Spausdinti

Profesoriaus A. Neskovičiaus vizitas LSMUL KK Kardiologijos klinikoje

Šį rudenį net du kartus LSMUL KK svečiavosi Europos ir Amerikos kardiologų draugijų narys prof. Aleksandras Neskovičius iš Belgrado, Serbijos. Prof. Aleksandras Neskovičius yra Belgrado universitetinės ligoninės Vidaus ligų klinikos tarybos narys, Intervencinės kardiologijos padalinio vadovas ir Europos kardiologų draugijos (EKD) Skubiosios echokardiografijos gairių rengimo grupės vadovas.

Kardiologijos ir Anesteziologijos klinikose buvo organizuojamos profesoriaus paskaitos, kuriomis domėjosi tiek anesteziologai reanimatologai, tiek ir kardiologai. Klinikų gydytojai rugsėjo spalio mėnesiais turėjo galimybę dalyvauti paskaitose echokardiografijos tematika – „Greitieji echokardiografijos protokolai“, „Echokardiografija operacinėje“, „Techniniai echokardiografijos atlikimo klausimai ir nesėkmės“, „Širdies nepakankamumo echokardiografija“, „Krūvio tyrimų įtaka diferencinei diagnostikai“. Profesorius skaitydamas pranešimus pristatė 2014 m. išleistas EKD tikslinės echokardiografijos rekomendacijas – darbo grupės, kuriai vadovavo, rezultatus. Šių rekomendacijų tikslas yra įdiegti echokardiografijos pradmenis ir į kitas specialybes, kurių gydytojai susiduria su kritinėmis kardiologinėmis situacijomis. Šie gydytojai turėtų įgyti būtinas ir pagrindines žinias, kurios leistų jiems suprasti, vertinti ir tiksliai atlikti skubius ultragarsinius širdies tyrimus. Svarbu paminėti, kad šis dokumentas nubrėžia aiškią ribą tarp kritinio paciento tikslinės echoskopijos ir išsamios echokardiografijos. Po paskaitų buvo diskusijos, klausytojų klausimai, klinikos gydytojai dalijosi patirtimi ir sprendė klinikines situacijas. Prof. A. Neskovičius noriai ir entuziastingai dalyvavo diskusijose, nuoširdžiai dalijosi savo ligoninės patirtimi.

Vizito metu Prof. A. Neskovičius spėjo dalyvauti ir LSMUL KK Kardiologijos rezidentų ir doktorantų rengimo programos vertinime. Klinikos doktorantai profesoriui pristatė savo doktorantūros temas, jau turimus rezultatus, tyrimo metodikas. Aptardamas vertinimo rezultatus profesorius A. Neskovičius paminėjo – klinikoje vykdoma jaunųjų kardiologų mokymo ir tobulinimo programa yra labai išsami, detali ir aukšto lygio.

Atsisveikindamas su klinikos gydytojais profesorius dėkojo už šiltą priėmimą ir žadėjo atvykti dar kartą. Užmegzti stiprūs ryšiai padės bendradarbiauti, kurti ir tobulinti echokardiografijos metodus.