Spausdinti

Proelium cerebri

Proelium cerebri„Proelium cerberi“ yra vienas iš LSMU Studentų mokslinės draugijos (SMD) projektų, sukurtas ir pradėtas rengti dar 2012 m. pradžioje. Nuo tada kas mėnesį jis vis laukiamesnis svečias LSMU renginių kalendoriuje. Pastarajame žaidimo turnyre dalyvavo apie 300 dalyvių.

Proelium cerebri?

„Proelium cerberi“ (lot. smegenų karas) – komandinės protų kovos, kuriose gali dalyvauti visi Universiteto bendruomenės nariai. šiuo metu pasivaržyti ateina ne tik medikai, odontologai, bet ir farmacijos, veterinarijos, genetikos ir kitų specialybių studentai. Kartu čia apsilanko dėstytojai ir net LSMU mokyklos moksleiviai. Mūsų kuriamos protų kovos taisyklėmis nedaug kuo skiriasi nuo įprastų panašaus pobūdžio renginių: klausimai, atsakymai, azartas, geros emocijos, vakaras su draugų ir kolegų kompanija bei visų laukiami prizai! Stengiamės būti nenuobodūs ir vis ieškome būdų, kaip nustebinti dalyvius.

Kas slypi už klausimų?

Proelium cerebriDalyvauti „Proelium cerberi“ išties smagu, tačiau organizuoti ir parengti turbūt populiariausią periodiškai vykstantį LSMU renginį yra nelengva. Darbus nuveikia kūrybinė projekto komanda, kurią sudaro LSMU SMD valdybos nariai ir keli entuziastai. Mes per mėnesį parengiame 50 klausimų, kurie įtraukiami į kitą turnyrą. Atrodo, nesunku. Tačiau klausimai atrenkami iš daug ilgesnio klausimų sąrašo, juos visus bendrai aptaria kūrybinės komandos nariai ir nusprendžia, ar klausimas nėra per sunkus, per lengvas, įdomus, originalus. Siekiame, kad žaidimas išliktų patrauklus, nenuspėjamas ir netaptų faktologine klausimų ir atsakymų viktorina. Ir tik muzikos turas nėra toks reiklus šiems kriterijams. Taigi tik po šio ilgo kelio klausimas yra įtraukiamas į skaidres ir pateikiamas dalyviams.

Patys klausimai randami tikrai ne protų kovų knygutėse. Įkvėpimo semiamės iš žurnalų, straipsnių, televizijos, interneto platybių, užsienio kelionių. Kartais geram klausimui užtenka paprastos užklydusios minties, o kartais turui parengti reikia perskaityti ir visą knygą.

Kas vyksta dabar?

Proelium cerebriŠiuo metu įpusėjo ketvirtasis „Proelium cerberi“ sezonas. Sausio mėnesį jau vyko penktasis iš devynių numatomų turnyrų, tačiau prie „Proelium cerberi“ prisijungti ne vėlu ir sezono pabaigoje. Šiais mokslo metais ir toliau kas mėnesį rengiame po viena turnyrą, kurio metu dalyvaujančioms komandoms pateikiami penki skirtingi turai po dešimt klausimų. Sezono pradžioje susidūrėme su keliais iššūkiais, kurių didžiausias buvo žaidimo populiarumas. Buvome įpratę prie vidutiniškai dalyvaujančių apie 20 komandų, tačiau šiemet į pirmąjį turnyrą užsiregistravo net 42 komandos. Dėl šios priežasties teko dvigubinti apsukas ir suskirstyti dalyvius pagal pajėgumą į du pogrupius: „Gyrus primus“ ir „Gyrus secundus“. Dabar turnyrai vyksta dvejose skirtingose vietose vienu metu. Tai, žinoma, reikalauja dvigubai daugiau vedėjų, pagalbininkų turnyro metu, įrangos bei, aišku, prizų, kuriais apdovanojami kiekvieno pogrupio nugalėtojai. Tad augant susidomėjimui „Proelium cerberi“ kartu didėja ir kūrybinės grupės motyvacija kurti klausimus ir parengti išskirtinius turus. Kartais rimtais veidais pajuokaujame, kad pats metas būtų konkuruoti ir su pačiu „Robertu Petrausku“…

 

Mindaugas Stankevičius