Spausdinti

Prie įkurtuvių slenksčio

traumuirskubiospagalboscentras.jpg (regular, 500x333)Vos prieš dvejus metus, 2012-ųjų rugsėjo pradžioje, buvo padėtas kertinis akmuo naujam Universiteto ligoninės Kauno klinikų miestelio statiniui – aukščiausio lygio traumų ir skubios pagalbos centro pastatui. Po intensyvių statybų šiuo metu 15 tūkst. kv. m ploto pastate vyksta baigiamieji darbai, perkama reikalinga technika, baldai. Dalis operacinės, diagnostinės įrangos buvo integruota dar statybų metu. Statant naująjį centrą, daug dėmesio buvo skirta funkcionalumui, siekta sukurti sąlygas, kuriomis būtų paprasčiau organizuoti darbą, teikiant pagalbą ūminių sveikatos sutrikimų patyrusiems pacientams.

Planuojama, kad per metus naujajame traumų ir skubiosios pagalbos centre bus priimama daugiau nei 37 tūkst. pacientų iš visos Lietuvos. Tai bus vienintelis priėmimo skyrius Kauno klinikose, jame skubi pagalba bus teikiama ir vaikams, ir suaugusiems. Tokio priėmimo skyriaus nėra jokioje kitoje Lietuvos ligoninėje: čia visą parą veiks pacientų stebėjimo palatos, modernia įranga aprūpintos operacinės, patogiai įrengti diagnostikos ir procedūrų kabinetai.

Praėjusiais metais rezidentūrą pradėjo pirmieji būsimi skubiosios medicinos gydytojai, kurie priėmimo skyriuje dirbs drauge su pediatrais ir vidaus ligų gydytojais. Pasak Skubios pagalbos skyriaus vadovo Kęstučio Stašaičio, planuojant naujo centro darbą, perimama Jungtinių Amerikos Valstijų, Skandinavijos šalių ligoninių patirtis. Greta kasdienio pacientų srauto, šiame centre bus teikiama kvalifikuota pagalba krizių ir ekstremaliųjų situacijų atvejais. Vasarą baigiamame statyti Traumų ir skubios pagalbos centre lankėsi Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Jis su ligoninės vadovais aptarė galimybes organizuoti bendrus medikų ir karių mokymus.

Didžioji dalis projekto „Kauno klinikų trečio (aukščiausio) lygio traumų ir skubios pagalbos centro plėtra” vertės, apie 50,5 mln. litų, finansuojama iš Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto. Likusią dalį lėšų, reikalingų pastatui įrengti ir medicinos technikai pirkti, planuoja skirti Kauno klinikos.

 

Kauno klinikų informacija