Nepastebimoji Afrikos pusė

Nepastebimoji Afrikos pusėPagrindiniai Joanos Griciūtės fotoparodos „(Ne)Charizmatiškoji Afrika“ organizatoriai –LSMU Lietuvai pagražinti draugijos VA skyriaus pirmininkė L. Baršauskienė, ASU muziejaus vedėja R.  Pranckūnienė ir bibliotekos vadovė A. Raguckaitė.

 Papasakodama apie parodą, kurią  kartu su Lietuvai pagražinti draugijos VA skyriaus nariais pristatė ASU bibliotekoje L. Baršauskienė pasidžiaugė, kad pavasariop J. Griciūtės nuotraukos bus eksponuojamos ir Vilniaus universitete.

ASU bibliotekos vadovė akcentavo, kad tai pirmoji paroda atnaujintoje bibliotekoje, bet tikrai ne paskutinė. Į parodos atidarymą susirinkusius svečius iš ekrano sveikino pati Joana Griciūtė, tokia merginos šiuo metu gyvenančios Floridoje (JAV) staigmena nustebino ir sujaudino svečius.   Anot L. Baršauskienės LSMU VA absolventės žodžiai giliai įstrigo į širdį, privertė susimąstyti, kuo mes galime padėti kenčiantiems gyvūnams. Joana sutiko konsultuoti savanoriavimo klausimais susidomėjusius.  LSMU VA prof. A. Aniulienė pasidalijo prisiminimais apie Joanos studijas ir uždegantį norą kilusį dar vaikystėje rūpintis gyvūnais.

Borneo salos (Pietryčių Azija) priežiūros centre Joana buvo pirmoji lietuvė veterinarijos gydytoja, išvykusi gelbėti orangutanų, kaip tarptautinio Birutės Galdikas ekologijos labdaros ir paramos fondo stažuotoja ir savanorė.

J. Griciūtės nuotraukos – tarsi gyvūnų pagalbos šauksmas, o parodos tikslas, tai didžiulis noras pasibelsti į kiekvieno širdį ir supažindinti visuomenę su pasaulinėmis gamtosaugos problemomis. Mergina yra sukaupusi didelę patirtį primatologijos srityje, savanoriaudama įvairiuose projektuose, savo gyvenimą pašventusi pagalbai kitiems. Parodoje eksponuojamos savanoriavimo metu  Pietų Afrikoje nufotografuotos nuotraukos.

Anot pačios autorės, ji siekia atkreipti dėmesį į nelegalią prekybą laukiniais gyvūnais, gyvūnų nuodijimą, senovės tradicijas ir kultus, babuinų ir gyvačių tapatinimą su blogosiomis dvasiomis, nelegalias medžiokles ir žmonių neišprusimą gamtos apsaugos klausimais.

Nuotraukose užfiksuotais vaizdais J. Griciūtė kviečia žmones susipažindinti su nuvertintų gyvūnų gyvenimu iš arčiau ir kviečia juos prisidėti prie laukinių gyvūnų ir natūralios gamtos išsaugojimo.

LSMU Veterinarijos akademijos absolventės J. Griciūtės paroda iki balandžio 20 d. veiks ASU Bibliotekoje Studentų g. 11, LT-53361 Akademija, Kauno r. Tel. 8 37 752234. Maloniai kviečiame visus, besidominčius laukinių gyvūnų gyvenimu bei gamtosauga aplankyti parodą.

 

Jolanta Jonikienė