Pasirašyta Erasmus+ bendradarbiavimo sutartis tarp LSMU ir Hirošimos universiteto

Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) pasirašyta tarpinstitucinė  Erasmus+ bendradarbiavimo sutartis tarp LSMU ir Hirošimos universiteto (HU, Japonija). Sutartyje numatyti abipusiai Medicinos fakultetų studentų bei dėstytojų mainai. 

Sutartį pasirašė LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas ir Hirošimos universiteto (HU) prezidentas prof. Mitsuo Ochi.

Susitikime taip pat dalyvavo LSMU medicinos akademijos kanclerė prof. Daiva Rastenytė, LSMU prorektorius klinikinei medicinai, Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius, LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis, LSMU tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanė prof. Ingrida Janulevičienė, Hirošimos universiteto atstovas Hiroaki Korekuni,  Kumamoto universiteto (Japonija) Molekulinės embriologijos ir genetikos instituto direktorius prof. Ryuichi Nishinakamura.

LSMU, Kauno klinikų atstovai ir svečiai pristatė atstovaujamas institucijas, vykdomas veiklas, aptarė bendradarbiavimo galimybes.

Rugsėjo 27 d. Universitete viešėję svečiai taip pat dalyvavo ir dviejuose tuo metu vykusiuose moksliniuose forumuose: prof. Mitsuo Ochi ir prof. Ryuichi Nishinakamura skaitė pranešimus LSMU ir Kauno klinikų organizuotoje konferencijoje „Regeneracinė medicina: iššūkiai ir galimybės“ („Regenerative medicine: challenges and opportunities”) bei  tarptautiniame gyvybės mokslų renginyje „Life Sciences Baltics 2018“.

Sieja glaudi bendradarbystė

LSMU mokslinės ir klinikinės veiklos ryšiai su Japonijos universitetais puoselėjami jau ne vienerius metus: buvo teikti bendri moksliniai projektai Lietuvos mokslų Tarybai (LMT), LSMU prorektorė mokslui prof. Vaiva Lesauskaitė su mokslininkų grupe keletą kartų lankėsi Japonijos universitetuose, 2017 m. mokslininkė iš LSMU Nefrologijos klinikos Agnė Gryguc vyko stažuotei į Kumamoto universitetą regeneracinės medicinos srityje.

Glaudus ir tikslingas bendradarbiavimas su Hirosimos universitetu prasidėjo 2017 m. gegužę, kai šios aukštosios mokyklos universiteto prezidentas ir viceprezidentas tarptautiniams ryšiams lankėsi LSMU ir universiteto klinikose ir susitiko su LSMU rektoriumi ir ligoninės vadovybe, specializuotų klinikų atstovais, susipažino su LSMU, Kauno klinikų ir Santakos slėnio infrastruktūra, moderniu Traumų ir skubios pagalbos centru.

Atsakomasis LSMU delegacijos vizitas įvyko 2017 m. spalį, jo metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp LSMU ir HU, kuria susitarta keistis studijų ir mokslo žiniomis, vykdyti bendrus mokslinius projektus, studentų dėstytojų ir mokslininkų mainus, išgrynintos bendros strateginės mokslinės kryptys, vientisųjų studijų studentų ir doktorantų mainų perspektyvos. 

Šiandien pasirašyta tarpinstitucinė  Erasmus+ bendradarbiavimo sutartis jau numato konkrečius abiejų aukštųjų mokyklų veiksmus, mainų programoje dalyvaujančių dėstytojų ir studentų skaičius. Pirmieji studentai tobulintis galės išvykti nuo kitų mokslo metų: Erasmus + finansavimas skirtas vienam iš Hirošimos universiteto atvykstančiam studentui ir dviems į šį universitetą išvykstantiems LSMU studentams.

Prisidės įgyvendinant strateginius tikslus

Tvirtą pagrindą partnerystei teikia ir abiems universitetams svarbių strateginių mokslinių krypčių plėtra.

Japonija –  viena iš technologijų srityje lyderiaujančių valstybių, Hirošimos universitetas priklauso mokslo sritį puoselėjančių universitetų elitui, o LSMU svarbus mokslininkų bendradarbiavimas siekiant įtvirtinti mokslo tyrimų ir inovacijų sąsają, pasitelkus aukščiausio lygio fundamentaliųjų tyrimų metodus (molekulinė diagnostika, kamieninių ir regeneratyvinių ląstelių metodas ir nauji biologiniai žymenys), taikomus įvairiose medicinos srityse (ortopedijos traumatologijos, dermatologijos, onkologijos, kardiologijos). 

Tikimasi, kad Erasmus+ programoje dalyvaujantys dėstytojai bus naujų mokslinių tyrimų ir bendradarbiavimo moksliniuose projektuose iniciatoriai, o studentų judumas padės siekti strateginių tikslų, numatytų abiejų universitetų strategijose: pritraukti daugiau užsienio studentų, skatinti tarptautiškumą ir didinti universiteto patrauklumą.