Saugaus ir sveiko maisto šventė

Saugaus ir sveiko maisto šventėGegužės 12 d. į LSMU Veterinarijos akademiją rinkosi saugaus ir sveiko maisto gamintojai bei kūrėjai, akademinė bendruomenė bei visi besidomintieji sveika mityba.

Tradicija tapusią Saugaus ir sveiko maisto šventę organizavo LSMU Maisto saugos ir kokybės katedra, Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos Maisto kontrolės sekcija, LSMU VASA, LSMU VASA Maisto draugija, LSMU Veterinarijos akademijos darbuotojai, LSMU Veterinarinės maisto saugos (VMS) I kurso magistrantai bei Veterinarinės medicinos V kurso studentai ir LSMU mokykla.

Pavasariškai nusiteikusi bendruomenė dalijosi puikia nuotaika, šypsenomis, patirtimi bei patarimais. Šventė prasidėjo LSMU VA kanclerio prof. H. Žilinsko sveikinimu šventės organizatoriams ir dalyviams, Maisto saugos ir kokybės katedros vedėjas prof. M. Malakauskas linkėjo gražios šventės bei įsimintinos maisto degustacijos ir Maisto saugos ir kokybės katedros dėstytoja dr. A. Kabašinskienė paaiškino, kas yra saugus, o kas – sveikas maistas, o prof. D. Sekmokienė pristatė šventės programą.

Šventės metu vyko skaniausio bei išradingiausio produktų rinkimai. Suskaičiavus šventės dalyvių balsus paaiškėjo, kad abiejų nominacijų pirmuosius prizus laimėjo VMS ištęstinių studijų magistrantės J. Gelumbauskienė ir M. Šerpetauskienė. Kiti prizai atiteko Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos Maisto kontrolės sekcijos nariams, LSMU VASA Maisto draugijos studentams bei LSMU mokyklos mokiniams. Šventės dalyvius ir nominantus pasveikino LSMU Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienė.Saugaus ir sveiko maisto šventė

Šiais metais šventės dalyviai ne tik buvo kviečiami ragauti patiekalus ir rinkti apdovanojimų nusipelniusius, bet ir ragauti šventės partnerių, įvairių Lietuvos maisto gamintojų siūlomus produktus. Įmonė „Valio“ mus vaišino funkcionaliaisiais „Gefilus“ kefyru ir jogurtais, gyvojo maisto „Žali žali“ atstovė (I. Banevičienės ūkis) siūlė įvairiausių sėklų daigų, ragavome žemaitiško kastinio (P. Bieliausko ūkis) bei Lietuvoje augintų šamų (UAB „jFish“), „7 Ievos namų“ savininkas džiugino prieskoninių arbatų rinkiniais, o internetinės parduotuvės www.zolelė.lt savininkė D. Rukienė pristatė vaistinių žolelių mišinius, sukurtus pagal unikalius prof. V. Skirkevičiaus receptus. Jonizuoto vandens ypatumus ir savybes aiškino UAB „Burbuliukas ir CO“ atstovė.

Švęsti saugaus ir sveiko maisto šventę susirinko gausus būrys LSMU VA absolventų, vyko gamybininkų mugė. LSMU VA Žalčio salėje netruko vaišių ir sveikų produktų degustacijų.

Apsilankiusieji sužinojo, kas yra saugus ir sveikas maistas. Renginio metu buvo renkamos aukos gyvūnų globos namams.

Po šventės kalbintos prof. L. Šernienė ir prof. D. Sekmokienė teigė, kad šių metų šventė buvo išskirtinė savo mastu. Šiemet prie kasmetinių šventės rengėjų prisijungė VA darbuotojos: I. Alionienė ir L. Nekriošienė su namuose kepta duona, Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos Maisto kontrolės sekcijos nariai su išradingais produktais, LSMU mokyklos mokiniais bei maisto gamintojai. Džiugu, kad pirmiesiems sveikuoliams entuziastams, prieš keletą metų subūrusiems bendraminčių būrį, šiandien į šventę pavysta pakviesti vis daugiau dalyvių. „Taip pat džiaugiamės, kad šiemet šventei lėšų gavome iš Veterinarijos fakulteto, už tai dėkojame dekanei prof. V. Riškevičienei“, – sakė organizatorės.

 

LSMU inf.