Profesorius iš Vokietijos: norint sportuoti visai nereikia eiti į sporto salę

Profesorius iš Vokietijos: norint sportuoti visai nereikia eiti į sporto salę

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sporto institutas visiems ortopedijos, traumatologijos ir kineziterapijos specialistams organizavo išskirtinę tarptautinę konferenciją „Judėk sveikai“.

„Konferencija išsiskyrė svečių iš užsienio gausa. Džiaugiuosi, kad renginio dalyviai gavo daug vertingų žinių, o skaitovai puikiai įveikė užduotis“, – kalbėjo konferencijos organizatorė Margarita Radžiūnienė.

Itin didelio dėmesio sulaukė profesoriaus iš Vokietijos Wolfgango Schoellhorno pranešimo pristatymas. Žinomas sporto specialistas lygino Vakarų ir Rytų mediciną bei pateikė praktiškų patarimų.

Anot žinomo profesoriaus, nejudra tapo aktualia problema visame pasaulyje. „Vokietijoje situacija tikrai blogesnė nei Lietuvoje. Manau, kad mūsų karta su tuo susidūrė iš arti, nes taip auginome ir auginame savo vaikus. Nuolat matome prie monitorių palinkusius žmones, kurie net vykdami į netoliese esančią parduotuvę sėda į automobilį. Tai ne kartos, o mus supančių produktų ir pasiūlos problema. Pakitusi mityba padarė didelę žalą“, – kalbėjo svečias iš Vokietijos.

Pasiteiravus, kaip palaikyti fizinę formą, jei nėra laiko lankytis sporto salėje, prof. W. Schoellhornas išdavė – eiti į sporto salę visiškai nereikia. „Galite tiesiog užsiimti namų ruoša, aktyviai žaisti su vaikais, dirbti sode, vaikščioti gamtoje, važinėtis dviračiu, plaukioti. Žinote, žmogui, norinčiam gyventi sveikai, rekomenduojama nužingsniuoti bent 10 000 žingsnių per dieną. Tai atitinka vieną aktyvaus fizinio darbo valandą. Juk visada galima namuose palikti automobilį ir į darbą eiti pėsčiomis“, – sakė specialistas.

Tai jau trečioji „Judėk sveikai“ (angl. „Move for health“) konferencija. Pirmosios dvi buvo nacionalinės. 

Karolina Marcinkevičiūtė