Spausdinti

Paminėta Tarptautinė akušerių diena

Tarptautinė akušerių dienaGegužės mėnesį pasaulyje minima Tarptautinė akušerių diena. Šia proga Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose organizuota respublikinė konferencija „Nėščiųjų priežiūra – akušerių vaidmuo užtikrinant saugų ir profesionalų darbą“.

Konferenciją sveikinimo žodžiu pradėjo Lietuvos akušerių sąjungos (LAS) prezidentė Ilona Joneliūnienė. Ji nuoširdžiai dėkojo visoms akušerėms, net ir po sunkių budėjimų atradusioms laiko iš tolimiausių Lietuvos kampelių atvykti į konferenciją. Ypatingą padėką už indėlį į LAS veiklą pareiškė Lietuvos akušerių sąjungos Kauno krašto pirmininkei Zitai Zailskienei. I. Joneliūnienė pažymėjo, kad akušerių specialybė ir vaidmuo yra labai svarbus, nors kartais jos sulaukia per mažai dėmesio iš kolegų, aplinkinių. „Tačiau moterų dėkingumas, jų šypsenos atperka visus nesklandumus“, – pabrėžė LAS prezidentė. I. Joneliūnienė konferencijos dalyvėms pristatė LAS vykdomą veiklą, pasidalijo pasiekimais ir laimėjimais, papasakojo apie planuojamus atlikti darbus.

Akušeres sveikino ir LAS Kauno krašto pirmininkė Z. Zailskienė. Ji vylėsi, kad ateityje akušerių konferencijos bus daugiau pagrįstos mokslu ir praktika, nes per pastaruosius keletą metų nemažai akušerių baigė aukštąjį universitetinį mokslą. Z. Zailskienė kalbėjo apie profesinių dienų šventes. „Visos profesijos labai svarbios, bet mums, akušerėms, kaip ir kiekvienai moteriai svarbiausia akušerių dienos paminėjimas“, – sakė ji.Tarptautinė akušerių diena

Konferencijos „Nėščiųjų priežiūra – akušerių vaidmuo užtikrinant saugų ir profesionalų darbą“ dalyvės išgirdo ir Europos Parlamento nario Broniaus Ropės sveikinimą. Renginio metu aktyviausioms LAS narėms buvo įteiktos padėkos ir margaspalvės gėlių puokštės.

Po sveikinimų dalies atėjo eilė ir pranešimams. Pirmąjį jų skaitė doc. habil. dr. Dalia Kotryna Baliutavičienė, pranešimą pradėjusi Lietuvos filosofo Antano Maceinos žodžiais: „Norėdami susivokti, kur einame, turime visų pirma žinoti iš kur ateiname!“. Docentė papasakojo įdomią akušerių ir akušerių draugijos istoriją tarpukario Lietuvoje. „Praūžus Pirmojo pasaulinio karo audroms ir kovoms dėl nepriklausomybės trūko visko: maisto, vaistų, medicinos personalo. 1920 m. surašymo duomenimis, visoje Lietuvoje buvo tik 214 gydytojų ir 75 akušerės, o gimdymų net ~ 50 000!“, – pažymėjo ji. Docentė pabrėžė, kad akušerio specialybė – ne šiaip darbas, tai – pašaukimas, labai svarbus visoms moterims, vaikams ir mūsų Tėvynei.

Vėliau konferencijos dalyvėms Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Nadišauskienė papasakojo apie pagrindinius pacientų saugos principus. Apie saugią aplinką kūdikiams kalbėjo I. Ciesiūnė. Akušerės pagilino žinias apie nėščiųjų (gestacinį) diabetą (pranešimą skaitė akušerė A. Liepinaitienė), nėščiųjų priežiūros ypatumus sergant nėščiųjų (gestaciniu) diabetu (autorė akušerė I. Poškienė) ir mitybos rekomendacijas sergant diabetu (I. Ulpaitytė, bendrosios praktikos slaugytoja).

 

LSMU inf.