Prancūzija Kaune jau turi savo garbės konsulą

Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje P. Jeantaudas ir LSMU rektorius profesorius Remigijus Žaliūnas (K. Šimatonio nuotr.)Rugsėjo 21 d. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe’as Jeantaudas pasveikino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektorių prof. Remigijų Žaliūną tapus Prancūzijos garbės konsulu Kaune.

Iškilmingame vakare dalyvavo Prancūzijos ambasados Lietuvoje atstovai, LR Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, kiti LR Seimo nariai, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno klinikų bendruomenių nariai, svečiai.

Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje P. Jeantaudas pasveikino ne tik rugsėjo 18 d. LSMU rektoriaus rinkimus vienbalsiai laimėjusį prof. R. Žaliūną, bet ir visą LSMU bendruomenę su puikiu pasirinkimu. Sveikindamas Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje P. Jeantaudas padėkojo prof. R. Žaliūnui už veiklą plėtojant Prancūzijos ir Lietuvos bendradarbiavimą.

Ne tik prof. R. Žaliūną, bet ir visą LSMU akademinę bendruomenę su itin svarbiu bei teisingu sprendimu Rektoriaus rinkimų metu pasveikino LR Seimo Pirmininkė L. Graužinienė. LR Seimo Pirmininkė sakė, kad Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje P. Jeantaudas žinojo, kaip pelnyti visų kauniečių pagarbą vienu žingsniu.

Už suteiktą garbės konsulo vardą ir pareigas bei sveikinimus LSMU rektorius prof. R. Žaliūnas dėkojo prancūzų kalba. Prof. R. Žaliūnas priminė istorijos ir kultūros sąlyčio taškus, siejančius dvi valstybes – Prancūziją ir Lietuvą, padėkojo LSMU bendruomenei, aktyviai prisidedančiai prie frankofonijos veiklos, ypač – LSMU kancleriui prof. Viliui Grabauskui, LSMU profesoriui Alvydui Laiškoniui ir kt.

Neeilinio renginio dalyviai išreiškė viltį, kad prof. R. Žaliūnui tapus Prancūzijos garbės konsulu Kaune, dviejų šalių tarpusavio santykiai bus ne tik dar glaudesni, bet ir turės svarų pagrindą mokslo ir kultūros sritims plėtoti.

 

LSMU inf.