Oficialiai atidarytas Traumų ir skubios pagalbos centras

Oficialiai atidarytas Traumų ir skubios pagalbos centrasMinint Kauno klinikų 75-metį, kartu buvo oficialiai atidarytas ir vos prieš tris savaites pacientus pradėjęs priiminėti naujasis Traumų ir skubios pagalbos centras.

Simbolinę juostelę perkirpo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir LSMU rektorius profesorius habil. dr. Remigijus Žaliūnas. Naująjį pastatą pašventino Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius.

„Čia yra viskas, kas šiuo metu sukurta naujausio ir geriausio“, – kviesdamas apžiūrėti moderniai įrengtas Centro patalpas sakė prof. habil. dr. R. Jurkevičius.

Kertinis akmuo naujam Kauno klinikų miestelio statiniui buvo padėtas 2012-ųjų rugsėjo pradžioje. Statybos truko šiek tiek ilgiau nei dvejus metus, bendras pastato plotas – 15 tūkst. kv. m. Dalis operacinės, diagnostinės įrangos buvo integruota dar statybų metu. Statant naująjį centrą, daug dėmesio buvo skirta funkcionalumui, siekta sukurti sąlygas, kuriomis būtų paprasčiau organizuoti darbą, teikiant pagalbą ūminių sveikatos sutrikimų patyrusiems pacientams.

Pasak Skubios pagalbos skyriaus vadovo dr. Kęstučio Stašaičio, planuojama, kad per metus naujajame Traumų ir skubios pagalbos centre bus priimama daugiau nei 37 tūkst. pacientų iš visos Lietuvos. Tai bus vienintelis priėmimo skyrius Kauno klinikose, jame skubi pagalba bus teikiama ir vaikams, ir suaugusiesiems. Tokio priėmimo skyriaus nėra jokioje kitoje Lietuvos ligoninėje: čia visą parą veikia pacientų stebėjimo palatos, modernia įranga aprūpintos operacinės, patogiai įrengti diagnostikos ir procedūrų kabinetai.

Skubios pagalbos skyriaus patalpos pirmajame aukšte padalytos į vaikų ir suaugusiųjų zonas. Pirmajame aukšte esančiame laukiamajame suaugusiesiems yra 12 sėdimųjų vietų ir 17 lovų, kai, suteikus pagalbą, reikia stebėti ligonio būklę. Senajame skyriuje šios paskirties vietų ir lovų buvo per mažai, ypač piko valandomis. Greta pirmajame aukšte yra trys reanimacijos salės gyvybei gelbėti. Antrajame aukšte yra 12 lovų ligoniams, kuriems reikalinga intensyvioji terapija, taip pat 12 operacinių, vienas angiografijos kabinetas. Centras – tarsi atskira maža ligoninė, aprūpinta visa diagnostikos aparatūra. Čia yra rentgeno, ultragarso, endoskopijos, kompiuterinės tomografijos aparatai. Naujasis pastatas nauju požeminiu tuneliu prijungtas prie bendros tunelių sistemos. Šalia statomas laboratorinių tyrimų korpusas.

Į Traumų ir skubios pagalbos centrą persikėlė ir Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinika. Ji įsikūrusi trečiajame aukšte, turi 82 lovas, iš jų dešimt – dienos stacionaro. Tai aukščiausio lygio traumų gydymo centras Lietuvoje, specialiai pritaikytas ir įrengtas pagal šiuolaikinius reikalavimus.

Didžioji dalis projekto „Kauno klinikų trečio (aukščiausio) lygio traumų ir skubios pagalbos centro plėtra“ vertės, apie 14,6 mln. eurų, buvo finansuojama iš Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto. Kitą dalį lėšų, reikalingų pastatui įrengti ir medicinos technikai pirkti, skyrė Kauno klinikos. Viso projekto vertė – 25 mln. eurų.

 

LSMU inf.