Spausdinti

Studentai kviečia – sutaupyk sveikatos labui!

Studentai kviečia – sutaupyk sveikatos labui!Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos studentų draugija (VSSD), bendradarbiaudama su Kauno visuomenės sveikatos biuru, lapkričio 19 dieną netradiciškai paminės Tarptautinę nerūkymo dieną.

Šia proga VSSD skelbia akciją „Sutaupiau sveikatos labui“, kurios pagrindinis tikslas – iš apyvartos išimti kuo daugiau tabako gaminių ir juos sunaikinti. Ši akcija bus įgyvendinama ne tik LSMU, bet ir kituose didžiuosiuose Kauno universitetuose bei kolegijose.

Pirmiausia LSMU Visuomenės sveikatos fakultete (Šiaurės pr. 57) bus pastatyta didelė dėžė, į kurią universiteto bendruomenės nariai galės mesti visus turimus tabako gaminius ir taip sutaupyti savo bei kitų sveikatos labui.

Specialiai šiai akcijai sukurtame Facebook puslapyje „Sutaupau sveikatos labui“ akcijos dalyviai galės kelti savo nuotraukas bei filmuotas medžiagas, demonstruodami, kaip jie atsikrato savo ar draugų tabako gaminių. Originaliausiai atsikratęs tabako gaminiais ir daugiausiai „Like“ surinkęs „taupantysis“ bus apdovanotas VSSD prizais.

Prie šios akcijos geranoriškai sutiko prisijungti ir kiti universitetai bei kolegijos: Kauno technologijos universitetas, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Kauno kolegija, Lietuvos sporto universitetas. Tikimasi, jog prie šios akcijos greitu metu prisijungs ir daugiau aukštųjų mokyklų bei kolegijų, nes numatyta akcijos trukmė yra 365 dienos.

Mintis įgyvendinti tokią akciją visiškai spontaniškai kilo LSMU Visuomenės sveikatos studentų draugijos prezidentui Raigardui Kneižiui. Jis atkreipė dėmesį, jog panašiose dėžėse yra renkamos lėšos labdarai, tuomet ir buvo sugalvota tokią pačią idėją panaudoti dar vienam geram tikslui.

„Tabako gaminius vartoja labai daug žmonių tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Tokiu būdu jie kenkia savo ir aplinkinių sveikatai. Tad ši akcija – tai puiki proga ir tinkama vieta atsikratyti cigarečių ar kitų tabako gaminių ir galų gale pradėti sveikai gyventi“, – mintimis dalijosi R. Kneižys.

VSSD kviečia net ir nerūkančiuosius prisidėti prie akcijos, pavyzdžiui, pasiskolindami cigaretę iš draugo ir ją įmesdami į specialiąją dėžę vietoje draugo. Taip bus sutaupyta draugo, savo ir aplinkinių sveikatos labui!

Taigi, dalinkis foto ir „tag‘ink“ save bei draugus! Akcijos HASHTAG: #taupausveikata, #savehealth

 

LSMU Visuomenės sveikatos studentų draugijos inf.