžių svarstė studijų galimybę Čekijoje ir Vengrijoje, tačiau galiausiai taip pat pasirinko LSMU. „Universitetas mane sužavėjo labiausiai – man patinka mokymo metodai, studijų kokybė ir pats miestas“, – sakė mergina iš Izraelio.

Pirmakursė iš Šveicarijos Latifa Guembri pasirinko veterinarinės medicinos studijas. Jos teigimu, kalbant apie šias studijas, LSMU pranašesnis už Šveicarijos aukštąsias mokyklas. L. Guembri šeima kilusi iš JAV, mergina ieškojo universiteto, kuriame studijos vyktų anglų arba prancūzų kalbomis. Šveicarijoje tokios galimybės nėra – veterinarinės medicinos studijos vyksta tik vokiečių kalba.

Užsienio studentų bendruomenė LSMU įvairi – šiuo metu universitete studijuoja piliečiai iš 65 pasaulio šalių. Paklausti, kodėl pasirinko studijas LSMU, jie pabrėžė ne tik aukštą studijų kokybę – daugelį džiugina miesto žaluma, taip pat ganėtinai pigus pragyvenimas.