Spausdinti

Papildoma praktika: galimybė Lietuvos sveikatos mokslų universitete

Kasmet vis daugiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų renkasi atlikti papildomą – savanorišką, neprivalomą praktiką. Pasak LSMU Karjeros centro vadovo Lino Šablinsko, šiemet papildomai praktikuojasi dar daugiau studentų, nei pernai, tarp jų – netgi pirmakursiai.

Universitete nėra nė vienos studijų programos, kurioje bent vienas studentas nebūtų atlikęs papildomos praktikos. Aktyviausiai papildomas praktikas renkasi studijuojantys mediciną, odontologiją ir veterinarinę mediciną. Palyginti su 2016 m., papildomai besipraktikuojančiųjų per praėjusius metus padaugėjo beveik 7 proc., vadinasi, 2017 m. papildomas praktikas atliko daugiau kaip 1 tūkst. studentų.

Papildomų praktikų trukmę studentai renkasi patys, pradedant keliomis valandomis (nuo 2017 m. minimali praktikos trukmė 40 valandų) ir baigiant rekordininku, kurio papildoma praktika truko net 1,2 tūkst. valandų, tiesa, ši praktika truko ne vienerius metus – buvo pratęsiama.

Jei 2016 m. praktikos bazių, kuriose studentai atliko papildomą praktiką, skaičius buvo 549, tai 2017 m. jis išaugo iki 666. Per metus 7,85 proc. padidėjo ir papildomų praktikų skaičius, kai kurie studentai jų atliko ne vieną. Pirmoje vietoje pagal priimtų papildomai praktikai studentų skaičių  – Kauno klinikos, šioje praktikos bazėje per 2017 m. praktiką atliko 308 būsimi specialistai, antroje vietoje Kauno klinikinė ligoninė, šioje įstaigoje praktikavosi 80 studentų.

Nors dauguma studentų papildomas praktikas atlieka Lietuvoje, tačiau yra ir tokių, kurie papildomą praktiką susiranda užsienyje – ne tik Europos šalyse, bet ir Azijoje, Pietų bei Šiaurės Amerikoje. Šie studentai papildomas praktikas susiranda patys, dažnai studentus ir paskatina tai, kad papildomas praktikas jie gali atlikti kur patys nori – svarbu, kad būtų atitinkamos srities praktikos mentorius, turintis bent 3 metų darbo stažą.

„Tai – džiugi tendencija: studentai aktyviai ieško praktikos vietų ir veiklų, kuriose galėtų papildomai save išbandyti – vadinasi, patys studentai vis labiau suinteresuoti įgyti kuo daugiau praktinių įgūdžių, būti savo srities specialistai, – sako L. Šablinskas.

Tad ir šiemet studijas LSMU pasirinkusius jaunuolius L. Šablinskas ragina išsyk pasvarstyti apie galimą papildomą praktiką, o jei kiltų klausimų, kreiptis į Karjeros centrą.

„Nemaža dalis studentų privalomas praktikas pradeda nuo antro kurso ar netgi vėliau, todėl papildomos praktikos yra puiki galimybė jau pirmame kurse susipažinti su realiu darbu pasirinktoje praktikos vietoje ar iš Karjeros centro teikiamų praktikos bazių. Papildomos praktikos metu studentai gali stebėti realų kineziterapeuto, ergoterapeuto, socialinio darbuotojo, visuomenės sveikatos specialisto, gydytojo ar kito specialisto darbą, o praktikos mentoriui leidus – ir patys dirbti su pacientais“, -  teigia L. Šablinskas.   

"Matome didelį studentų susidomėjimą, tai skatina mus tobulinti papildomos praktikos atlikimo tvarką ir sistemą, siekiame, kad kuo daugiau studentų rinktųsi šią galimybę. Tai ne tik praktinių įgūdžių tobulinimas, savo srities atradimas, bet ir darbo vietos paieška. Siekiame, kad baigę studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, absolventai turėtų pakankamai praktinių įgūdžių, nes žmonių ir gyvūnų gydymas, reabilitacija, gyvybių išsaugojimas yra viena svarbiausių ir kilniausių sričių“, – pasakojo L. Šablinskas.