Spausdinti

Nuo ko prasideda sėkminga gydytojo karjera?

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų gydytoja rezidentė Lina Pankratjevaitė džiaugiasi teisingai pasirinkusi profesiją, tačiau pripažįsta, jog medicina – atsakinga sritis, kuriai reikia ne tik žinių ir laiko, tačiau ir pašaukimo.

„Nuo vaikystės norėjau būti gydytoja. Nors puikiai sekėsi visos pamokos, tvirtai žinojau, kad studijuosiu būtent mediciną. Tikriausiai mano pasirinkimą sustiprino artimųjų, kurie taip pat medikai, pavyzdžiai“, - svarstė jaunoji gydytoja.

25-erių mergina prisimena, jog dar Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje (KMUG), kurią ji baigė, aktyviai sportavo, dalyvavo Maironiečių bei Samariečių draugijų veikloje. „Su draugais dirbome ir vaikų dienos centro savanoriais. Veiklos mokykliniais metais tikrai netrūko ir iš jos liko tik patys geriausi prisiminimai. Dabar taip pat stengiuosi aktyviai dalyvauti universiteto veikloje“, - mokyklinius metus prisiminė Lina.

Baigusi KMUG mergina įstojo į LSMU, kur netrukus įsitraukė į studentų atstovybės, studentų mokslinės draugijos (SMD), chirurgijos ir kitų būrelių veiklą.

Anot gydytojos rezidentės, pasirinkus medicinos kelią svarbu nepamiršti, kodėl nori padėti žmonėms. Tam praverčia ir savanorystė. „Net ir studijuodama dirbau savanore vaikų, senelių globos namuose. Ne vieną naktį praleidau budėdama Kauno klinikų Chirurgijos bei Skubios pagalbos skyriuose, atlikau praktikas ir kitose Lietuvos bei užsienio šalių ligoninėse. Buvau savanore Italijoje. Tai neįkainojama patirtis, leidžianti ir išbandyti save, ir suprasti, kodėl pasirinkau mediciną“, - kalbėjo kaunietė.

Moksleiviams, kurie vis dar ieško savo pašaukimo, Lina pataria klausyti ne aplinkinių patarimų, o rimtai pagalvoti, koks darbas ar hobis teikia didžiausia malonumą ir ką dirbant net ilgos darbo valandos nevargins. Prieš pasirinkdama mediciną ji daug apie tai domėjosi, lankėsi ligoninėje. Tačiau, pasak pašnekovės, svarbiausia buvo tai, jog ji visada jautė, kad gydytojo darbas - tai jos kelias ir pašaukimas.

Dabar Lina svajoja tapti puikia gydytoja ir padėti pacientams greičiau sveikti bei praskaidrinti jų dienas ligoninėje.

 

Karolina Marcinkevičiūtė

Asmeninio Linos Pankratjevaitės archyvo nuotr.