Spausdinti

Neįtikėtinus atstumus nueinanti Anita džiaugiasi atrasta veikla ir stebinančiais rezultatais

Neįtikėtinus atstumus nueinanti Anita džiaugiasi atrasta veikla ir stebinančiais rezultataisAnita Rokaitytė kasdien pasivaikščiodama su šuniu įveikia apie 15 km. „Rezultatai matyti – ant kojų matosi nebe celiulitas, o raumenukai. Kai matai teigiamus rezultatus, tai dar labiau motyvuoja eiti“, – pasakojo ėjimo azartą pagavusi 28-eri metų doktorantė.

A.Rokaitytė – daugkartinė „Proenzi ArthroStop“ ėjimo varžybų Druskininkuose feisbuko puslapio walk15.eu konkursų nugalėtoja. Kiti konkurso dalyviai pradėjo įtarti, kad moteris sukčiauja, mat kai kurie ėjikai pasiekdavo daugiausiai 30 000 žingsnių per dieną, o ji visiems nušluostydavo nosį parodydama, kad įveikė virš 50 000 žingsnių (apie 36-40 km)! Vis dėlto Anita įtikino, jog tokius atstumus ji nueina sąžiningai, mat eina ji labai dažnai ir šį naują pomėgį vertina rimtai.

Kaune gyvenanti raseiniškė pasakojo, jog jos rytas prasideda nuo 6 val. Ją pakelia, kaip ji pati sako, hiperaktyvi dratharų veislės kalytė Maja ir kviečia pasivaikščioti. Rytinė mankšta – įveikti 3-4 kilometrai. Taip Anita kasdien nueina apie 15 km. Kartais ir dvigubai ar trigubai didesnius atstumus. Savaitgaliais moteris dalyvauja žygiuose, kur nueina apie 30-40 km.

Anita pasakojo, kad tokia veikla rimtai ji užsiiminėti pradėjo nuo šių metų sausio ir jaučia, jog ją pagavo azartas. Ėjimo entuziastės tikslas – nueiti 100 km per parą. „Tai mano naujas pomėgis ir stengiuosi sau išsikelti vis didesnius tikslus. Noriu nenustoti tobulėti“, – pasakojo Anita.

Iki šiol Anita daugiausiai per dieną nuėjo 52 km.

Šiuo metu A.Rokaitytė yra trečio kurso doktorantė bei kviestinė dėstytoja Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Kaip pati sakė, jos diena yra įtempta ir dažnai pilna streso, tad vakarais norisi užsiimti fizine veikla ir taip atsipalaiduoti: „Ėjimas man padeda išsikrauti, taip aš atsipalaiduoju, tai man padeda atrasti vidinę ramybę.“

A.Rokaitytė pažymėjo, kad norint įveikti ilgus atstumus (30-50 km), reikia daug energijos, tad būtina subalansuoti mitybą.

Norėdama laimėti paskelbtus ėjimo konkursus, Anita kartais įveikia virš 50 000 žingsnių per 7 valandas. „Greitą ėjimą pamainau su lėtu, – pasakojo moteris. – Man patinka greitas ėjimas, tačiau einant greitu tempu greitai pavargsta kojų raumenys, todėl žygių pradžioje pradedu eiti lėčiau ir tik po truputi didinu tempą. Kasdien stengiuosi vis greičiau įveikti pasirinktą atstumą.“Neįtikėtinus atstumus nueinanti Anita džiaugiasi atrasta veikla ir stebinančiais rezultatais

A.Rokaitytė pasakojo, jog pirmajame žygyje, kuriame jai teko sudalyvauti, ji nuėjo virš 30 km, ėjimo tempas buvo 7 km/val. „Tokiu greičiu net atsigerti nebuvo kada. Po to žygio dvi dienas negalėjau pakilti iš lovos. Labai skaudėjo raumenis, sąnarius skaudėjo savaitę, bet kuo daugiau pradėjau vaikščioti, tuo mažiau skaudėdavo, – pasakojo Anita. – Pagrindinė mano problema, tai yra avalynė. Pakankamai sunku atrasti patogią, tad tai kartais turi tam tikrų pasekmių. Tačiau matau ir rezultatų – ant kojų matosi ne celiulitas, o raumenukai. Kai matai teigiamus rezultatus, tai dar labiau motyvuoja eiti.“

Anita pasakojo, kad jai nuo paauglystės yra išsivysčiusi skoliozė (stuburo išlinkimas į šoną), tad gydytojai jai rekomendavo ėjimą: „Gydytojai man rekomendavo bėgiojimą pakeisti greitu ėjimu, nes mažiau yra apkraunami sąnariai ir stuburas. Be to, bėgiojant dėl netaisyklingos stuburo padėties bei naudojant netinkamą bėgimo techniką nevienodai yra apkraunami raumenys, o tai gali dar labiau pakenkti ir atsirasti kelių, nugaros, čiurnų, blauzdų problemų.“

Moteris pasakojo, kad „Proenzi ArthroStop“ ėjimo varžybų Druskininkuose feisbuko paskyroje walk15.eu skelbiami konkursai, skatinantys kuo daugiau nueiti, motyvuoja ją: „Aš esu azartiška, mėgstu konkuruoti ir nugalėti.“

Ėjimo azartą pagavusi moteris kviečia ir kitus „užsikrėsti“ šia naudinga liga. „Reikia tik užsispyrimo, nes eiti gali visi“, – šyptelėjo Anita.

Ji jau užsiregistravo į ėjimo varžybas Druskininkuose ir turės išskirtinę galimybę pasipuošti pageidautinu dalyvio numeriu. Kiekvienas iki varžybų užsiregistravęs norintysis eiti gaus vardinius dalyvio numerius. Taip pat, visi finišavę pasipuoš rankų darbo Lietuvoje gamintais mediniais medaliais.

Konkuruoti su savimi ir save nugalėti visi norintys eiti (nesvarbus nei amžius, nei fizinis pasirengimas!) gegužės 21 dieną yra kviečiami į „Proenzi ArthroStop“ ėjimo varžybas Druskininkuose. Nuostabios Druskininkų gamtos apsuptyje ėjimo entuziastai galės įveikti 5 000,  10 000 ar 15 000 žingsnių ėjimo trasas. Organizatoriai pažada puikiai praleistą šeštadienį ir gerą nuotaiką! Tuo tiki ir ėjimo entuziastė Anita, tad ir ji dalyvaus varžybose. Daugiau informacijos ir nemokamą registraciją rasite čia: www.ejimovarzybos.lt.

Varžybose eiti bus galima ir stumiant vaikučio vežimėlį, ir vedantis augintinį, tad ypač laukiamos šeimos, taip pat nepamiršiančios pasikviesti ir senelių!

Senelius galite pakviesti nusiųsdami jiems ranka rašytą laišką! Nueikite į www.ejimovarzybos.lt, susiraskite registraciją, o ten spauskite „Pakviesti eiti savo senelius!“ Įveskite senelių gyvenamosios vietos adresą, o „Gintarinė vaistinė“ pasirūpins, kad juos pasiektų laiškas.

Organizatorių inf.