Prezidentė apdovanojo šiuolaikinės valstybės kūrėjus, tarp kurių – LSMU profesoriai

Prezidentė įteikia valstybės apdovanojimą Rimantui Kėvalui.Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Liepos 6-osios – Valstybės dienos – išvakarėse už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanojo mūsų šalies ir užsienio valstybių piliečius.

„Artėjant Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai visada aplanko didelio dėkingumo jausmas. Ir mūsų protėviams, kurie prieš daug amžių prie Baltijos sukūrė mūsų valstybę, ir, žinoma, pirmiausia Jums – šių dienų Lietuvos žmonėms. Visiems, kurių dėka ir esame šiuolaikinė valstybė. Jūs visi, tie, kurie susirinkote čia, dirbate šiandien, Jūs dirbote vakar ir dirbsite rytoj. Jūs kuriate Lietuvą“, – teikdama valstybės ordinus ir medalius sakė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, apdovanotųjų dėka Lietuva šiandien yra inovatyvi, girdima pasaulyje ir kaip niekada anksčiau turinti daug draugų. Ši pažanga yra neatsiejama nuo visų susirinkusiųjų indėlio ir pastangų. Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad kai ateina sudėtingas laikas, mes matome, kas ateina pas mus ir suremia pečius, kad prie mūsų valstybės laimėjimų ir pripažinimo yra daug prisidėję ištikimi Lietuvos draugai užsienio šalyse.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanotas Rimantas Kėvalas – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Vaikų ligų klinikų vadovas, profesorius, daktaras; vaikų intensyviosios terapijos gydytojas; Lietuvos Respublikos sveikatos ministerijos gydytojas, konsultantas-ekspertas; „UNICEF“ ekspertas. Tokio paties apdovanojimo sulaukė ir Arimantas Tamašauskas – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Neurochirurgijos klinikos vadovas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Neuromokslų instituto direktorius; gydytojas neurochirurgas, profesorius, habilituotas daktaras.

Prezidentė padėkojo apdovanojimus pelniusiems žmonėms ir palinkėjo, kad jų pavyzdys ir gyvenimo kelias būtų užkrečiantis ir įkvepiantis. Artėjančios Valstybės dienos proga šalies vadovė visiems palinkėjo gražios ir įspūdingos šventės.

Plačiau skaitykite čia: https://goo.gl/TkrLNu.

Roberto Dačkaus nuotr.