Renginyje „Erasmus+ dienos 2019“ – apie tarptautines mainų galimybes

Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) Akademinio judumo skyrius š.m. vasario 6 – 7 d. sukvietė LSMU bendruomenę į kasmetinį renginį „Erasmus+ dienos 2019“. Penktus metus iš eilės organizuojamas renginys sulaukia vis daugiau besidominčių „Erasmus+“ mainų programa, tad programą sudarė koordinatorių informacinės paskaitos ir buvusių „Erasmus+“ studentų pranešimai, o tarptautinėje mugėje be minėtų dalyvių prisijungė ir atvykę į LSMU „Erasmus+“ studentai.

Tradiciškai renginys prasidėjo TRSC dekanės prof. Ingridos Janulevičienės sveikinimo kalba, daugeliui ji suteikė dar daugiau motyvacijos ir ryžto plačiau pasidomėti šia mainų programa ir nebijoti sudalyvauti „Erasmus+“ mainų programos atrankoje. Vėliau studentams pirmąjį pranešimą „Kultūrinis šokas: kaip priimti skirtumus ir priprasti naujoje aplinkoje“ skaitė užsienio studentų psichologas Jevgenijus Razgulinas.  Apie studijų ir praktikų mainų galimybės užsienyje pasakojo tarptautinių programų koordinatorės – K. Kavaliauskaitė ir E. Vizbaraitė, o jų kolegė Ž. Dičkutė pristatė naujas kryptis pranešime „Erasmus+ ne Europos Sąjungos šalyse“. Savo organizuojamas veiklas dalyviams pristatė bei prisijungti prie komandos kvietė ESN LSMU (angl. Erasmus Student Network of Lithuanian University of Health Sciences).

Renginio metu buvo puiki progą išgirsti įspūdžius „iš pirmų lūpų“, nes savo studijų ir praktikos patirtimis užsienyje pasidalino šia galimybe jau pasinaudoję LSMU studentai: G. Kleinauskaitė (studijos Egėjo universitete Turkijoje, „Medicininės ir veterinarinės biochemijos“ studijų programa), G. Gotautaitė (studijos Prahos Karolio universitete Čekijoje, „Odontologijos“ studijų programa), S. Barsys ir A. Bučinskaitė (studijos Beiruto arabų universitete Libane, „Medicinos“ studijų porgrama), M. Žukauskas ir M. Ogenskas (Liono Klodo Bernardo universitete Prancūzijoje, „Medicinos“ studijų programa), A. Ruminaitė (praktika D. Britanijoje, „Patologijos rezidentūros programa), S. Šefeldaitė, G. Firantaitė, A. Zykutė (praktika Italijoje, „Medicinos“, „Odontologijos“ ir „Veterinarinės medicinos“ studijų programos) bei N. Borisenko (praktika Ispanijoje ir Vokietijoje, „Medicinos“ studijų programa).

Dvi dienas vykusio renginio metu buvo galima apsilankyti tarptautinėje mugėje, gauti informacinės medžiagos apie dominančius universitetus bei sužinoti atsakymus į rūpimus klausimus iš buvusių ir atvykusių „Erasmus+“ studentų bei koordinatorių. Taip pat dalyviai galėjo pasigrožėti studentų nuotraukomis iš nuotraukų konkurso „Geriausia Erasmus+ akimirka“. Šiam konkursui studentai, dalyvavę mainų programoje užsienyje, pateikė nuotraukas, atspindinčias akademinę, socialinę ir kultūrinę patirtį, įgytą „Erasmus+“ studijų ar praktikos laikotarpiu.  Nugalėtojams buvo įteikti nutrinami žemėlapiai bei LSMU knygyno dovanų kuponai.

Šiuo metu jau yra paskelbta „Erasmus+“ mainų programos atranka visų LSMU studijų programų ir pakopų studentams, kurie 2019-2020 m. m. nori išvykti dalinėms studijoms ar praktikai. Visus norinčius kviečiame teikti paraiškas iki kovo 3 d. Daugiau informacijos rasite čia: http://bit.ly/LSMUErasmusatranka.