Spausdinti

Profesoriaus Urso Gigerio paskaita – dovana LSMU VA studentams

Prof. Ursas Gigeris (R.Guigos nuotr.)LSMU Veterinarijos akademijoje lankėsi profesorius Ursas Gigeris iš Pensilvanijos universiteto (Filadelfija, JAV). Pilnutėlėje auditorijoje prof. U. Giger skaitė paskaitą „Klinikinė hematologija ir genetika smulkių gyvūnų praktikoje“.

Prof. U. Gigeris nagrinėjo daug aktualių ir įdomių temų. Profesorius kalbėjo apie naujausius genetikos sprendimus apibrėžiant veisles ir jų charakteristikas (griaučių struktūra ir kailis; grynakraujų ir mišrūnų testai; genetinių ligų ir sukeliamųjų veiksnių vertinimas), apie paveldimų ligų diagnostikos testus ir pagalbą veterinarijos gydytojui praktikui (rentgenograma, ultragarsinis tyrimas, laboratoriniai testai, specialūs biocheminiai ir DNR testai). Prof. U. Gigeris apžvelgė klinikinį anemijos vertinimą (simptomai ir diagnostika, kraujo tepinėliai, hematologiniai analizatoriai bei kt.) ir anemijos, sukeltos nukraujavimo, bei krešumo sutrikimus (diagnozė ir gydymas, trombocitopenija, von Willebrando liga, įgimtos bei įgytos koagulopatijos), taip pat hemolizinės anemijos diagnozę ir gydymą. Šunų ir kačių kraujo transfuzija (indikacijos, kraujo grupės, produktai ir transfuzinės reakcijos), genetinės kačių ligos bei terpinės intervencijos ir paveldimų ligų kontrolė (specifinis gydymas, kontrolės programos) – taip pat prof. U. Gigerio nagrinėtos temos.

Paskaitą, skirtą 4–6 kursų studentams ir sulaukusią didelio susidomėjimo, Veterinarijos akademijos bendruomenei dovanojo Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija (LSGVGA), mininti asociacijos gyvavimo 20-etį.

LSGVGA prezidentas, LSMU Veterinarijos akademijos dėstytojas dr. Saulius Laurusevičius sakė nesitikėjęs, bet labai džiaugiasi, kad paskaita sulaukė tokio išskirtinio dėmesio ir – ne tik tarp studentų.

Kitą dieną prof. U. Gigeris skaitė pranešimą Kaune vykusioje dviejų dienų tarptautinėje konferencijoje „Šunų ir kačių anemijos, genetiniai susirgimai ir neonatologijos bei pediatrijos pagrindai“, skirtoje (LSGVGA) 20-ečiui.

 

Džiuljeta Kulvietienė