Spausdinti

Studentų šventė drebins Kauną

Kaip ir kasmet, lapkričio 17-ąją dieną viso pasaulio studentai švęs Tarptautinę studentų dieną (TSD).

Susivienijusi Kauno studentija žada miesto jaunimui įsimintiną šventę, kuri vyks TSD išvakarėse – penktadienį, lapkričio 14 d.

Šventė prasidės iškilminga naujojo Kauno studentų simbolio – plytelės – pristatymu. Studentų vienybę simbolizuojanti plytelė bus įstatyta į Laisvės alėjos grindinį. Anot TSD organizatorės Karolinos Mažutytės, „Kaunas tituluojamas studentiškiausiu Lietuvos miestu. Tad minėdami tarptautinę studentų šventę skirsime dėmesį ne tik kultūros pramogoms, bet ir studentų vienybės įprasminimui“.

Studentiškiausios metų šventės proga Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas užleis savo vietą studentui. Laikinasis miesto meras dalyvaus savivaldybės posėdžiuose, susipažins su darbuotojais bei pateiks siūlymų, kaip galima pagerinti studentų gyvenimo sąlygas mieste.

Kauno studentai žada nepamirštamą šventę ir kviečia miesto bendruomenę prisijungti prie visą dieną prekybos miestelyje „Urmas“ šurmuliuosiančios pramogų mugės. Šventės metu studentai galės dalyvauti renginiuose ir akcijose, o aktyviausi dalyviai bus apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais. Diena pasieks kulminaciją Kauno sporto halėje vyksiančiame uždarymo renginyje.

Prognozuojama, kad jame dalyvaus daugiau nei 3 tūkstančiai studentų. Renginio dalyviai ne tik turės galimybę išgirsti garsiausių Lietuvos grupių pasirodymus, bet ir stebėti šauniausios Lietuvos studentės rinkimus „LEDI 2014“.

„Be jokios abejonės, Tarptautinė studentų diena yra didžiausia Kauno jaunimo šventė. Jai organizuoti jau trečius metus iš eilės susitelkia visos Kauno aukštųjų mokyklų studentų savivaldos. Šiemet studentams žadame itin didelę šventę, begalę gerų emocijų ir pramogų“, – sako TSD organizatorė Karolina Mažutytė.

Tarptautinė studentų diena švenčiama nuo 1941 m. Šiame susirinkime buvo nuspręsta lapkričio 17-ąją dieną skirti studentams, kurie 1939 m. Čekoslovakijoje dalyvavo sukilime prieš vokiečių okupaciją. Šio sukilimo metu daug studentų buvo sužalota, sušaudyta, šimtai išsiųsti į koncentracijos stovyklas. Ši diena skiriama suvienyti viso pasaulio studentams, nesvarbu, kokios jie rasės, tautybės, religijos ar politinių pažiūrų.

 

LSMU SA inf.