Profesoriaus iš JAV paskaitos veterinarinės medicinos studentams

Profesoriaus iš JAV paskaitos veterinarinės medicinos studentamsBirželio 2 d. LSMU Veterinarijos akademijoje viešėjo ir chirurgijos paskaitas veterinarinės medicinos studentams skaitė pasaulinio lygio smulkiųjų gyvūnų chirurgas dr. Howardas Seimas III – Amerikos veterinarijos chirurgijos koledžo diplomatas, Kolorado valstybinio universiteto profesorius, šioje srityje dirbantis 26 m.

Profesorius yra veterinarinės chirurgijos pažangių dėstymo metodų įgyvendintojas, apdovanotas Merck AGVET prizu už kūrybiškiausią dėstymą bei išrinktas geriausiu Šiaurės Amerikos veterinarų konferencijos 2009 m. lektoriumi. Jis yra publikavęs daug mokslinių straipsnių. Prof. dr. H. Seimas – visame pasaulyje pripažinto smulkiųjų gyvūnų chirurgijos vadovėlio „Small Animal Surgery“ bendraautoris, Videovet interneto svetainės, publikuojančios veterinarinės chirurgijos dėstymo naujoves ir metodus įkūrėjas.

Prof. H. Seimas viešėjo Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijos (LSGVGA) kvietimu ir skaitė paskaitas mūsų šalies veterinarijos gydytojams.

Tarpininkaujant LSGVGA prezidentui dr. S. Laurusevičiui, profesorius mielai sutiko neatlygintinai skaityti paskaitas veterinarinės medicinos studentams, už ką jam ir LSGVGA prezidentui prof. V. Riškevičienė, LSMU Veterinarijos fakulteto dekanė yra labai dėkinga, nes šio profesionalo paskaitos VF kol kas būtų neįperkamos.

Anot, VF dekanės prof. V. Riškevičienės, paskaitos buvo skaitomos smulkiųjų gyvūnų minkštųjų audinių chirurgijos temomis, analizuojant konkrečius klinikinius atvejus kaip šuns skrandžio užsisukimas, svetimkūnių virškinamajame trakte diagnostika ir pašalinimo technika bei kt.

Profesorė teigia, kad bendraujant su prof. dr. H. Seimu III paaiškėjo, kad ir JAV, Kolorado valstijoje, veterinarinės medicinos gydytojų rengimas susiduria su panašiomis problemomis: labai brangiai kainuoja veterinarinės medicinos studijų organizavimas, gyvūnų pacientų, skirtų studentų mokymui, trūkumas.

Prof. V. Riškevičienė po paskaitos džiaugėsi, jog šios paskaitos – didžiulė profesinė patirtis veterinarinės medicinos studentams ir dėstytojams. „Prof. dr. H. Seimo paskaitos iliustruojamos vaizdo medžiaga su dinamiškais komentarais, pasižymi pažangumu, tiesioginio bendravimo kultūra. Charizmatiškas bendravimas su studentais, gebėjimas koncentruoti jų dėmesį, kad ir pasibaigus paskaitai, niekas neskuba palikti auditorijos“: – akcentavo LSMU VF dekanė.

 

Jolanta Jonikienė