Spausdinti

SOA nauja prezidentė

SOA Nauja prezidentėĮsibėgėjus 2015-iesiems metams, Studentų odontologų asociacija (SOA) nieko nelaukdama su jaunatvišku entuziazmu ir naujomis idėjomis kimba į darbus. Apie tai plačiau pasakoja naujoji SOA prezidentė antrakursė odontologė Morta Stasikėlytė.

Su kokiomis nuotaikos naują sezoną pradėjo Studentų odontologų asociacija?

Neįtikėtinai aktyviai! Stebiuosi, kokie inovatyvūs, motyvuoti ir ryžtingi po žiemos atostogų grįžo visi asociacijos nariai. Iš pradžių maniau, kad tai tik Naujųjų metų nuotaikos. Na, kai norisi imtis naujos veiklos, gyventi aktyviau, prasmingiau. Ir juo toliau su SOA žygiuojame per žiemos mėnesius, juo aiškiau suprantu – tai ne trumpalaikis entuziazmo „bum“, o rimti mūsų asociacijos norai kelti SOA prestižą ir įgyvendinti viską, ką šiais metais sau prisižadėjom.

Jau užsiminei apie naujojo sezono planus, tad plačiau papasakok, kokie gi jie?

Žinoma! Pasakoti apie savo planus labai pravartu, nes tada esi priverstas juos įgyvendinti! Šiais metais SOA darbuosis tarsi ir dviem kryptimis: viena aprėps jau tradicinius SOA renginius ir veiklas, o kita sieks inovatyvumo. Prie tradicijų priskirčiau profilaktikos projektus, kurie yra kertinis mūsų asociacijos akmuo. Jų metu siekiame vaikus darželiuose, mokyklose bei vaikų dienos centruose ir vaikų namuose išmokyti vaikus taisyklingos burnos higienos. Taip pat tobulinsime tradicinius renginius: Sporto šventė (vienas iš LSMU savaitės renginių), SOA protų mūšiai, „Valanda su odontologu“, vidiniai organizacijos mokymai, LSMU OF fuksų stovykla ir, žinoma, Šv. Apolonijos šventė. Na, o kalbant apie naujoves – į profilaktikos projektų spektrą planuojame įtraukti būsimąsias mamytes, neįgaliuosius, vyresniųjų klasių mokinius, kuriems papasakosime ir apie studijas. Planuojame plėstis ir Lietuvos žemėlapyje – jau organizuojame apsilankymus Panevėžyje ir Vilniuje. Prie tradicinių SOA renginių sąrašo norėtume pridėti dar vieną didelį fakulteto renginį „Dekano taurės varžytuves“. Jų tikslas – išsiaiškinti, kuris Odontologijos fakulteto kursas yra pats šauniausias. Nuo šių metų stebėti SOA veiklą galite ir instagram‘e (SOA_insta)! Trumpai tariant, sukamės kaip vijurkai, o mintys ir naujos idėjos lekia dar greičiau…

Koks yra artimiausias numatomas SOA renginys ar veikla, į kurią galėtų įsitraukti visi norintieji?

Profilaktikos projektai gyvybingi visus metus – kiekvieną mėnesį aplankome bent po porą ugdymo įstaigų. Numatomas dar didesnis sujudimas, nes veiklos apimtys didėja, tad visi, kurie domisi, gali atrasti savo nišą joje. Šiuo metu gyvename odontologų globėjos Šv. Apolonijos šventės laukimu. Tai viena didžiausių mūsų fakulteto švenčių, manau, joje būtina dalyvauti! Šiais metais renginyje išvysime, kiek ir kokių mūsų fakultetas turi talentų. Turiu omenyje ne tik studentus… Taip pat sužinosime, kurie dėstytojai turi gražiausią šypseną, pjausime šventinį tortą ir daug šypsosimės. Iš anksto kviečiu visus rezervuoti vasario 18 d. vakarą Šv. Apolonijos šventei. Išsamesnės informacijos galėsite rasti socialiniame tinklalapyje „Facebook“ ir Universiteto skelbimų lentose.

Kodėl verta tapti Studentų odontologų asociacijos nariu?

Mūsų asociacija nėra magiška Aladino lempa, kurią patrynus išsipildo visos svajonės. Tačiau čia susirenka motyvuoti, didelių siekių turintys žmonės, galintys padėti prie tų svajonių priartėti. Juk neveltui sakoma, kad jeigu nori eiti greitai – eik vienas, bet jei nori eiti toli – eik kartu. Man SOA buvo vienas iš didžiausių asmeninių augimų pastaruoju metu – išmokau paskirstyti savo laiką. Dabar spėju ir gerai mokytis, ir tobulinti savo socialinius įgūdžius. Susipažinau su žmonėmis, kurie man perteikė daug naudingos patirties ir skatino nebijoti siekti to, kas, atrodo, dar ne tavo jėgoms. Įgijau daugiau organizacinių, oratoriaus įgūdžių. Visa tai neateina savaime – reikia drąsos, vidinės motyvacijos, darbo, atviro bendravimo. Vieninga ir motyvuota SOA komanda visiems yra pasirengusi padėti pasiekti tiek asmeninių, tiek organizacijos tikslų! Čia atėjęs supranti, kad gali daug daugiau negu manai galįs!!!

Ko palinkėtum mūsų skaitytojams?

Visada turėti tikslą ir kreipti dėmesį ne tik į rezultatą, bet ir į progresą!

 

Odeta Vyšniauskaitė