Prof. Rimantas Benetis: gydytojas turi suprasti ne tik kas ir kaip daroma, bet ir kodėl

Praėjusią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Kardiologijos klinikoje lankėsi keturi gydytojai iš Ukrainos Širdies instituto – kardiochirurgai Nazaras Ozerianskyi, Eugene Zhytynskyi, kardiologas Sergei Demydiukas ir anesteziologė Yana Antoniuk. Svečiai iš Kijevo (Ukraina) visą savaitę mokėsi ir sėmėsi gerosios patirties iš Kardiologijos klinikos specialistų.

Atvykę mokytis gydytojai stebėjosi mūsų klinikų specialistų bendradarbiavimo, sprendimų kompleksiškumu. Juos stebino kaip, dirbant skirtingų sričių specialistams, tarp jų derinami veiksmai, kaip kolegos keičiasi nuomonėmis.

„Į Kardiologijos klinikas atvykę gydytojai iš Kijevo Širdies instituto pamatė tai, kas nėra atliekama jų šalyje“, – kalbėjo Kardiologijos klinikų kardiochirurgas prof. Rimantas Benetis.

„Esame sužavėti jūsų klinikomis ir taip, kaip dirba gydytojai. Jūsų klinikų puikus technologinis aprūpinimas, pavyzdžiui, įrangos nereikia gabenti iš vienos patalpos į kitą. Atvykę jautėmės labai jaukiai – Klinikų kolegos labai malonūs, nebuvo kalbos barjero. Jautėmės kaip namuose“, – teigė Širdies instituto kardiochirurgas N. Ozeriannskyi.

Pasak prof. R. Benečio, specialistui, norinčiam įgyti daugiau patirties ir priprasti prie režimo, mažiausiai reikia pusės metų. „Jau patyrusiam specialistui – pusė metų tiek fiziškai, tiek psichologiškai ir emociškai – trumpiausias laikas, per kurį žmogus gali priprasti prie režimo. Gydytojas turi suprasti ne tik kas daroma ir kaip daroma, bet ir kodėl tai daroma“, – kalbėjo prof. R. Benetis. Kaip žinoma, pasaulyje veikia skirtingos mokyklos: skandinaviškos, angliškos, amerikietiškos.

„Tarkime, amerikiečių chirurgai į Angliją vyksta mokytis vienus metus, anglai – metus į Jungtines Amerikos Valstijas“, – pabrėžė prof. R. Benetis.

Tai ne pirmas Kauno klinikų ir Ukrainos Širdies instituto bendradarbiavimas. Praeitų metų pabaigoje profesorius jau lankėsi Kijeve ir atliko parodomąją operaciją. „Patirtis, kurią galime įgyti – neįkainojama ir labai naudinga“, – teigė svečiai.

„Mes labai vertiname mums suteiktas žinias. Būtų puiku, jeigu turėtume galimybę pasimokyti Kardiologijos klinikoje ilgiau. Nuostabu, kad ir kiti specialistai iš Širdies instituto galėtų atvykti pasisemti žinių“, – teigė N. Ozerioinskiy.

 

Deimantė Liubinaitė

Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba