Spausdinti

Renginyje – naujausios mokslo idėjos ir galimybė susipažinti su verslu

Balandžio 8–12 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Naujausių farmacijos bei sveikatos technologijų centre (Sukilėlių pr. 13, Kaunas) vyks pirmasis mokslo ir inovacijų renginys „Sveikata visiems 2019“. Jame LSMU bendruomenės nariai ir kitų organizacijų atstovai dalinsis mokslinių tyrimų rezultatais, ateities planais, taip pat susipažins su renginyje dalyvausiančiais verslo atstovais, su kuriais galės aptarti bendradarbiavimo galimybes.

Renginio tikslas – didinti mokslinių tyrimų rezultatų sklaidą, stiprinti bendradarbiavimą ir ryšius su verslu, ugdyti ir telkti jaunuosius talentus, skatinti mokslinių tyrimų plėtrą. Pernai vykusiame renginyje „Išradimai sveikatai“ pristatyta apie 50 su sveikatos ir gyvybės mokslais susijusių idėjų, o geriausių darbų autoriai apdovanoti vertingais prizais. Tikimasi, kad šiemet bus pristatyta dar daugiau mokslinių darbų ir inovacijų. Jų autorių laukia įvairūs apdovanojimai ir galimybė tęsti darbus bendradarbiaujant su verslu.

Pirmąja renginio dieną – balandžio 8-ąją – vyks plenarinės sesijos, kurių metu bus aptartos visos šių dienų sveikatos priežiūros srities aktualijos inovacijų srityje, o verslo atstovai pristatys kuriamus produktus ir teikiamas paslaugas. Taip pat vyks viešos diskusijos, kuriose dalyvaus žinomi sveikatos priežiūros srities ir verslo atstovai.

Balandžio 9 d. vyks doktorantų ir rezidentų konferencija. Balandžio 10–11 d. vyks Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferencija. Konferencijų dienomis bus pristatomi naujausi mokslinių tyrimų rezultatai.

Paskutinė renginio diena skirta inovacijų konkursui „Išradimai sveikatai 2019“. Jo metu bus pristatomi įdomiausi ir inovatyviausi sveikatos priežiūros sistemą tobulinantys sprendimai bei idėjos.

„Labai norėčiau pasidžiaugti šia iniciatyva, kad organizuojamas vienas didelis renginys, kuriame bus pasakojama apie inovacijų svarbą, diskutuojama apie mokslinių žinių pritaikymą. Tai neabejotinai vienija visą LSMU akademinę bendruomenę – kalbėjo prorektorė mokslui prof. Vaiva Lesauskaitė. – Manau, veiklos, kurias atliekame būdami Europos inovacijų ir technologijų instituto sveikatos tinklo koordinaciniu centru, pagerina ne tik universiteto žinomumą, bet ir leidžia žinoti, kas vyksta Europos inovacijų horizontuose. Šios veiklos koordinavimas yra mūsų darbo įvertinimas. Džiugu, kad biomedicinines technologijas plėtojame drauge su Kauno technologijos universitetu.“, – teigė prorektorė.

Mokslo inovacijų savaitė organizuojama bendradarbiaujant su Europos inovacijų technologijų instituto sveikatos srities tinklu (angl. EIT health). 2018 m. LSMU kartu su institutu organizavo daug sėkmingų renginių.  

LSMU bendruomenė kviečiama dalyvauti balandžio 8–12 d. vyksiančiame renginyje „Sveikata visiems 2019“ ir pristatyti savo vystomas mokslines idėjas, susipažinti su kitų mokslininkų ir verslo atstovų darbais, taip pat paminėti Pasaulinę sveikatos dieną.

Daugiau informacijos renginio tinklalapyje: https://healthforall2019.com/.

„Facebook“ renginys: https://www.facebook.com/events/316100395689019/?active_tab=about.