Spausdinti

Prof. D. Niederwieser: Kauno klinikos – mielominės ligos gydymo centras Lietuvoje

Prof. D. Niederwieser: Kauno klinikos – mielominės ligos gydymo centras LietuvojeŠią savaitę Kauno klinikose vieši vienas geriausių kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų specialistų pasaulyje, Leipcigo universiteto ligoninės Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovas, profesorius Dietger Niederwieser. Profesorius beveik prieš metus pradėjo talkinti Kauno klinikų Hematologijos skyriaus specialistams įdiegiant autologinių kraujodaros kamieninių ląstelių
transplantacijų.

Viešnagės metu, profesorius jau susitiko su LR sveikatos apsaugos ministru Juru Požela, su kuriuo aptarė kraujo ligų gydymo perspektyvas ir pasiekimus Kaune. „Kaunas turi tapti mielominės ligos gydymo centru Lietuvoje, ir tam yra profesionaliai pasiruošęs“, – nedvejodamas teigė prof. D. Niederwieser. Didžiulę patirtį turintis kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų specialistas, susitikęs su Kauno klinikų administracija, kalbėjosi apie iškylančių problemų sprendimą ir procesų optimizavimą.

Trečiadienį, gegužės 11 d., profesorius D. Niederwieser susitiko su pirmaisiais pacientais, kuriems Kauno klinikose atliktos kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos. Profesorius su Hematologijos skyriaus medikais aptarė jų gydymo ir tolesnės priežiūros aspektus.

„Mūsų gydytojų teikiama kvalifikuota pagalba sergantiems mielomine liga yra pasiekiama visiems Lietuvos gyventojams, – sako Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė prof. Elona Juozaitytė. – Pacientams užtikrinama kokybiška pagalba visais etapais: atliekant įvadinę chemoterapiją ar spindulinę terapiją, surenkant, apdorojant, užšaldant ir saugant kamienines kraujodaros ląsteles, užtikrinant kraujodaros kamieninių ląstelių kokybės sistemą ir atliekant autologinę kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją bei vykdant transplantuotų pacientų tolesnę stebėseną.“

Kauno klinikų Hematologijos skyriaus vadovas doc. Rolandas Gerbutavičius džiaugiasi, kad pirmosios kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos pavyko sėkmingai, ir visi pacientai dabar jaučiasi gerai: "Galimybė stebėti ligos eigą nuo pradžių ir atlikti transplantaciją Kaune yra didelis privalumas tiek pačiam pacientui, tiek jį gydantiems medikams".

Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikoje šiemet atliktos jau 7 kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos pacientams, sergantiems mielomine liga. Per metus klinika turi galimybę atlikti 20 tokių procedūrų.

Prof. D. Niederwieser savo vizito Kauno klinikose metu Didžiojoje auditorijoje skaitė net 5 viešas paskaitas anglų kalba temomis:

1. History and development of stem cell transplantation.

2. Management of infections in immune compromised patients.

3. Interdisciplinary aspects of hematological diseases.

4. New treatment modalities in malignant diseases.

5. Acute leukemia or acute leukemias: one or multiple diseases.

Ketvirtadienį, gegužės 12 d., į Kaune vyksiančią konferenciją „Autologinė kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacija – dabartis ir ateities kryptys“ susirinks visame pasaulyje žinomi mokslininkai, kurie aptars kraujo ligų gydymo būdus, galimybes ir perspektyvas. Daugiau informacijos ir konferencijos programa: http://goo.gl/i9sKlq

Kauno klinikų inf.