Spausdinti

Šiųmetėje „Technoramoje“ – net du išskirtiniai LSMU darbai

Šiųmetėje „Technoramoje“ – net du išskirtiniai LSMU darbaiKauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančios parodos-konkurso „Technorama 2015” lankytojai šiemet galės pamatyti ir įvertinti rekordinį skaičių – 78 – inovatyvias ir pritaikytas verslui idėjas, technologinius sprendimus ir prototipus. Į parodą kviečiami visi, neabejingi naujovėms ir drąsioms idėjoms.  Jau šiandien parodoje savo darbus pristatys ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) komandos.

Pirmieji savo projektą „Inovatyvių produktų pažangiai farmacijai kūrimas ir taikymas“ pristatys LSMU studentai Justė Baranauskaitė, Ugnė Čižauskaitė ir Vaidotas Žvikas. Jaunieji mokslininkai savo darbu atskleis farmacijos ateities technologijų galimybes ir lūkesčius. Tuo tarpu jų kolegos Agnė Sakalauskaitė, Karolina Stasiukynaitė bei Elvinas Monstavičius pasirinko labiau klinikinę temą ir atliko darbą „Neinvazinio audinių mikrocirkuliacijos ir periferinių kraujagyslių būklės vertinimo metodika“.

Daugelis darbų šiemet pateikti elektros, elektronikos ir energetikos srityje, ne ką mažiau inovatyvių darbų pristatys informacinių technologijų ir mechanikos sričių jaunieji mokslininkai. Kaip ir kasmet, konkurse dalyvaus ne tik jau technologinius sprendimus sukūrę studentai, bet ir labai drąsias, kol kas tik idėjas, turintys jaunieji mokslininkai, kurie parodos metu ieškos investuotojų, galinčių jų idėjas paversti komerciškai naudingais projektais.

Kaip skelbia KTU, Šiemet konkurso dalyviai pasidalins beveik 5000 eurų prizinį fondą, taip pat bus paskatinti kitomis rėmėjų dovanomis, o su jų darbais visi norintys galės susipažinti specialiai renginiui išleistame darbų kataloge „Technora 2015: nuo idėjos iki sprendimo“ bei internetinėje svetainėje technorama.ktu.lt.